Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Sebastian versus Claude

In jos

Sebastian versus Claude

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Aug 30, 2010 10:44 am

Huh? Titlul spune totul.

Claude îmi place. Este fascinant în felul lui diabolic și misterios. M-am convins după acest ultim episod cum stau de fapt lucrurile și că de fapt este cu mult mai inteligent decât amcrezut eu că este. De notat faptul că deja aveam impresia că este foarte inteligent. Arătos? Bifat. În orice caz, e fain când își dă ochelarii ăia jos. Îl face foarte sexy. Și atunci când își linge buzele, epic, ce pot spune. Îl face să arate foarte tare. Deși nu îmi place cum zâmbește și nu găsesc nimic extraordinar de special la el în afar lucrurilor deja menționate. Până într-un anumit episod, nici măcar nu îmi plăcea. Mi se părea aproape idiot, și enervant. Nu-mi plăcea. Dar după m-a fascinat pur și simplu. Deși e tot un idiot.

Sebastian, îl ador. E mult mai mult decât ar putea visa cineva * laughs* . Este perfect, modul în care merge, se comportă, vorbește, orice gest de-al său de captiveează. Este ingenios și foarte deștept, în felul lui, nu atât de malefic și diabolic ca și Claude. Nu, el este total diferit. Este majordomul perfect, știe ce să spună și cum, și când. Personalitatea lui de demon este admirabilă și este mai mult decât fascinant. Arătos, nici nu se mai pune problema. Îi stă foarte bine oricum ar fi, cu sau fără ochelari. Îmi amintesc când a purtat odată ochelari, îi stătea așa de drăguț. De fapt, el este simpatic în orice ipostază. Și fooarte sexy. Ideal. Demonul ideal. Are câteodată o privire atât de dură și sfidătoare încât te face să devi mielușel în fața lui. Frumos, deștept. Oh și când zâmbește este genial. <3

Îl aleg pe Sebastian Michaelis din mai multe motive, pt că îmi place cum se comportă mai mult decât Claude, pt că deși nu este la fel de inteligento--ingenioso-diabolico-malefico ( ? ) ca și Claude, este mai fascinant, mai captivant. Te prinde mai repede, orice din el. Până și părul, ochii. da, cu privirea lui minunată. Chiar dacă și Claude are o privire frumoasă, Sebastian îl întrece din toate punctele de vedere. Nu este deloc dizgrațios și dragostea lui pt Ciel cât și pt sufletul acestuia îl face să crească și mai mult în ochii lui. Plus orice replică scoate. Plus că este amuzant și indispensabil și minunat și extraordinar și perfect. Claude este mai antipatic. Deși îmi place și de el, într-un alt mod, nu îi poate fi niciodată superior lui Sebastian.
Nu în ochii mei.

Voi ce credeți ?

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff