Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Alois Trancy

In jos

Alois Trancy

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Aug 30, 2010 10:41 am

Fără descriere. Post spoiled.

Alois Trancy, cunoscut și sub numele de Jim McCain, de fapt - nu este cunoscut așa, dar de fapt așa îl cheamă.
Așteptam să văd ce personaj va fi, având în vedere că a apărut doar în sezonul II. Și am fost lămurită. Mi-a plăcut.
Îl vedeam atât de blond și mi se părea că o să fie genul de puști răsfățat peste măsură și cel mai probabil foarte enervant. Dar, am descoperit treptat ceva, ceva anume. Că nu este deloc enervant. Că așa este felul lui de a fi și că altfel nu l-aș putea vedea. Este cu adevărat foarte pervers și foarte interesant. Și semnul lui pus exact pe limbă o dovedește. Este cu adevărat superb, altfel nu i s-ar fi potrivit. Este pervers, îl descrie perfect.
Relația lui cu Claude nu îmi place. De fapt, mi-au plăcut doar unele ipostaze dar nu este topicul potrivit pt. a menționa astfel de detalii.
Vorbesc aici despre Alois, chiar dacă numele lui adevărat este Jim, nu pot să îi spun așa, nu concep, nu-mi place, nu i se potrivește.
Are un trecut stupefiant, dar mai terifiant și înduioșător este al lui Ciel. Gata, nu fac comparație. Ce m-a înduioșat profund, nu a fost momentul în care a fost " violat" într-un fel sau altul de Earl Trancy, moșul ăla libidinos, chiar dacă nu au arătat în detaliu, lol, știm și noi că asta s-a întâmplat. Dar nu m-a înduioșat. Partea din trecutul său care m-a înduioșat a fost aceea când l-a găsit pe Luka mort.
Îmi place de el și i-am acceptat adevărata personalitate ( și acum se întâmplă ce se întâmplă! lol ). În orice caz, m-a dezamăgit în episodul 7, parcă episodul 7 a fost, atunci când a îngenunchiat la picioarele lui Ciel și a cerut milă și alte porcării de genul. Îi curgeau mucii și cred că și balele și plâgnea ca un copil mic, a fost scârbos! Dar, altfel nu ar putea fi definit. În felul lui, nu este un laș. Are propriul lui curaj. Diferit, dar îl are acolo. Și altfel nu ar putea fi definit, deși urăsc personajele care se umilesc ,el tot mi-a plăcut.
O parte din amintirile lui atunci când vb. cu Claude și îi spunea despre "răzbunarea" sa, a vb. atât de serios și malefic încât m-a fascinat. Atunci când spunea ceva de genul că pt. a-l faca pe Sebastian Michaelis să plăteaască pt ceea ce a făcut, trebuie mai întâi să îl atace pe micul lui stăpân, sau ceva asemănător. A fost genial.
Este și el un personaj aparte. dependent. Puternic în felul lui și totodată slab. Plăcut, pervers, nebun, diabolic, laș, ah. Îmi place de el.

Voi ce credeți?

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: Alois Trancy

Mesaj Scris de Nuski la data de Vin Mar 11, 2011 5:48 pm

Well....E personajul meu preferat ( Are ochii albastri parul blond si e pervers - un fel de mine in varianta masculina ) Prima data cand l-am vazut mi-am zis ca e bolnav mintal dar, dupa aceea a inceput sa imi placa tot mai mult ^_^ Dupa asta mai imi place si personalitatea lui.Se dadea curajos si tupeist pana cand era sa il omoare Ciel si atunci implora mila ( Geez asa fac eu --_-- )Cel mai tare lucru mi se par pantalonii lui ( Eu prima data am crezut ca is chiloti rade...mess )
Mai pe scurt e unul dintre cele mai agreate personaje de catre mine ^_^

Nuski
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Fecioara Bivol
Number of posts : 17
Birthday : 12/09/1997
Job/hobbies : Sweets si evident animeurile
Humor : Foarte mult :> :))
Logo user : :) !

Activity :