Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Sebastian Michaelis

In jos

Sebastian Michaelis

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Aug 30, 2010 10:40 am

No description. It may be spoiled.

Sebastian Michaelis <3 este un demon, bineînțeles, asta știe toată lumea. Demonul majordom perfect, chiar. Și demonul cu care Ciel Phantomhive a făcut un contract.
Arătos, înalt și brunet și cu niște ochi superbi, se mișcă extraordinar, arată ca naiba și te atrage pur și simplu. Are un zâmbet seducător, fermecător, al naibii de atrăgător. Pur și simplu nu are cum să nu îți placă.
Ca și personalitate, la fel. Admirabil.
De fapt, el și Ciel se potrivesc perfect și nu e de mirare că tânjește atât după sufletul lui * laughs* . Oh, și să nu mai spun că are magnet la absolut toată lumea ( bine, exceptându-l pe Claude probabil dar el nu se pune ). Până și Alois a fost fermecat de el, lol. În orice caz, e perfect, cum se comportă, cum se mișcă, ce face. Demonul perfect, cum deja am zis. Are magnet și la Grell, eh, știm cu toții toată povestea. He loves him, dude.
Îmi place sarcasmul, ironia de care dă dovadă uneori când îl atacă în mod indirect pe Ciel. I le spune pur și simplu, așa cum numai el o poate face, bineînțeles. Atrage mult mult mult prea mult, asta este clar. Și modul în care privește pe cineva anume, nu are cum să nu îți dea fiori. Deși, desigur, e de la sine înțeles, nu are doar o anumită și singură privire. Are mai multe. Mai multe expresii, fiecare însemnând câte ceva.

Nu pot uita episodul ăla în care l-a plesnit Ciel ( remember? sezonul I ) și se uita atât de fioros la el, am crezut că o să îi facă ceva acolo. Că o să îl termine. Că o să îl ucidă. Că... nu știu. Era fioros, așa arăta, ca și cum de abia se controla. Dar, desigur, Ciel trebuia să fie respectat și ascultat din toate punctele de vedere. Așa cum este obedient și totuși nesuferit și neascultător, o combinație atât de minunată.
Replica " yes, my lord" nu putea să i se potrivească mai bine, așa cum face plecăciunea aia. Ah, acum iar îmi amintesc de ultimul episod din primul sezon, de privirea și gesturile lui de atunci. Presupun că mai țineți și voi minte când vorbea cu Ciel și i-a zis că o să doară ceva dar o să încerce să facă asta cât mai puțin dureros iar Ciel i-a spus " Dont" Make it as painfull as you can. Crave the pain of my life into my soul" în fine, avea în momentul acela o privire de îți dădea fiori. Intensă. Dureroasă. Totuși minunată, de parcă îi părea rău și totodată era fascinat. Iar atunci când se apleca spre el să îi ia sufletul și arăta într-un anume fel ( bineînțeles că eu mereu îmi imaginez că atunci când se uită la Ciel îi vine să îl sărute , dar asta e altă treabă ).

Oricum, este genial din toate punctele de vedere. Și nimeni nu poate rosti mai bine ca el și mai frumos " bocchan". Are o voce senzuală, uneori. Alteori e crudă, nemiloasă. Și să nu uităm de pasiunea lui absolut adorabilă pt. pisici. Nu știu de ce i se potrivesc atât de tare, nu am habar dar pasiunea asta parcă a fost făcută special pt el. Replicile pe care le dă, speechless.

Voi ?

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3