Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Ciel Phantomhive

In jos

Ciel Phantomhive

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Aug 30, 2010 10:37 am

Ciel Phantomhive, moștenitorul familiei Phantomhive. Puștiul de doar 12 ani care a făcut un contract genial cu un demon superb. Nu bag descriere detaliată pt simplul fapt că nu simt nevoia să dau copy/paste de undeva și nu vreau să adaug chestii inutile. Dacă vreți descriere, gugăl it and copy/paste it here. Sunteți invitații mei.

L-am adorat din prima secundă. Cred. Nici nu îmi mai amintesc. A trecut atât de mult timp de când am văzut primul sezon încât nici nu îmi mai pot aminti. În orice caz, nu știu cu ce aș putea să încep pt că îmi plac absolut toate lucrurile la el. Părul, ochii, statura, numele, personalitatea, demonul. Hei, e al lui, orice s-ar spune * laughs*

Încep cu caracterul lui.
Este o personalitate tipică engleză, a unui aristocrat, al unui puști de vițîă nobilă. Este arogant și totodată drăguț și simpatic și adorabil, cum se pot combina astea? Ei bine, doar producătorii ăia prea inteligenți o știu. În orice caz, le are. Este morocănos și poartă o mască falsă de indiferență. Tipică aristocrației engleze cât și a lui, the queen's watch dog, cum el însuși cât și cei de la Scotland yard îl numesc. Oh, da, este pur și simplu genial. Îi ador replicile și modul în care se comportă. Este nesuferit și superior tuturor. Deși în sufletul lui a pățit destule, nu lasă să se vadă. Ador faptul că nu se lasă ajutat, îl ador pur și simplu. Este încăpățânat și preferă să se descurce singur. Crede, bineînțeles, că este de datorita celorlalți să asculte ce are el de spus și să execute ordinele pe care el le dă, le impune, le hotărăște. Pt. că are putere de convingere, de fapt are putere în orice sens posibil. El deține puterea absolută în anime-ul ăsta!!! * laughs* cu o mică-mare exagerare, bineînțeles. Personalitatea lui este perfectă.

Continui cu aspectul lui, nu i se putea potrivi un altul, aș zice-o. Îi ador hainele tipice epocii victoriene cât și modul în care merge, ați văzut și voi. Mândru și orgolios, se vede asta prin mersul lui, se vede cât de superior și aristocratic și minunat este. ( da , o să continui să îl ridic în slăvi ).
Hainele, geniale. Albastrul, perfect. Părul, ochii de aceeași culoare menționată mai devreme, se vede minunat. Fața lui de copil îmbinată cu trăsăturile aspre, ceva epic. Capodoperă. Operă de artă.

Acum vorbind despre semn și ochiul lui. Perfect. Ochiul lipsă, vreau să spun. De fapt, nu e lipsă, are doar imprimat semnul acela al contractului cu Sebastian. Perfect. Nu i se putea găsi un loc mai special. Cred că aș fi fost necăjită dacă ar fi fost de exemplu undeva pe genunchi * laughs* și totuși, asta ar fi absurd pt. că sunt prea geniali dragii de producători pt. așa ceva. Oricum, it fits perfectly his brave personality.
Pentru că orice s*ar spune, este curajos. Curajos în sensul de mândru și orgolios. Are mândrie ! Și bineînțeles ,asta este o valoare de neclintit. Asta îmi place mult la el, pe lângă aroganță și toate cele, nu se lasă călcat în picioare orice s-ar întâmpla. Aș urî să îl văd îngenunchiind sau pur și simplu cerșind sau orice asemănător, în modul acela jalnic. Nu aș putea suporta decăderea acestui personaj mult prea perfect.
Pentru că orice s-ar mai spune, el este absolut perfect creat din toate punctele de vedere.

Relația lui cu Sebastian este minunată, dar nu este topicul potrivit pt așa ceva. Deși ei doi se potrivesc de minune.
Ador cum se comportă cu el și servitorii lui. Deși mă enervează trebuie să admit că se comportă ca și un gentilom și cu idioata de Lizzie pe care o detest din tot sufletul meu. Este cretină și inutilă și nu are niciun loc în anime, dar asta este altă poveste.
Vorbesc aici de ambele sezoane, și este de menționat faptul că s-a comportat admirabil într-unul din primele episoade când a salvat-o de la înec. Altfel nu pot spune ceea ce a făcut.

hmm, momentan sunt înciudată de apariția episodului 9, genial

Spoiler:
Nu îmi vine să cred ce s-a întâmplat cu Ciel.
Ciel, corcitură de Ciel și Jim McCain rezultă Alois Trancy.
Wtf. Nu pot suporta așa ceva. Nu pot suporta ca Ciel să roșească sau să fie atât de vulnerabil, nu pot suporta fața lui perfectă , trăsăturile minunate, caracterul lui! să fie astfel eronate, stricate, nu suport așa ceva. Și tocmai când începuse să își recapete memoria, s-a făcut totul varză. Nu îmi vine să cred

Îmi place și apelativul de "bocchan" ( dar rostit doar de Sebastian! ) i se potrivește absolut perfect. Și determinarea lui este fabuloasă. Este un personaj ( PREA ) captivant, chiar și pt. acest secol.

Voi ce credeți despre acest personaj? clipping

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3