Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Votați! FF CONTEST

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vot !

36% 36% 
[ 4 ]
64% 64% 
[ 7 ]

Total voturi : 11

Votați! FF CONTEST

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Aug 24, 2009 6:16 pm

Well , una din participante s-a retras, și anume Amaranth. Așa că mai avem doar două lucrări. Citiți votați, și dacă vreți comentați dragii mei.

Userii vor putea vota începând de azi până pe data de 2 Septembrie, Miercuri.

După această dată membri juriului vor comenta și vor da notă fiecărei lucrări.

1 . Paradise Kiss - Confesiuni
2 . Vampire Knight - The Flawless first kiss

Ca să citiți dați click pe linkuri și downloadați documentele, sau dați click mai jos pe spoiler la fiecare și citiți-le direct aici.

Paradise Kiss , Confesiuni :
Spoiler:

Confesiuni

Omniprezenta corporala, infiltrata-n mintea mea. Mirose a ceara, a ganduri arse, ce-mi accentueaza neindemanarea.
Cutitul se-nvarte, iata, ajunge la plamani, rupe intestinele, parcurge organismul cu febritate.
"-Ma doboara, chirurg nesabuit!"
Si nu, nu e mana unui incepator.
"-Apesi, te lasi pe rana, infigi , tasneste un miros domnesc."
-George!
Trenul, conductorul urla prin sticla, El e acolo, in mijlocul caii ferate. Masinaria se apropie intr-un degradeau continuu cu farurile aprinse. Ii simt puternicul parfum, imi invadeaza narile, imi inroseste ochii.
Crescendo, grupuri de litere, El nu ma aude.
-George!
Bis
-George!
Alegro, cad, El moare, pasagerii tipa, ma pierd, s-a dus.
Redare?

-Ca-ro-line?
Silabisit, dulceag-amarui, figura puternic conturata. Buzele rujate, roz, roz, roz, dulcegarii, zaharina de copil in ultimul an de facultate. Potiune ce-si reabordeaza un zambet strengareste, schitat vag in coltul gurii.
Ridic, cu unica-mi senzatie de amorteala, mana involuntar si o duc la piept. Apas pe bust, miroase a tutun, cine?
-Mai las-o!
Serafimul roz isi intoarce privirea spre un el. Camasa albastra da ture incaperii, joaca biliard, loveste cu tacul in bile. Simt o strangere de inima, un stop cardiac ce urmeaza sa vina, ma enerveaza deja senzatia. I-as spune: 'te-am visat', mi-ar fi raspuns:"cum eram?", i-as spune-o sec:"Mort!"
Fata roz, pe deasupra si-n buline, se departeaza saltaret si vivace:
-Plec!
Stai, se-opreste, e in fata mea, coboara genele lungi pentru a-mi face din ochi. "E dulce", imi spun. Ma ridic in sezut in secunda doi, "adormisem, lesinasem?". Duc mana la cap, mi-o trec prin parul vesnic lung si brunet.
-9:48
Reda ora exact. Camasa albastra lasa tacul, il tranteste in colt si ridica de undeva o sticla de Shiraz. Nu ma priveste in ochi, raman stana de piatra, privesc neantul, il caut in infinitatea vidului, unde ti-e zambetul?
-9:48
Repeta, i se pare ca n-am auzit. Ma ridic, imi revin, trebuie sa plec, calm imi balansez corpul. Simt o miscare de antebrat, degetele inclestate in carnea mea, acel parfum ma prinde de mana…
-Ma cherie.
Mi se sopteste in ureche. Rasuflarea se taie, ma-mpiedic, ma-mpiedic, tot cad, ai sa ma prinzi? Stop cardiac, imi plesneste capul, simt trenul, culoarea alb-galbuie a farului, sunetul asurzitor, cruta-mi viata!
“Acum, atunci, mereu, pentru totdeauna prizoniera…”
O voce cu tarie, o dictie perfecta, ecoul vorbeste, trenul se apropie, cantam in cor, urlam in cor, ne intelegem diferit. Masinaria doreste sa ma calce, ecoul vrea sa ma omoare psihic, cruta-mi viata!

Deschid ochii, vis in vis. Serafimul plecat ce-mi facu din ochi in vis. Ma ridic in sezut:
-Ca-ro-line!
Tresar, la fel, ma uit la camasa albastra, acum e mov, se deplaseaza, ridica o sticla de Verema, tipa in roz dispare brusc, nu mai e langa mine. Mi-e frica fara ea, nu vreau…
-Te-am visat.
Barbatul rosteste, lasa tacul. Tresar, ‘asta i-as fi spus eu’
-Si…cum eram…?
-Moarta.
Intepenesc, stop cardiac launtric, stop cardiac spiritual , se-opreste timpul, ne privim.

Negru, inghit in sec, imi simt gatul transpirat, doar noi doi, casc ochii, il sorb, sorb si nimicul din jurul nostru. Gravitatie! Ne ridicam, ce e cu mine? Plutesc in intuneric, plutim, dar practic stam ca filozofii-n vid.

Alerg, urc scari la infinit. Se coloreaza una cate una, calc pe scarile din sticla, pot vedea nimicul daca ma uit in jos. In sfarsit, o usa. O deschid, intru inauntru, o-nchid cu spatele. Vid inauntru, negru, plutesc, gravitatie, stau de fapt pe negru, usa inca mai e. Ma lipesc de ea, o ud cu transpiratie, tin clanta ca de lanturile bisericii.
“Nu se poate..”
Imi vine sa plang. Misc bratele mecanizat, sunt arse, circuitele au murit. Lumina, sa aprind becul?
Click.

-Ca-ro-line!
Serafimul se uita cu ochii bulbucati la mine, se…

-George, te iubesc!
Am indraznit. Crapa sticla, cad in genunchi pe negrul vidului. Duc mana la cap, ma ghemuiesc, plang, mi-e frica…
Lacrimi amare curg, limpezesc nimicul, il coloreaza.
S-a spart un cer ca tavanul inchisorii, cade tot, nu ma taie.

Treaza in parc, cu ochii inlacrimati. Intinsa pe iarba cu vesnicul sau colorit. Imi intorc privirea, raman acolo, astept, va veni lovitura de gratie? Intinsa pe spate, e limpede acum, nu mai e echivoc. Reloare, tresar, camasa galbena are o palarie ce si-o indeasa in cap:
-N-am vrut sa te trezesc…
-George…
Ii zambesc larg, imi intoarce zambetul. Deschid gura:
-Te iubesc, George!
O zic fara nicio cramponare, scoate un zgomot, era un ‘si eu’ oare?
- Acum, atunci, mereu, pentru totdeauna prizoniera inimii tale…
O spun ridicandu-ma sa il sarut.

Vampire Knight - The flawless

Spoiler:

The flawless, first kiss.

Picaturile de ploaie se imposesasera incetul cu incetul de crengile copacilor. Se jucau gingase in vazduh pana se opreau pe o frunza, formand un mic cristal sclipitor, aproape nepretuit. Totul era scufundat in intuneric, intr-o obscuritate lichida din pricina ploii.
Dintre copaci se auzi apoi fosnetul unor frunze, ca si cum cineva ar fi acolo. O silueta neagra si slaba a inceput sa se distinga, pana cand a iesit complet in lumina lunii. Era un tanar inalt, cu un corp extrem de bine facut si un par ce stralucea superb sub regina noptii moarte. Isi dadu cu neglijenta cateva suvite rebele de pe chip, cu un gest care iti putea taia respiratia.
Facu cativa pasi pana ajunse la o mica casuta ce parea abandonata, tradata insa de lumina care se putea vedea prin micile ferestre provenita de la lumanari. Nu batu la usa, ci o impinse hotarat si intra inauntru. Isi trecu privirea rapid prin camera, aranjata doar cu strictul necesar pentru acel tip de intalniri: o canapea si un fotoliu din piele, ambele de culoare neagra, iar in mijloc o mica masuta din lemn de pin, destul de eleganta. Focul ardea mocnit in semineu, emanand o caldura si o senzatie placuta.
Adolescentul isi baga mainile in buzunarul pantalonilor negri, dupa ce si-a descheiat primii nasturi de la camasa uda leoarca, lasand astfel la vedere pieptul si gatul lung si atragator, de care starna un mic medalion de o forma complicata, incrucisata. Isi ridica mai apoi privirea, afisand doi ochi de culoarea cuartului rosiatic.
Atunci o vazu, coborand scarile cu o eleganta de felina. Purta niste pantaloni foarte scurti de blugi care ii punea in evidenta picioarele lungi si svelte. Avea parul relativ scurt, prins neglijent intr-un mic coc ce ii lasa numerose suvite rebele in jurul chipului sau angelic, ca de portelan. Ochii ei inexpresivi s-au luminal brusc la vederea tanarului, modelandu-i buzele intr-un zambet inocent si sincer.
- Zero…
- Shh..! Intr-o clipa baiatul fu langa ea, punandu-i doua dintre degetele sale lungi pe
buzele ei moi. Fata tresari. Simti respiratia lui calda pe gatul sau, provocandu-i o senzatie pe care intotdeauna si-a dorit sa o poata confida jurnalului ei, insa nu gasea niciodata cuvintele potrivite pentru a o descrie. Degetele lui se plimbara mai apoi pe gatul ei, ce ii parea acum extrem de apetisant si cu greu ii putea rezista. Ochii ii devenira aproape rosii complet, si o privea pe adolescenta cu tristete si regret, insa amandoi stiau ca nu esista alta posibilitate. In urmatoarele seconde, buzele lui atinsera gatul fetei, patrunzandu-l cu coltii reci si ucigatori. Tanara isi lasa capul pe spate, lasandu-si degetele sa se infiga in parul argintiu al tanarului vampir.
- Yuki.. se auzi glasul adolescentului, in a carui privare se putea vedea clar regretul.
Fata dadu din cap in semn sa nu se ingrijoreze, nu o deranja. Numai ea stia cat de mult astepta ziua de joi, ziua in care ei doi se intalneau pe ascuns in acea cabana parasita. Era motivul pentru care ea numera incontinuu orele, zilele, noptile.. numai pentru a simti acea senzatie fascinanta, seducatoare. Pentru a simti buzele lui tremurande pe gatul sau delicat, inainte de a-si infige coltii.
Un val de vise se asternu pe fata ei, schitand un zambet involuntar si visator. Era cuprinsa de fanteziile ei, facandu-i ochii sa sclipeasca precum stelele. Nici unul din ei nu se miscasera. Amandoi stateau pe jos, Yuki rezemata de perete, in timp ce Zero statea aplecat deasupra ei, sprijindu-se cu bratele de perete. Usor, tanarul vampir se apropie de fata ei, mangaindu-i-o cu rasuflarea sa calda pe pielea ei. Ii auzi bataile inibii ce bateau din ce in ce mai tare, in crescendo, pe masura ce se apropia de ea. Apoi, isi apasa buzele de ale ei, parca fiindu-i teama sa o atinga, teama ca nu se mai putea controla din moment in moment. Pentru Yuki lucrurile stateau altfel. Nu mai stia cum sa faca sa il atinga mai mult, cum sa stea mai aproape de el desi erau practic lipiti unul de altul. O multime de sentimente puneau acum stapanire pe ea, lasandu-le sa curga ca un dus rece ce ii dadea fiori de placere. Ploaia continua sa cada fara incetare, in timp ce cei doi adolescenti savurau in moment de neuitat.
Numai el stia cat de mult astepta acea zi, ziua in care ei doi se intalneau pe ascuns in acea cabana parasita…

Astea fiind spuse, pune-ți mâna și votați!

PARTICIPANȚII NU AU VOIE SĂ VOTEZE!

Ultima editare efectuata de catre Teh in Mier Sept 02, 2009 6:01 am, editata de 1 ori

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: Votați! FF CONTEST

Mesaj Scris de Amaranth la data de Mar Aug 25, 2009 8:22 pm

Am votat "Vampire Knight - The flawless", pentru ca mi-a placut foarte mult cum a fost descris totul, casa, imbracamintea lui Yuuki, felul cum isi infigea Zero coltii, sentimentele celor 2. xD
Felicitari celei care a scris. zambet
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Mier Sept 02, 2009 11:34 am

So, am trecut să dau argumentarea și nota. Fără resentimente, mă refer doar la lucrările voastre.

Paradise Kiss - Confesiuni
Pff, deci să zicem că mi-a plăcut în principal. Nu am văzut prea multe greșeli de tastare, sincer nu îmi amintesc prea tare pt. că l-am citit acum ceva vreme însă știu că aveai un cuvânt pe la început scris greșit, să zicem că nu am luat prea tare în considerare acest fapt. Ai descris destul de bine sentimentele personajului ales [ Caroline ] . În privința sentimentelor ei nu am ce comenta pentru că le-ai transpus destul de bine , totuși sentimentele lui George nici măcar nu au fost puse în discuție, dar e ok având în vedere că era narațiune la persoana I și personajul respectiv nu putea știi în totalitate ceea ce crede /simte celălalt . Pe de altă parte... Spațiul lipsește cu desăvrârșire, asta m-a deranjat la acest fic. A lipsit spațiul de tot, sentimentele mi-a plăcut cum le-ai transpus și modul confuz m-a prins și pe mine în iluzia pe care probabil ai vrut să o creezi. Cu toate acestea aș fi vrut să știu și unde mă aflu nu doar ceea ce simt personajele tale.
Enfin, nota 8 . Asta pentru că mi -a plăcut :
1. sentimentele lui Caroline
2. Iluzia creată
3. Personajul pe care l-ai menținut confuz , George.
4. Pentru că am simțit cu adevărat ce înseamă Paradis și confesiune.
De ce nu zece? Lipsește spațiul, plus alte greșeli minore, și am văzut niște greșeli, [ de exemplu mirose - mirosea, cred că era ]

Vampire Knight -- The Flawless first kiss

Hmmm.... Am citit de mult această lucrare , la fel ca și cea de mai sus. Nu îmi amintesc în totalitate greșelile de tastare dar îmi amintesc că am zărit câte ceva, pentru că eram totuși prinsă în spațiu. NU am ce să zic în această privință , pentru că spațiul l-ai transpus foarte bine, am realizat locul și am știut unde și cum mă aflu, însă sentimentele nu le-ai transpus pe placul meu. Am înțeles ceea ce simțeau ei mai mult prin imaginarea spațiului decât prin cuvintele ce încercau să transmită asta, și ca să fiu sinceră m-a deranjat. Pentru că de la titlul pus trebuia să vină mai multă iubire, mai mult sentiment nu doar spațiu... Puteai descrie mult mai bine sărutul, mângâierile lor, numele lor șoptite.... toate acestea, se puteau face altfel. ASta sincer m-a deranjat, având în vedere titlul, animeul și personajele. Mă bucur totuși că ai creat un spațiu însă acest lucru nu este și nu va fi niciodată deajuns... Descrierea a fost bună , dar nu chiar ceea ce ar fi trebuit lucrării tale. Țin să menționez totuși faptul că te-ai descurcat de minune cu ideea, este originală , frumoasă.. ASta mi-a plăcut tare mult dar m-a dezamăgit totodată că nu ai făcut-o și mai adâncă decât este, trebuia conturată mai mult ca să îmi ajungă și mie la inimă.
Singurul lucru din acestea, care chiar m-a atins a fost ultima replică , atunci am putut să îi simt o parte din suferință[ a lui Zero ] și dacă făceai în genul acela și restul lucrării , jur că aș fi plâns. Dar așa m-a lăsat mai mult rece.
.
Numai el stia cat de mult astepta acea zi, ziua in care ei doi se intalneau pe ascuns in acea cabana parasita…
.
Asta a fost cea mai frumoasă parte din lucrare. În fine, nota 7.50
De ce atât? Pff, pentru că m-a enervat că ai înlocuit sentimentele frumoase doar cu spațiul, trebuiau combinate și să ne faci să simțim cum trebuie, dar pentru ultima replică.. jos pălăria, aia a fost mult prea tare. Îmi pare rău,dar nu pot da mai mult având în vedere restul lucrării.

Paradise Kiss - Confesiuni ia nota 8.
Vampire Knight - The Flawless first kiss ia nota 7.50 [ nu, nu se rotunjește ]

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Kido la data de Mier Sept 02, 2009 5:43 pm

Ok, am venit si eu cu notele zambet Vreau sa stiti ca am fost dezamagita, ma asteptam la mai multi participanti si la ceva mult mai bun straight face Enfin, sa`ncepem zambet

Incep prin a`ti arata greselile de tastare, exprimare etc zambet

-> a ganduri arse, ce-mi accentueaza neindemanarea. - virgula aia nu are ce cauta acolo
-> Cutitul se-nvarte, iata, ajunge la plamani, rupe intestinele, parcurge organismul cu febritate. - Cutintul se-nvarte. Iata! Ajunge la plamani, rupe intestinele, parcurge organismul cu febritate.
-> Si nu, nu e mana unui incepator. - ok, o propozitie / fraza nu se incepe niciodata cu 'si' ; 'sau' ; 'dar' ; 'iar' etc.
-> Potiune ce-si reabordeaza - reabordeaza? straight face nu exista asa ceva
-> zambet strengareste - strengaresc
-> un stop cardiac ce urmeaza sa vina, ma enerveaza deja senzatia. - un stop cardiac ce urmeaza sa vina. Ma enerveaza deja senzatia.
-> Fata roz, pe deasupra si-n buline, se departeaza saltaret si vivace: - ok, am inteles ce ai zis tu aici, dar o fata nu poate fi roz si pe deasura-n buline, ok? exprimarea lasa de dorit
-> Tresar, la fel, ma uit la camasa albastra, acum e mov, se deplaseaza, ridica o sticla de Verema, tipa in roz dispare brusc, nu mai e langa mine. - Tresar. La fel, ma uil la camasa albasta. Acum e mov. Se deplaseaza, ridica o sticla de Verema. Tipa in roz dispare brusc, nu mai e langa mine.
-> Tresar, ‘asta i-as fi spus eu’ - Tresat. Asta i-as fi spus si eu.
-> Negru, inghit in sec, imi simt gatul transpirat, doar noi doi, casc ochii, il sorb, sorb si nimicul din jurul nostru. - Negru. Inghit in sec, imi simt gatul transpirat. Doar noi doi, casc ochii, il sorb, sorb si nimicul din jurul nostru.
-> camasa galbena are o palarie ce si-o indeasa in cap - ok, si aici am inteles ce ai zis, dar sin ceea ce ai scris tu reiese ca o camasa isi indeasa pe cap o palarie. Ai grija la exprimare

Asa, felicitari ^^ ai facut o treaba excelenta ^^ in primu` rand vreau sa`ti spun ca titlul ales este perfect si are legatura cu textu` ^^ apoi, ai o problema cu punctu`? rade...mess mai foloseste`l si pe el din cand in cand, nu strica ^^ in mare parte sunt de acord cu ce a zis/scris Teh ^^ spatiul lipseste cu desavarsire zambet trebuia sa bagi si ceva descriere, naratiunea e ok ^^ ok, nota mea este 8.5, datorita si greselilor de mai sus n`am putut da o nota mai mare ^^

Vampire Knight - The Flawless first kiss

La fel ca mai sus, o sa incep cu greselile

-> imposesasera - vreau sa`mi explici ce inseamna acest cuvant gandind l`am cautat si`n dex si nu exista ^^
-> Se jucau gingase in vazduh pana se opreau pe o frunza - Se jucau gingase in vazduh, pana se opreau pe o frunza
-> Focul ardea mocnit in semineu, emanand o caldura - bun, chestia asta m`a enervat rau de tot straight face cum poate sa emane o caldura? ._. este: emanand caldura
-> lasand astfel la vedere pieptul si gatul lung si atragator - lasand la vedere pieptul, gatul lung si atragator
-> svelte - zvelte
-> luminal - luminat
-> seconde - secunde
-> numera - numara

Btw, se scrie Yuuki nu Yuki. Asa, aici am fost profund dezamagita straight face ma asteptam ca sarutul sa fie atat de bine descris, incat sa simt ca eu sunt in locu` lu` Yuuki, da` n`a fost asa ._. ai scris doua randuri despre el si atat straight face pai titlul nu se numeste Primul sarut perfect? .-. nu ar trebui sa te axezi mai mult pe descrierea sentimentelor celor doi si toate chestiile astea? Trebuia sa`mi descri disperarea lu` Yuuki de a`l atinge pe baiat, dar te`ai limitat la cateva cuvinte, o comparatie si atat ._. imi pare rau, dar nota mea este 6.5

Well, astea sunt notele ^^
Kido
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Gemeni Mistret
Number of posts : 84
Birthday : 25/05/1995
Job/hobbies : Huh?... i`m a fucking student, man!
Humor : Humor?... What is this? -_-"

Activity :
2 / 1002 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 06/03/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de iRaven la data de Lun Sept 07, 2009 11:14 am

Bun, sa inceapa si argumentarea mea ^^ [in sfarsit XD cu o intarziere de 5 zile! >_> Stiu ca am promis ca dau notele de dimineata, dar abia acum am terminat tot -_-']

What can I say, ideea mi`a placut in principal. Trebuie sa recunosc ca prima oara cand am citit fic`ul am fost cam ametita din cauza ca treci foarte repede de la o idee la alta, de la un vis la altul. Nu ai descris spatiul deloc, ar fi trebuit sa ai si putina descriere in fic. Dar in mare parte mi`a placut ca spatiul lipseste, pentru ca lasi o atmosfera de mister in fic. Imi place cum te exprimi, dar ar trebui sa fi mai atenta cu semnele de punctuatie.
Mi`a placut cum ai descris sentimentele lui Caroline, dar [mereu exista un "dar"] as fi vrut sa spui ceva si de sentimentele lui George. Chiar daca naratiunea este la persoana I as spune ca ai fi putut sa zici ceva si despre el.
In fine, aberez cam mult. Iti voi da nota 8.50 pentru ca nu ai descris spatiul si pentru greselile pe care le`a punctat Kido. Oricum, felicitari! As vrea sa mai citesc si alte lucrari de`ale tale. ^^

Vampire Knight - The Flawless first kiss

Hmm... mi`a placut cum ai descris locul unde se alfau Yuuki si Zero dar nu ai mai descris si sentimentele celor doi. Sincer, as fi preferat sa intri mai in amanunte, dat fiind ca naratiunea este la persoana a III`a. Puteai sa descrii mult mai bine sentimentele si sarutul dintre cei doi. Si as fi preferat sa continui ideea. Din punctul acesta de vedere, ficul mi se pare cam scurt. As fi preferat sa stiu mai multe amanunte, macar un mic dialog intre ei, sa stiu ce simt cei doi. Te`ai limitat insa numai la descrierea locului si la comparatii. Desi ceea ce ai scris ai scris foarte bine, nu iti voi da decat 7.50. Pentru ca ideea este originala si mi`a placut. ^^ Felicitari si tie si sper sa mai participi si la alte concursuri.

Oh, doamne, zici ca am ramas in pana de idei straight face Ma rog, nu prea am experienta la comentat ficuri...

Moderator Global

feminin
Varsator Cocos
Number of posts : 1685
Birthday : 07/02/1994
Job/hobbies : I like to sleep and stay in my bed doing nothing.
Humor : Your argument is invalid.
Logo user : Me doesn`t have a logo.

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/-ing

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Lun Sept 07, 2009 6:19 pm

Ok... deci -a votat, s-au dat note și s-a argumentat. Acum este cazul să vă dezvălui și numele autorilor.
Pentru lucrarea inspirată din Paradise Kiss , și anume '' Confesiuni '', a scris BlitzZMay.
Pentru lucrarea inspirată din Vampire knight, și anume '' The Flawless First Kiss '' am avut-o pe Aylin.
În fine, dacă ați face și voi calculul ați vedea rezultatele finale.

Locul I - BlitzZMay cu lucrarea Paradise Kiss Confesiuni

+ 2 puncte karma

Locul II - Aylin cu lucrarea Vampire Knight the Flawless first kiss

Felicitări fetelor! Sper să mai participați și la alte concursuri de genul acesta. * hugs *

[ Dacă doriți să mai adăugați unele comentarii, sunteți bineveniți ]

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos