Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Internatul Sweeh - Înscriere personaje

In jos

Internatul Sweeh - Înscriere personaje

Mesaj Scris de Teh la data de Vin Aug 21, 2009 10:04 am

Acțiunea se desfășoară în cadrul unui liceu - internat din Japonia [ random country ] . Doar în incinta liceului -internat ].
Vor exista clase pentru Anul I, Anul II, Anul III, Anul IV . Vor putea fi de la A până la H pentru toți cei patru ani.
Dacă sunt doritori pentru funcțiile de profesori pot fi luate și acestea. Atât cât și îngrijitori, director și director adjunct.
Ideea este viața unor adolescenți bogați ai căror părinți îi închid în internat pentru că nu au timp de ei; sau a unora care obțin bursă pentru a intra la cel mai prestigios liceu-internat. Pentru cei bogați ideea este că vor fi foarte 'neastâmpărați ', presupun.
Dacă vreunul din cei care se vor înregistra este de sex feminin în realitate, își poate crea personaj de gen masculin, dacă dorește. Nu contează ceea ce sunteți în realitate, este doar un role play, așa că lăsa-ți-vă imaginația să curgă.
Vă creați fiecare un personaj propriu după acest formular :

Nume :
Prenume :
Poza personajului [ poză anime ] :
Vârstă :
Clasă [ dacă este elev ] ; de ce materie [ dacă este profesor ]; director / director adjunct? :
Trecut :
Familie :
Personalitate :
Motto :
Hobby-uri :

Personajul meu :
Nume : Awai
Prenume : Hatoni
Poza personajului [ poză anime ] : Hatoni
Clasă : Anul II - Clasa A.
Vârstă : 16 ani
Trecut : Părinții ei nu au avut niciodată timp de ea, provenind dintr-o familie putred de bogată, așa că toată viața ei a petrecut-o prin internate. Când a intrat la liceu, a optat pentru internatul Sweeh, și acum își începe al doilea an de liceu în același internat. Nu îi place să vorbească despre trecutul ei, nu a avut nimic plăcut de-alungul anilor. Primul an de liceu a trecut prea repede fără a se împrieteni cu nimeni, însă vara care trecuse o făcuse să se gândească și la altceva. Vrea să înceapă un an plin de năzbâtii și prietenie.
Familie : Mama ei este actriță profesionistă, foarte cunoscută în lume, Awai Maria. Tatăl ei este un om foarte important de afaceri, deține multe lațnuri de magazine cu echipament sportiv , elegant și parfumuri, Awai Utaru. Are un frate mai mare cu un an ca ea, deci în Anul III la același Internat ca și ea, numele lui Awai Niiro.
Personalitate : Calmă, fără să dea prea multă importanță persoanelor din jur. În sinea ei ar vrea să aibă prieteni, mai recent. Îi plac persoanele foarte active și energice, și-ar dori să fie la fel. Nu își lasă niciodată furia sau stresul să fie văzute, vrând să fie o păpușă de porțelan, care nu își exprimă emoțiile.
Motto : '' Nimic nu contează atâta vreme cât vrei să zâmbești!''
Hobby-uri : Plimbările, alergatul... etc.

[ AICI DOAR ÎNSCRIEM PERSONAJELE ]
-- apropo, dacă cineva dorește să fie personajul Awai Niiro, fratele meu, poate fi, dacă nu îl voi folosi drept secundar --

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: Internatul Sweeh - Înscriere personaje

Mesaj Scris de BlitzZMay la data de Vin Aug 21, 2009 12:55 pm

Nume :Madscape
Prenume :Mabel
Poza personajului [ poză anime ] : http://i31.tinypic.com/2z3t8na.jpg [nu se pun coltii xD]
Vârstă :27 de ani
Clasă [ dacă este elev ] ; de ce materie [ dacă este profesor ]; director / director adjunct? :profesor de istorie
Trecut : decazuta moral, ii moare logodnicul, pleaca din Finlanda in cautarea unui loc mai bun. Avocat ca profesie se refugiaza in invatamant, incercand in a se departa de tot ceea ce era. Pierde locuinta in urma unei afaceri.
Familie :matusa sa, mama sa.
Personalitate :intelegatoare, justitiara, stresata, directa
Motto :Ettei vain.. [nu numai] [love finnish x3]
Hobby-uri :critic literar
BlitzZMay
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Balanta Caine
Number of posts : 85
Birthday : 18/10/1994
Humor : egocentrism...
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/08/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Internatul Sweeh - Înscriere personaje

Mesaj Scris de roro la data de Lun Iul 12, 2010 10:42 am

my turn.
Nume : Ottori
Prenume : Karin
Poza personajului [ poză anime ] :
Spoiler:
Vârstă :15
Clasă: Anul I, 9B
Trecut :Spre deosebire de majoritatea colegilor ei, Karin provine dintr-o familie modesta. Nu a avut mereu ce a vrut. S-a hranit cu vise si dorinte, dorind un viitor mai bun. Astefel, inca din scoala primara, era un elev model. Traind intr-un oras simplu, liceele nu era foarte bune, astfel dorea sa isi continue studiile undeva, oriunde infara de acel loc. Fiind constienta ca parintii ei nu aveau o situatie financiara foarte bine si ca ar fi un efort pentru ai indeplini dorinta, Karin a trebuit sa munceasca foarte mult pentru aceasta bursa.
Ultimii ei 8 ani au fost plini de dragoste si de prietenii.
Familie: Ambii parinti sunt ingineri. Tatal ei, Ren, lucreaza la o firma olandeza, care furnizeaza materiale de sudura si echipamente, iar mama ei proiecteaza vapoare. Are un frate mai mare, Hajime, care termina in acest an facultatea.
Personalitate :Este nergica si vorbareata, insa atunci cand cunoaste pe cineva este putin timida. O persoana optimista, care mereu vede partea plina a paharului. Nu ii este niciodata greu sa isi faca prieteni, fiind apreciata pentru sinceritatea ei si desigur pentru sfaturi.
cand cineva o raneste nu apeleaza la pumni ci al cuvinte, aceasta nefiind arme mortale dar cele mai dureroase. Insa, este si intelegatoare.
Uneori, nu are incredere in ea, de asta are insa nevoie de prieteni de incredere, care sa o sustina.
Motto
: Nu iti visa viata, traieste-o!
Hobby-uri : desenul, digital work, chitara.
roro
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Scorpion Mistret
Number of posts : 4
Birthday : 27/10/1995
Job/hobbies : boboc
Humor : ma plimb cu barca!

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :