Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Soul Eater

In jos

Soul Eater

Mesaj Scris de Jagannath la data de Vin Iun 19, 2009 6:18 pm

Type: TV
Episodes: 51
Status: Finished Airing
Aired: Apr 7, 2008 to Mar 30, 2009
Producers: Bones, TV Tokyo, Dentsu Inc., Square Enix, FUNimation EntertainmentL
Genres: Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Shounen, Supernatural
Duration: 24 min. per episode
Rating: PG-13 - Teens 13 or older

Wahooooi ~ am terminat in sfarsit *do the victoy dance*

Cand am inceput sa ma uit la Soul Eater credeam ca am sa vad doar cateva episoade si am sa il las apoi la o parte pentru ca nu prea sunt genul de persoana care sa se uite la anime-uri lungi lol.Dar nu a fost asa.
Au fost unele parti cam plictisitoare (de exemplu cele in care apare Excalibur care, btw, m-a enervat la culme --') dar totusi a meritat sa ma uit la el.
Nu prea mi-a placut ideea la inceput.Mi s-a parut tipica pentru un anime shounen si credeam ca nici nu o sa imi placa mai departe.Pff dar cat m-am inselat --'
Grafica - geniala.
A fost diferita de majoritatea anime-urilor si tocmai de aceea mi-a placut atat de mult.Unele lucruri parca faceau parte din niste desene din alea de copii mici dar cred ca tocmai de asta mi-a si placut atat de mult.Cel mai mult mi-a placut felul in care arata luna si soarele XD.A fost asa de LOL XD

Coloana sonora a fost destul de bunicica.
Cat despre opening si ending..singurul care mi-a placut a fost primul opening.Al doilea nu prea s-a potrivit cu anime-ul dupa parerea mea iar ending-urilor nu le-am dat cine stie ce atentie.

Personaje
Capitolul asta merita cele mai multe puncte XD.
Au fost multe personaje care m-au enervat, dar si unele care mi-au placut mult.

Death the Kid e un personaj foarte popular si eu am auzit multe despre el inainte de a ma uita la Soul Eater.Si m-am intrebat mereu ce e atat de interesant la el.Asta e unul din principalele motive pentru care m-am uitat la anime.Nu mi se parea cine stie ce, mi se parea personajul tipic pentru un astfel de anime.Genul acela de personaj evil, cu o privire evil, cu o voce evil si asa mai departe lol.
Dar de cand a aparut prima oara in anime m-a facut sa rad ca tampita XD
Nu imi venea sa cred cat de idiot si de zapacit putea sa fie XD
Si tocmai din cauza caracterului sau imi place asa de mult si e personajul meu preferat din Soul Eater.Au fost niste faze la care nu ma mai puteam opri din ras, si unele replici ale lui la fel de amzuante:

Symmetry, that is what I enjoy aesthetically.That's why a prefer using you two pistols.There is symmetry to wielding you two, right?But when you two are in human form, yout hairstyle and your height are completely different...Even your cup sizes are completely different!

"That pillar and this pillar were once a single pillar!And it fell down there.That way they connect nicely!"

"Kid, look!That guy is only wearing that ball on his left foot." "you're right...it's disgusting!"

"Look, I've arranged the medicine in such a symmetrical way!You don't have to worry about it like this, you can sleep peacefully."

etc. XD

Imi place ca mereu se gandeste la simetrie inainte de toate si te pufneste rasul cand in mijlocul bataliei el nu se poate lupta pentru ca e atras de simetrie XD
M-a enervat la inceput vocea lui pentru ca imi aducea aminte de Light.Dar cu timpul a ajuns sa imi placa si sa imi dau seama ca i se potriveste.In special atunci cand se enerva XDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Dupa el cred ca cel mai mult mi-a placut Asura
De ce?Nu cred ca exista un motiv clar.Imi place personalitatea lui destul de mult si ador felul in care rade lolO_O.PsihopatO_O
Mi-a placut cum a inceput sa se crizeze in ultimul episod - era atat de adorabil :3
Si a inceput sa-mi placa si mai mult pentru ca a distrus-o pe fufa aia de Arachne >>'
M-a cam enervat cand l-a rani pe Shimigami sama si pe Kid dar totusi nu m-a facut sa il urasc lol.Si inca imi place mult si de ce trebuia sa moara?T_____T AsuraT__T

Alte personaje care mi-au placut dar nu in mod special au fost:
Justin (tipul asta e prea tare XDDDDDD), Chrona, Eruka, Black Star (desi e cam enervant in unele momente), Soul, Hero, Mifune si Stein.
Personajul care m-a enervat cel mai mult - Maka, mai mult ca sigur.
La inceput nici nu prea i-am acordat atentie dar cu timpul a inceput sa ma streseze rau de tot.Sa nu mai spun ca pur si simplu ma strsa cand urla, parca ar fi fost o matza in calduri, GOD.Pur si simplu simteam nevoia sa inchid boxele cat mai repede.Mi s-a parut un personaj pur si simplu enervant, fara nimic nou sau special, un personaj tipic cu nimic nou si DA, ma enervat rau de tot pentru ca l-a omorat pe Asura --'
Stiam ca avea sa moara de la inceput, era logic, dar nu ma deranja daca il ucidea alt cineva lol.
Dupa ea cel mai mult m-a enervat fufa de Archane.Nu o suport --'
Si restul personajelor..da, au fost enervante --

In final...

Grafica - 10
Poveste - 8.50
Personaje - 10
Coloana Sonora - 9
In total ar iesi cam 9 si ceva XD

Oricum e un anime bun si merita vazut, chiar daca e foarte popular..cred ca merite sa fie atat de popular.
Now...excuse me...
*isi pune o punga in cap si se aseaza intr-un colt*
Asura-chaaaaaaaaan TTT_______________________TTT
Jagannath
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Number of posts : 30
Job/hobbies : GFX, reading, painting, drawing, blogs, J-rock, forums,
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100