Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Mangaka-ul preferat

In jos

Mangaka-ul preferat

Mesaj Scris de Jagannath la data de Mar Mai 26, 2009 5:10 pm

Well, sunt multi Mangaka, fiecare cu personaje si tehnici diferite si originale.
Mie imi plac destul de multi, dar nu ma prea omor dupa ei.
Totusi fac o exceptie pentru Takeshi Obata pentru ca ii ador personajele.
Imi place foarte mult felul in care realizeaza personajele pentru ca sunt originale si au acel ceva care ma face sa imi placa extrem de mult.
Imi place cum arata personajele lui cand zambescXD.Au un zambet asa de ciudat dar totusi adorabil in acelasi timp.Pentru cei care au vazut Death Note, amintiti-va de partile in care Near incepuse sa ranjeasca.Pentru cei care nu stiu sau nu mai tin minte, Click Here [personajele sunt Mashiro Moritaka si Akito Takagi din Bakuman]
Imi place mult felul in care isi realizeaza personajele.Arata original si interesant, plus ca majoritatea au si un caracter care ma atrage de multe ori.Nici nu e de mirare ca ii ador toate manga-urile si multe personaje de ale lui.Nu cred ca exista vreun manga de-al lui din care sa nu imi placa cel putin un personaj.
Poate e doar parerea mea, dar nu prea se pricepe la personaje feminine.Cred ca singurul personaj feminin al lui Obata care mi-a placut cat de cat a fost Hajime din manga-ul cu acelasi nume.Mi-a placut putin de Minagi Marimoto din Urooboe Uroboros dar pana la sfarsitul manga-ului a inceput sa ma cam enerveze.
Si cam asa e cu toate personajele lui care nu sunt masculine.Ma streseaza rau de tot.Dar cred ca acesta e singurul lucru care ma deranjeaza.
Sincera sa fiu, il respect cel mai mult dintre toti ceilalti Mangaka si chiar as vrea sa pot sa fac si eu astfel de personaje dar cam nici o data nu m-am priceput la asta, si nu am de gand sa incep sa-i copiez stilul.Nu mi-ar iesi -in primul rand- si nici nu vreau sa fac asta -in al doilea rand.-
Jagannath
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Number of posts : 30
Job/hobbies : GFX, reading, painting, drawing, blogs, J-rock, forums,
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 23/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://cato-blepas.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Mangaka-ul preferat

Mesaj Scris de Aylin la data de Vin Iun 12, 2009 7:38 pm

Sunt foarte multi manga-ka [,] care sincer trebuie mentionati, insa nu o sa vorbesc decat despre cei pe care chiar i'am remarcat..
Pe locul 1 ar fi Arina Tanemura. Intotdeauna mi s'a parut ca grafica ei e prea impopotonata si complicata insa cand am inceput sa citesc mi'a placut la nebunie.. pur si simplu am adorat Shinshi Doumei Cross si a ajuns in topul meu manga <3
Apoi ar fi Kaho Miyasaka. Nush de ce, mi'a placut foarte mult Kare First Love, a fost printre primele manga'uri citite de mine ^_^ Bineinteles, cum sa nu spun si de Matsuri Hino care pur si simplu ma innebuneste cu Zero *drools*
Mhm.. ar mai fi si Chiba Kozue, Haruta Nana, Sakai Mayu, Takada Rie, Hazuki Kanae [Say I love you e geniala.], Mitsuki Kako, Kaho Miyasaka, Shimaki Ako, Takanashi Mitsuba.
Aylin
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Sagetator Cocos
Number of posts : 207
Birthday : 27/11/1993
Job/hobbies : Manga/Manwha, reading, anime, GFX.
Humor : Alwayz happeh xD
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/Aylin

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: