Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Kashira ~

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Kashira ~

Mesaj Scris de Jagannath la data de Sam Mai 23, 2009 6:55 pm

Oh well..hello XD
Nu stiu cati dintre voi ma cunoasteti (eu una nu prea cunosc decat 2-3 useri de aici) asadar am sa fac o prezentare destul de detaliata..
Dar..erhm..as vrea sa rog unul dintre admini sa imi schimbe nick-ul in Jagannath.L-am scris prea repede cand m-am inregistrat si nu am vazut ca l-am pocit in halul asta >>''' *headdesk* va rogT_T

Anyway..
Nu cred ca are rost sa imi spun numele adevarat deoarece nimeni nu prea se oboseste sa il foloseasca (nimeni de pe forumuri).Puteti sa imi spuneti pur si simplu Jagannath/Kami/Juki.Mai am o tona si ceva de porecle dar Kami si Juki sunt cel mai des folosite XD
Sunt nascuta pe 27 Iunie si desi urasc vara zodia mi se potriveste foarte bine si chiar sunt mandra ca sunt rac XD
Locuiesc in Bucuresti desi as fi preferat sa ma nasc undeva in afara acestei tari but..asa a fost sa fie lol
Ce alt ceva ar mai trebui sa spun despre mine..?Niciodata nu prea m-am priceput la chestii de genul asta lol.Am o personalitate destul de ciudata..sunt cam pesimista, uneori realista si extrem de rar optimista.Ma enervez destul de repede si sunt unele persoane pe care nu le suport deloc, simt ca ma enerveaza pana si faptul ca se misca O_O.Imi place foarte mult sa pictez sau sa desenez, fac asta destul de des, cam in fiecare zi pentru ca ma calmeaza si imi si face placere.Acum putin timp am inceput sa fac si modelaj si incepe sa imi placa din ce in ce mai mult :3.Sunt genul acela de persoana care 'mananca' cartile.Citesc foarte mult si nici nu stiu cum as rezista fara sa citesc lol.
Mi-e frica de insecte si injectii.Doar sa imi arati o seringa sau o insecta (fie ea si buburuza -.-) si incep sa urlu >>'

Ma uit la anime-uri de cand eram mica, chiar daca pe atunci habar nu aveam ce sunt alea anime-uri sau ca se numesc asa lol.Am inceput cu Pokemon si DBZ (iar acum nu le mai suport deloc).Anime-uri shounen care mi-au placut ff mult, in ciuda faptului ca sunt fata si ar fi trebuit sa incep cu ceva Shoujo gen Sailor Moon XD.Oh well, anime-urile shounen mi-au placut mereu, si imi plac si acum ff mult.Shoujo-urile nu au fost niciodata pentru mine.Preferatele mele sunt : Death Note, Pandora Hearts, Kuroshitsuji, Majin Tantei Nougami Neuro, Soul Eater, Mouryou no Hako, Rozen Maiden, Junjou Romantica, K-ON!, 07-Ghost, Code Geass, Air Gear, D.Gray-Man, Kirepapa, Sayonara Zetsubou Sensei etc. etc.
Manga-uri citesc destul de mult desi cred ca prefer anime-urile.
Preferatele mele sunt Death Note (again), Urooboe Uroboros, Hello Baby, Bakuman, Hajime, Blue Dragon (Takeshi Obata fan <3), Yasei no Bara, Child Epicurean, Milk Taste Honey, Hanairo Virgin Soil, Skincream de Nurashite. (Minami Haruka Fan)
Dupa cum se observa sunt si o fana Yaoi destul de mare XD.Cam jumate din manga-urile citite de mine sunt Yaoi, desi nu imi plac foarte multe..dar personajele lui Minami Haruka sunt pur si simplu adorabile.Preferatul meu dintre toate va ramane in continuare Cyril, chiar daca apare foarte putin XD

Nu prea imi plac deloc personajele feminine..am ajuns sa nu le suport de fapt lol.In general nu imi plac multe personaje dintr-un anime iar preferatele mele sunt de obicei cele secundare sau cele negative.Mda, stiu ca L are o tona de fani (dar majoritatea doar spun asta fara sa stie nimic despre personaj ceea ce e foarte enervant but anyway..) dar este unul dintre personajele mele preferate de cel putin 2 ani si inca imi place foarte mult.Un personaj care imi place la fel de mult dar de putin timp este Break din Pandora Hearts <3.Undertaker [kuroshitsuji], Eiji Niizuma [Bakuman], Death the Kid [Soul Eater], Vincent Nightray [Pandora Hearts], Cainz Drossel [kuroshitsuji], Nougami Neuro [MTNN], Lelouch Lamperouge [Code Geass], Wanijima Agito [Air Gear] si Grell Sutcliff [kuroshitsuji] sunt unele dintre personajele care imi plac cel mai multXD.

Erhm..cum spuneam, imi place foarte mult sa citesc XD
Imi plac cartile cu vampiri dar cam toate mi se par foarte aiurea (Si da, aici intra si Twilight care mi se pare mai mult decat penibil.atat cartea cat si filmul.)
Totusi, carile lui Anne Rice sunt aur curat pentru mine.Imi place foarte mult modul in care scrie, ii ador vampirii, in special pe Lestat care a fost si inca este personajul meu preferat din toate cartile pe care le-am citit vreodata.Iar cartea 'scrisa' de el, 'The Vampire Lestat' este preferata mea si as reciti-o oricand cu placere chiar daca cand ma apuc sa o citesc abia pot sa o mai pun jos XD.
Pe langa asta imi plac foarte mult The Vampire Vittorio (un alt vampir al lui Anne Rice care imi place foarte mult), The Tale of The Body Thief, The Queen of the Damned, Lasher, Memonch the Devil, Faust, Kira-Kira, Hebi ni Piasu, Ink Heart si Dac-as fi o musca (cartea asta e geniala XD)

Nu sunt o persoana care sa se omoare dupa filme si nici nu prea ma uit..am vazut filmele facute dupa Death Note si mi-au placut mult, in special L Change the WorLd.
Actorul meu preferat este Johnny Depp, ador toate filmele in care a jucat, dar nu as spune ca toate se numara printre preferatele mele.Totusi, cel mai mult imi plac Pirates of the Caribbean si Sweeney Todd.
Interview with the Vampire - un film popular facut dupa cartea cu acelasi nume (da, inca o carte de Anne Rice XD).Sincera sa fiu, cartea a fost muuuult mai buna decat filmul.In orice caz, mi-a placut destul de mult.Ma asteptam ca Lestat sa fie mai sexy dar e bine si asa XD.Oricum mi-a placut mai mult decat cel din Queen of the Damned.
Desi am ramas traumatizata dupa ce am vazut The Grudge inca imi place foarte mult XD.
Ink Heart..hm..din nou, cartea a fost mult mai buna, dar mi-a placut.
Aquarian Age si Beatrock Love imi plac destul de mult...m-am uitat la ele doar pentru ca a jucat Takeru si eram chiar curioasa sa vad cum se descurca.Si da, a meritat sa ma uit.In special la Aquarian Age.Chiar daca nu prea a aparut Takeru, sa-l vad cu expresia aia evil pe fata a meritat XD

Nu prea ascult ce asculta majoritatea..de fapt cred ca niciodata nu am ascultat ce asculta majoritatea lol.Ma enerveaza la culme trupele populara dupa care tipa toata lumea, nu mi-au placut niciodata
Ascult J-rock de 2 ani jumate (si sunt mandra de asta XD) iar trupele mele preferate sunt Nightmare, Deluhi, Dolly, Awoi, 12012, Lamina, MUCC, Fatima (and I miss them sooo muchT_____T), Ayabie, VelBet, ClearVeil, Versailles -P.Q.-, Mustema Dorcheme, Poitrine, Dollis Marry, Parfait, LM.C,Juliadoll, Lacroix Despheres etc.
Nu prea imi place j-popul, dar Gackt..da..imi place.Il ador, tipul asta e sexy, e genial, are o voce <33333
O melodie de jpop care mi-a placut foarte foarte mult si inca imi place este Aika (Elegy) a lui Hirai Ken.
In rest mai ascult uneori Kawamura Ryuichi, Juka si Aoi (alt tip sexy cu voce <3 XD)

Imi place foarte mult Alice in Wonderland, mi-a placut de cand eram mica si tot de atunci mi-au placut Mad Hatter si March Hare foarte mult.Mi se pareau asa de zapaciti si amuzanti XDD

Oh well..cam atat cred XDD
Jagannath
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Number of posts : 30
Job/hobbies : GFX, reading, painting, drawing, blogs, J-rock, forums,
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 23/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://cato-blepas.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Kashira ~

Mesaj Scris de Libra la data de Sam Mai 23, 2009 7:12 pm

Kamiii ^_____^ Welcome here *hugs til she faints*
Ma bucur mult sa te vad si pe aici. Mi-a luat ceva timp sa iti citesc prezentarea, dar ti-am zis ca o sa o citesc pe toata, am citit fiecare punct si virgula lol.
Dupa o asemenea prezentare nu cred ca as putea sa am intrebari si oricum nu am pentru ca te cunosc de ceva timp.
Alice in Wonderland = love <3. Mie mereu mi-a placut Mad Hatter, si March Hare dar mai putin, dar Mad Hatter l-am adorat si inca il ador.
Oh well ce as mai putea sa zic? Sper sa te simti bine pe aici si sa te acomodezi repede. Happy posting and see ya around ^^
Libra
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 94
Birthday : 06/11/1993
Job/hobbies : Daydreaming, GFX, J-rock, Manga, Anime, Blogs, Forums
Logo user : In the end, I wonder if you&#39;ll smile for me. When you see me, would you smile for me?

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Jolly Dandy la data de Sam Mai 23, 2009 7:39 pm

Salut hug si bn ai venit pe forum pupic (sper sa nu fac spam pt ca nu prea am ce sa spun dar gasesc eu ceva  ),iarta'ma ca n'am citit romanul ala scris de tine dar ce sa fc?lenea e cucoana mare  ,o sa te cunosc eu mai bine intre timp si sper sa devenim prietene la fel cum sper sa te intelegi bine si cu ceilalti useri,in rest ... welcome pupic
Jolly Dandy
Otaku Kid
Otaku Kid

Berbec Sobolan
Number of posts : 102
Birthday : 04/04/1996

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 30/04/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Sedomy la data de Dum Mai 24, 2009 11:07 am

O.o..welcome here Kami hug have fun and happy posting clipping
Mi'a placut prezentarea ta....cred ca avem multe lucruri in comun * nu p ascult eu j-rock...dar e un inceput pt toate *
Nu cred ca am ce intrebari sa iti pun...am aflat tot ce trebuie despre tine..Welcome again..sper sa te distrezi aici si sa devenim prietene ;))

Sedomy
Moderator Global
Moderator Global

feminin
Sagetator Sobolan
Number of posts : 514
Birthday : 29/11/1996
Job/hobbies : usual stuff...

Activity :
30 / 10030 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Dum Mai 24, 2009 7:43 pm

Bună, bine ai venit pe forum. Sper să te simți bine aici, și să te distrezi.
Dă-mi un PM cu nick-ul pe care vrei să îl ai [ bla , bla, bla ] și ți-l modific imediat, I mean, eu ți l-am schimbat în Jagannath și sper că acesta era cel pe care îl voiai, dacă nu, cum am mai zis, dă-mi PM. [ private message ]
Întrebări nu am. Mi-a plăcut descrierea ta, a fost interesantă, lungă, și destul de complexă.

Ședere plăcută!

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3