Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Kuroshitsuji

In jos

Kuroshitsuji

Mesaj Scris de ^Shinku^ la data de Joi Apr 23, 2009 8:23 pm

Kuroshitsuji (黒執事 ?, Black Butler) is a manga written and illustrated by Yana Toboso. Since its debut on September 16, 2006, it has been serialized in Square Enix's shōnen manga magazine Monthly GFantasy.The series follows Sebastian Michaelis, a demonic butler who is obligated to serve Ciel Phantomhive, the twelve-year-old head of the Phantomhive noble family, due to a contract he made with Ciel. It was announced in July 2008 that an anime adaption, directed by Shinohara Toshiya and produced by A-1 Pictures, was expected. It premiered in October 2008.

Eu tocmai am terminat de vizionat acest animeu și pot spune că mi-a plăcut foarte mult in love in love
Spoiler:
^Shinku^
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Balanta Cocos
Number of posts : 133
Birthday : 26/09/1993
Humor : Screw you, that's funny :))
Logo user :

Activity :
5 / 1005 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/01/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Kuroshitsuji

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Vin Mai 01, 2009 8:36 am

Anime-ul este foarte bun l-am avzut luna trecuta pe tot (24 de episoade ) chiar m-a impresionat si as vrea sa il mai vad odata dar am lista prea plina de anime-uri la care vreau sa ma uit^^
well...nu ma astepam sa fie asa de bun insa mi-a intrecut toate asteptarile...e genial plus ca are o grafica superba plus ca personajele sunt originale^^

Personaje preferate
Mie imi plac la fel de mult 4 personaje:
The Undertaker: ei bine este primul si cel mai original personaj pe care l-am vazut pana acum intr-un anime. Imi place foarte mult felul lui de a fi si grafica [da vorbesc serios...trebuie sa recunoasteti ca este foarte kawaii~]
Grell: prima data nu l-am putut suporta cand l-am vazut dar apoi dupa ce si-a aratat adevaratul caracter l-am considerat [si il consider] un personaj foarte kawaii. Imi place mult atitudinea lui dar si grafica. Este uneori foarte amuxant mai ales cand viseaza la Sebastian.
Ciel:Imi place felul lui de a fi si mai ales grafica. Unele parti ale trecutului sau sunt triste [ca de exemplu partea in care parinti lui mor] si m-au impresionat foarte mult. Voi citi si manga-ul candva.
Sebastian:are un nume foarte kawaii si o grafica foarte draguta, este prezentat ca genul de persoana care te intimideaza si iti atrage atentia prin simpla prezenta fara a mai fi nevoit sa faca nimic. Felul lui de a fi este foarte special si uneori devine funny….
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Libra la data de Sam Mai 23, 2009 2:29 pm

Eu am inceput sa ma uit la anime-ul asta inca de cand a aparut primul episod si asteptam cu nerabdare sa apara urmatorul XD. Cand s-a terminat mi-a parut foarte rau, a ajuns unul dintre anime-urile mele preferate si as fi vrut sa fie mai lung de atat. Anime-ul asta ma binedispunea de obicei pentru ca avea niste faze foarte amuzante si e un anime destul de usor de vizionat, nu mi se pare ceva foarte greu de inteles. Grafica mi-a placut mult, la fel si coloana sonora nu am ce comenta. Si ideea mi-a placut, iar personajele mi s-au parut destul de originale.
Personajul meu preferat este Undertaker. Tipul asta e mult prea adorabil si mi-a placut mult de prima data cand a aparut in anime. Mi-a parut rau ca a fost doar un personaj secundar, as fi vrut sa il vad in mai multe episoade. E prea drogat, amuzant si ciudat. Pe urma mi-au placut mult Sebastian, Grell si Ciel. Sebastian cred ca e cel mai popular personaj din anime-ul asta, dar isi merita pe deplin popularitatea, e prea sepsy si nu are ce sa nu-ti placa la el. Grell e foarte amuzant si uneori nici nu ai zice ca e un shinigami, e pur si simplu prea adorabil. Inainte Ciel era personajul meu preferat, dar pe urma a inceput sa-mi placa mai putin pentru ca a devenit prea enervant si rasfatat. Mai sunt si alte personaje care imi plac, ca si Madam Red, Drossel Cainz sau Alaist Chamber, dar ele apar mult mai putin, nu ca Undertaker nu ar aparea putin dar meh si nu prea m-au atras in mod special, poate doar Drossel, e prea adorabil si mi-a parut rau de el.
Pana la urma chiar ma bucur ca m-am uitat la anime-ul asta inca de cand a aparut, a fost prea adorabil.
Libra
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 94
Birthday : 06/11/1993
Job/hobbies : Daydreaming, GFX, J-rock, Manga, Anime, Blogs, Forums
Logo user : In the end, I wonder if you'll smile for me. When you see me, would you smile for me?

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Jagannath la data de Dum Mai 24, 2009 7:44 am

Am terminat acum mult timp de vazut anime-ul dar cred ca e prima oara cand imi fac o parere mai detaliata despre el.
Am inceput sa ma uit la el din pura curiozitate...am vazut niste imagini cu Sebastian (stiti, e bine sa umblati pe blog-urile jrockerilor care se uita la anime-uri...Aoi are niste gusturi excelente in materie de anime si manga XD) si mi-a amintit putin de Neuro, din Majin Tantei Nougami Neuro.Cred ca de aceea am inceput sa ma si uit.
Apoi ... OMG o tona de personaje masculine = <3
Mereu mi-au placut genul acesta de anime-uri iar acesta a fost genial.
La inceput mi-a placut Sebastian si inca imi place, dar nu atat de mult.Ciel ma cam enerva si mi se parea foarte sclifosit..si inca mi se mai pare putinXD.Dar dupa ultimul episod parca a inceput sa imi placa putin..
In orice caz, personajul meu preferat este Undertaker.Pur si simplu il ador pe tipul asta.Daca Ryuk era shinigami-ul meu preferat pana acum, Undertaker i-a luat cu siguranta locul.Ador felul in care se comporta si vorbeste, e asa un tacanit XD.Si e atat de adoraaabil ~ <3.Partea proasta e ca a aparut foarte putin T__T.
Pe langa el imi place foarte mult de Drossel Cainz si sunt obsedata de cantecelul acela.Are o voce atat de <3.Grell mi-a placut destul de mult dar e enervant faptul ca a devenit atat de popular...
In orice caz....Kuroshitsuji FTW X3
Jagannath
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Number of posts : 30
Job/hobbies : GFX, reading, painting, drawing, blogs, J-rock, forums,
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 23/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://cato-blepas.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Drama Queen la data de Vin Aug 21, 2009 1:29 pm

Deci as dori sa fac o mica descriere a Lumii din Kuroshituji

Ingerii:Ca si celelalte creaturi din anime,ingerii se numesc creaturi care indeplineste vointa lui Dumnezeu.Insa daca in unele religii ingerii nu au sex,in anime ei pot sa-si schimbe sexul de la masculin la feminim si invers.Practic ingerii nu se deosebesc de oamni cu expectia ca apar aripi mari albe in spate cind au nevoie in cazuri exceptionale.Ingerii au dreptul sa modifice amintirile oamenilor folosind lenta video sau mai des in cartile din Biblioteca Raper-ilor

Reaper- in anime sunt ingerii mortii care iau sufletele oamenilor.Ei au o arma care se numeste "Death Spit" la fiecare reaper ea difera dupa forma,culoare etc.Daca ei oamoara omenii neinclusi in lista sau folosirea fara autorizatie armei "Death Spit" ei pot fi pedepsiti la moarte.Ranind oamenii cu arma lor reaperi-ii privesc amintirile lor care apare pe o lendta de video sau ceva de genul asta si pot vedea cine au fost in viata,Toate aceste amintiri se pastreaza si ca carti in Biblioteca Raper-ilor si daor Ingerii si unii Raper-i pot schimba trecutul lor si doar in cazuri exceptionale

Demonii creaturi cu puteri supranaturale.Se hanesc cu suflete , pentru extragerea lor sunt mai multe posibilitati.Una din ele fiind-Contract cu oamnei simpli,dupa regula demonul primeste sufeltul oamenilor dupa incheerea contractului fiecare in felul sau.O data cu acceptatrii contractului stapinul demonilor primesc o stampila speciala.Demonii pot sa-si schimbe infatisare dupa dorinta

Stampila Contractului Acest simbol poate fi gasit pe corpul dmeonului si fata acelui care a intrat in contract cu el. Este un cerc cu o tăietură în centru în cazul în care pentagramă lui Solomon- semn ca demonul se va supune contractorului.Datorita stampilei demonul al gasesce pe stapin unde n-ar fi si la ce distant este.Cu cit pentagrama e mai aproape de ochi cu atit e mai puternica vointa lui-nu e de mirare ca pentagrama la Ciel e situata chiar pe irisul ochiului.

Da anime-ul asta chiar m-a impresionat imi place extrem de Sebastian cum a spus Katherine impresioneza prin gesturi simple,
Grell Satcliff- imi place cum viseaza la Sebastian si mereu glumet
Ciel are o tarie faorte mare de caracter nu poate zimbi sau mai bine spus a uitat ce e zimbet de la moartea parintilor lui.....
Drama Queen
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 88
Birthday : 15/03/1994
Job/hobbies : Street fighter
Humor : Nyappy

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :