Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Light VS Kira

In jos

Light vs Kira

Kira

Light

Vezi rezultatele

Light VS Kira

Mesaj Scris de Teh la data de Joi Ian 29, 2009 10:41 pm

Lupta dintre aceste doua personaje...
Light Vs Kira.. este o intrebare destul de buna si o disputa destul de interesante.
Doua personaje ce sunt de fapt unul singur,Yagami Light si Kira...Un monstru si o fiinta umana contopite intr-un singur corp si intr-un singur suflet?Dar un monstru?..ei bine sunt atat de multe pareri,poate chiar ca cei doi s-ar lupta inauntru iar Light s-ar opune dominatiei lui Kira.Insa nu-mi pare.Kira imi pare un personaj manipulator ce stie ce vrea si obtine.Justitia si puterea desi cu conceptii nebune sunt totul pentru el.Light..Si-a dorit pace,probabil a vrut ca totul sa fie asa cum ar trebui sa fie , justitie , dreptate.Poate de aceea s-a lasat condus de Kira.Dar fara a-si da seama..oare nu au devenit unul si acelasi?Intr-un singur corp,intr-un singur suflet si mai curand cu o singura si aceasi opinie?
Light parca era un personaj slab inainte de aparitia lui Kira si poate niciodata nu ar fi facut pasi atat de mari pentru justitie..Insa a folosit carnetul,insa a devenit Kira..Dar nu era acesta kira dintotdeauna ?
Aceste doua personaje nu stiu daca ar fi putut trai una fara alta,mi se pare mai mult o contopire decat o bataie continua cu "traznete" si "fulgere.
Intre Light si Kira,este greu sa aleg..Light mi se pare un caracter atat de obijnuit,atat de momoton,neinteresant fara Kira..iar Kira fara light imi pare totusi incomplet si mult prea nebun cu idealuri prea exagerate.Parca nu ar putea trai unul fara altul...
Insa daca ar trebui sa aleg intre aceste doua personaje desi imi este foarte greu cred ca l-as alege pe Light.De ce?Nu pentru ca acest Kira ar fi prea nebun..nnu,doar pentru ca ador numele sau, de light..Lumina..Justitia,dreptatea doar prin numele sau ce ar fi putut fi realizata poate si fara atat de multa varsare de sange..Dar totusi asta daca ar trebui sa aleg intre cei doi pentru ca intr-o lupta intre acestia nu pot vedea decat o singura solutie..contopirea lor !!

Parerea voastra..care este?

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: Light VS Kira

Mesaj Scris de AnK la data de Vin Ian 30, 2009 7:46 am

hmm...sta da intrebare de pus la cap--yume'chan
Sa vedem,Light e un tip destept,care pana a deveni Kira,nu avea atata putere,ca sa poata controla mai muta lume,criminalitia a scazut datorita lui cu 70 %,deci a facut regula putina,desi cu omoru' in Japonia.Dar,daca'r fi sa luam aparte cum e Light si Kira,as spune ca light e cam neputincios,[desi e vorba despre aceeasi persoana],caci mai puternic clar cu Carnetul Mortii e Kira,un zeu al lumii.Light n-ar putea singur sa faca ceea ce ar face ca zeu al lumii,am in vedere cu ajutorul lui Shinigami.
Insa,cea mai buna solutie dupa cum ai spus tu,yume e conti=opirea lor,asta'i fac mai puternici si pe unul singur si pe altu.
[Hmm...daca n-ati inteles,eu am ales kira^^]
AnK
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 23
Birthday : 21/01/1996
Job/hobbies : pianino,drawing
Logo user :

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 29/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://tenshii-yume.rpg-dynasty.com

Sus In jos

Mesaj Scris de the_death_goodies la data de Dum Feb 08, 2009 7:11 pm

Eu il aleg pe Light. Si Misa a fost kira, si Mikami, etc. Light arata sooper. Gandeste sooper, totul e sooper la el. Light nu e chiar atat de psihopat precum kira (cu toate astea eu is fanul lui Kira). in love (for Light)
the_death_goodies
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Leu Caine
Number of posts : 7
Birthday : 12/08/1994

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/02/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Crom Zefir la data de Sam Feb 14, 2009 7:45 am

Light-deoarece Kira este un manipulator si a trecut mereu peste dorintele lui Light,acesta dorea o lume noua fara criminal dar Kira dorea sa fie un zeu si a ucis si pe cei care nu erau criminali sau altfel de poame.Light era destept si nu ar fi pierdut in ultima lupta inpotriva lui Near,dar kira n usa putut abtine si sa dat de gol prin expresia fetei sale si a multor alte lucruri pe care Light le-ar fi tinut aproape de el.
Crom Zefir
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

masculin
Pesti Maimuta
Number of posts : 32
Birthday : 19/02/1992
Logo user :

Activity :
2 / 1002 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 11/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Vin Feb 27, 2009 9:47 am

Prin urmare Kira si Light sunt doua personalitati complet diferita traind in acelasi loc. Sunt atat de asemanatoare si totusi asa de diferita, chiar opuse m putea spune.
Light- este prezentat ca un simplu elev dand dovata de o minte foarte inteleapta fiind caracterizat ca un adevarat geniu.Este timpul petrsoanei plictisite lipside de orice interes pentru lumea din jurul lui dezgustat de cea ce se intampla langa el si detasat oarecum de problemele care le vede le aude si le site in fiecare zi. Este staul de atatea crime si infractiuni acre zilnic se petrec in jurul lui si considera ca in ritmul acesta lumea va ajunge un adevarat cos de gunoi -.-''
Kira- este un manipulator acesta doar se foloseste de Light. este prezentat ca tipul rau lipsit de personalitate , cu dorinte absurde candindu-se numai la el si el fiind mereu pe primul loc. Doreste sa debina un zeu, un zeul al noii lumi acre va avea sa inceapa odata cu distrugrea intregi lumi practic si nu doar a criminalilor.
Eu il aleg pe Light totusi fiind o finta umana si norala pana la un punct, este o fiinta perfecta prezentata ca intruchipare a perfectiuni mereu in tot ce face este perfect si impresioneaza prin simpla prezenta. Este un personaj puternic cu o personalitate impunatoare insa Kira doar se foloseste de el pentru a-si atinge scopurile absurde ducand prin acest luvru la distrugerea completa a lui Light ^_^
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de KUROSAKI ICHIGO la data de Dum Mar 15, 2009 9:18 am

Il aleg pe Light imi place stilul lui de elev inocent care invata si nu se baga in toate tampeniile XD.Nu trebuia sa ia carnetul si Ryuk nu trebuia sa il scape rade...mess dar totusi putea scapa carnetul dar sa nu il gaseasca Lightutza trist dar altfel nu era interesanta povestea.
And Kira is so evil i hate this guy but somethimes he is doing a good job whit killing infractors.Dar privind pe de alta parte Light practic era absorbit e puterea carnetului no no si ucidea si oameni nevinovati straight face.Si Mikami era si mai influentat de puterea carnetului da asta e alta poveste rade...mess
KUROSAKI ICHIGO
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Fecioara Cocos
Number of posts : 217
Birthday : 30/08/1993
Job/hobbies : Saprg fatza daca ma m-ai intrebi care sunt
Humor : Somon?Omor?
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 06/03/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.prostiinascutiinromania.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Topaz la data de Mar Mar 17, 2009 8:07 am

Il aleg pe Light . Imi place mai mult acest elev model si cuminte , Light !
Kira nu este dreptatea in nici un caz. Il urasc si nu tin cu el . Nu trebuie sa ia vietile saracilor oameni, chiar daca aceia sunt niste criminali. Kira nu e Dumnezeu , so...bye bye Kira ! Il aleg pe Light, imi place mai mult , e foarte inteligent , kawaii and hot... in love
Topaz
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

Number of posts : 44

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://the-last-night.forumotion.com/forum.htm

Sus In jos

Mesaj Scris de BlitzZMay la data de Vin Aug 07, 2009 9:46 pm

Desi nu sunt de acord in totalitate [in mare daaa xD] cu tot ceea ce face el si cu nebunia sa,il prefer pe Kira mai mult decat pe Light deoarece e un personaj viu, dinamic, bine creionat si interesant.
Light e prea la locul lui, teoretic vorbind e plictisitor -.-
Fiind o persoana ce vizioneaza un anime, caut partea interesanta a lucrurilor si personajele ce ies in evidenta. Probabil ca daca ar fi in viata normal, as spune Light.
BlitzZMay
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Balanta Caine
Number of posts : 85
Birthday : 18/10/1994
Humor : egocentrism...
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Aliiiii la data de Mier Sept 01, 2010 10:29 am

Eu Kira zambet
Adica sunt total de acord cu el. Light nu m-a atras niciodata dar acum ca am stat un pic sa ma gandesc chiar sunt de partea lui, adica a lui Kira rade...mess
Aliiiii
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Balanta Caine
Number of posts : 10
Birthday : 14/10/1994

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 31/08/2010