Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Iubind diavolul [ original - 16+ ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Iubind diavolul [ original - 16+ ]

Mesaj Scris de Reinoir la data de Joi Ian 15, 2009 8:11 am

Hmm... e unul din fic-urile mele mai vechi, dar anyway, mi-a placut si cel mai mult, pt ca ideia e originala:D

1. Trecerea dintre viata si moarte - suferinta celorlalti

" Mi te inchipui plina de sange… mi te inchipui ingrozita. Iti vad chipul mai mereu… fata alba asemenea unui inger dar care ascunde un adevarat diavol. Ochii tai de un albastru orbitor de stralucitor imi apar in vis si in viata mea lipsita de bucurie. Dincolo de trupul tau perfect se ascunde un suflet, un suflet pierdut in adancurile intunericului iar dincolo de acest suflet singuratic se asunde o minte iscusita si a naibii de diabolica. Foarte diabolica incat ar fi in stare sa ucida cu sange rece pentru as atinge scopul. Asta esti! O papusa vie cu sufletul gol. Trupul nascut din pamant se va intoarce curand tot acolo. Oasele tale albe se vor sfarama si vor deveni una cu nisipul ce se ascunde in colturile iadului iar carnea ta va putrezii si va ajunge in namolul sufletului tau. Dar ramane sufletul… care pentru un scurt timp va rataci pe taramurile lumii mele pana cand te voi lua sub aripa mea protectoare. Si nu ai de ce sa te temi pentru ca eu sunt cel care iti va reda viata de dinainte, pentru ca tu esti cea care m-a facut sa simt pentru prima data dupa mult timp zambetul pe buzele subtiri, rosiatice, conturate cu negrul mintii mele. Iti voi reda frumuseata si dintr-o moarta te voi face o fiinta vie. O a doua sansa la viata. Si daca cel care ti-a dat viata ti-a luat-o… eu ti-o voi da inapoi pentru ca tu esti singura care merita asta. De ce sa te tin prizoniera in custile de fier reci deasupra unor vulcani fierbinti cand tu nu meriti asta? Vei avea foarte curand adevarata libertate… ingerul meu demonic. "
Cerul isi varsa lacrimile acre peste lumea aceasta pacatoasa. Acoperea fiecare raza de lumina de pe chipurile persoanelor apropiate ei. Odata cu zambetul dulce, cristalin al tinerei… soarele se ascunse sub norii plumburii si incarcati de o perdea de apa ce se revarsa in scurt timp.
Timp… trecuse prea repede iar ea nu merita asta. Era mult prea devreme pentru o fiinta angelica sa ajunga pe tamurile mortii. Si mult prea dureros. Oare cata durere sufleteasca si trupeasca avea sa simta? Mult prea multa. Carnea arsa, ranile sufletului si cele ale trupului... Ca un cutit care ti se infige in inima. O moarte dureroasa si lenta. Doar speranta ramane ca locul unde se va duce sa fie cu adevarat un taram potrivit pentru ea.
Si asta pe vecie? Pe vecie sa cutremuri carari desarte intr-un loc unde focul negru arde tot timpul si unde se incoloceste in jurul tau? E greu sa cauti o speranta de lumina intr-un asemenea lacas.
Pentru ea moartea e o noua viata…
*
Apa se scurgea incetisor de la teava din baie pe jos, pe gresia alba imprimata cu sange. Oglinda se aburise. Ticaiturile scurgerii apei devenisera enervante. Era singurul lucru care mai rupea tacerea de mormant. In camera alaturata se simtea tensiunea. Cele doua persoane, respectiv adolescenti, stateau ca pe ace.
- Inchide-o dracului o data! tipa tanara roscata pierzandu-si rabdarea.
Dar furia sa nu fu chiar atat de puternica incat sa il faca pe tanarul brunet sa se miste sau sa schiteze o miscare. Statea fix pe patul rosu cu privirea atintita in podea si cu o tigara in mana. Scrumul ei ajungea pe jos si se stingea rapid. O metoda de a muri lent in care fumul iti intra in plamai si ti distruge pana cand iti va taia rasuflarea.
- E stricata, se auzi vocea infundata a lui. Nenorocita aia nu s-a interesat sa il repare.
- Poate… sau nu a avut timp, i-o intoarse roscata absorbindu-l din priviri.
El nu raspunse. Era prea ocupat cu gandurile sale.
Tigarea cazu pe parchet si se stinse repede din cauza frigului ce intra pe ferestrele sparte. Nici ale anu erau intregi. Intreaga incapere era scoasa dintr-un film de groaza in care nu se putea dormi sau macar sta. Si totusi, aici locuise cineva. O tanara...
Degetele brunetului devenisera sheletice. Isi ridica fata si o privi pe tanara ce statea rezemata de perete cu cateva lacrimi pe obrajii rumeniti. Chipul lui era alb asemenea unui mort. Ochii de un verde stralucitor isi pierdusera scanteia. Focul lor se stinsera si privirea sa deveni mai intunecata decat negrul parului. Avea cearcane si nici nu era de mirare. Nu dormise de la mormantarea surorii sale. Imbracamintea ii era simpla, o bluza si o pereche de blugi negrii. Se potrivea starii sale in acest moment. Parea foarte deprimat dar dincolo de aceasta fatada se ascundea o adevarata furtuna.
Se ridica repede. In fata ochilor vedea chipul angelic al rudei sale de sange pentru care acum simtea o ura mai mare decat atunci cand trupul de papusa avea viata. In minte i se invarteau imagini cu amintiri. Cu ea, cu el… cu inmormantarea ei si cu momentele nefericite din viata sa. Caluselul de amintiri nu se oprea. Mergea din ce in ce mai repede si nu avea de gand sa se opreasca!
- Chris, sopti iubita lui. Stii bine ca nu merita asta. Cum poti crede ca insusi sora ta e in stare de a face o asemenea fapta?
- Pentru ca asa a fost mereu, inca de la nastere. De multe ori m-am intrebat daca chiar e ea sau doar o papusa din oase si carne a carui suflet este controlat de diavol…
Anne isi duse mana la gura. Si ea era palida si arata mai rau decat iubitul sau. Cateva lacrimi ii aparusera in coltul ochilor numai ca apoi sa se strecoare in jos pe obraji si in coltul gurii. Buzele erau vinetii la fel ca mainile. Ochii caprui erau intristati si chipul o data vesel era umbrit de suferinta mortii grele. Prea repede. Ea nu merita sa poarte haine negre, nu merita sa tina doliu pentru ca pur si simplu era prea gingasa si ii intunecat chipul si mai mult asa. Se vedea ca tinuse la ea asemenea unei surori. Si nu putea sa credea ca sora lui Chris era in stare sa faca asa ceva…
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Sagetator Maimuta
Number of posts : 117
Birthday : 19/12/1992

Activity :
7 / 1007 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 13/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.anime-empire.ro

Sus In jos

Re: Iubind diavolul [ original - 16+ ]

Mesaj Scris de Amaranth la data de Joi Ian 15, 2009 5:34 pm

Am citit povestea ta si mi-a placut foarte mult. Am observat ca ai cateva greseli de scriere, dar sunt minore, asa ca nu merita sa le mai spun...^^
Deci, in concluzie, imi place foarte mult povestea ta si de abia astept continuarea...xD
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa <3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Reinoir la data de Vin Ian 16, 2009 5:05 pm

Kumiko - ma bucur ca iti place, chiar ma bucur, merci pentru coment, sper sa te mai vad pe aici.
Nu e corectat>.> momentan, lucrez la o love storie, si imi e greu sa ma impart.
II - Prin viata... in prezenta intunericului

Lumina isi strecura razele in incaperea sumbra. Geamul deschis permitea aerului sa intre si sa iasa in acelasi timp. Dulapul din fata oglinzii scartia din cauza greutatii pe care o ducea in spate. O povara mult prea grea pentru el. Se reflecta in vechea bucata de sticla, prafuita, nestearsa de nimeni timp de o bucata buna de vreme. Descojit pe alocuri de la umezeala, cu manerele rupte, el si prietena lui oglinda erau singurele obiecte ce inca se mai aflau in camera de ani buni, fiind martori la multe evenimente tragice.
- Azi plec…
- Unde pleci, surioara?
Ea statu pe ganduri. Nu ii raspunse fratelui sau care avea lacrimi in ochi. El nu intelegea unde avea sa mearga ea. El avea sa o uite. Amintirile dulci si acre se vor sterge din memoria lui.
- Mama ma uraste, tata este dejamagit de mine… iar tu…
Vocea suava se oprii. Ochii sticlosi se oprira pe fata gingasa si alba a fratelui sau. Ii puse mana in cap, dandu-i la o parte bretonul negru din ochii verzi, stralucitori ce urmareau fiecare miscare a tinerei. Ii zambi si il imbratisa. Iar asta urma sa fie ultima imbratisare… Peste cateva zile ea va pleca si lumea unde a trait se va prabusi asemenea unui vechi castel impanzit de paianjezi.

**
- Ia-ma cu tine… pentru ca locul meu a alaturi de cel care mi-a dat speranta sa traiesc!
Mama fetei o privea ingrozita. Bruneta statea pe balustrada scarilor luceoase si alunecoase. Sus, acolo… cu bratele deschise, asteptand pe cineva. Cate durere in ochii ei. Mult mai multa decat in cei ai femeii care isi privea copilul ingrozita de vorbele pe care le spunea.
- Dulce amar al vietii mele… ce rost mai are sa traiesc printre ei? Tu, scaldat in cel mai
negru pacat al omenirii, tu, cel care a reusit sa isi sadeasca un imperiu in foc… ma dedic tie, ma alaturi scopului tau pentru ca acolo imi e locul. Diavole…
Statea acolo de ceva timp, privind drept inainte la ceva anume pe care doar ea il putea vedea. Iar jos, cu ochii inlacrimati, mama sa era martora faptelor ficei sale. Atmosfera era apasatoare. Mama nu stia ce sa faca. Nu indraznea sa scoata nici un cuvant.
O rafala de vant se strecura intre cele doua personae, apropiate prin sange dar distantate sufleteste.

“ Se va sinucide sau nu? “
**

Tic-tac! Tic-tac! Tic-tac! Cat de enervant era ceasul de pe peretele mazgalit de noroi.
Acele sale indicau ora pranzului. Tot ce mai rupea tacerea apasatoare era instrumentul ce indica timpul. Plin de praf, acolo linistit agatat de un cui ce statea sa cada, ceasul de moda veche veghea incaperea mica, cu un suflet in ea. Geamurile ferestrei erau acoperite de o draperie verzuie de prost gust. Daca le dadea la o parte? Statu pe ganduri. Nu, gazda s-ar fi suparat si in plus ar fi fost acelasi lucru. Lumina nu putea patrunde prin sticla murdara.
Se intoarse inapoi pe scaun. Acesta scartaii sub greutatea corpului ei. Isi dadu parul negru, lucios pe spate si isi inchise pleopele ochilor. Se lasa cateva secunde purtata de visurile ce ii treceau prin fata ochilor. Pana cand un gand ii fulgera mintea.

“ La naiba! Esti prea mare pentru visuri. Revinoti! Esti la rascruce. Iar drumul pe care il alegi acum iti va hotari soarta! Asa ca renunta la visuri desarte si revinoti in fire! “

- Lasa-ma si pe mine sa visez macar o data in viata mea. Nu fi asa cruda! Draga constiinta…
Sa vorbesti singura e ciudat… dar stiti ce e si mai straniu? Sa vorbesti cu gandurile interioare, contiinta!

Cloncatul ceasului se opri brusc. Sau poate ca doar nu il mai auzea tanara bruneta. Usa scartai incetisor; ea se ridica de pe scaunul vechi din lemn de stejar. Un moment nu spuse nimic. Ramase cu privirea atintita inainte. Pragul era trecut de o persoana inalta de sex masculin. Purta un palton lung, negru ca noaptea si un costum putin mai deschis la culoare, spre gri. Camsa ii era desfacuta la primii trei nasturi. Avea un par des, inchis la nuanta, pana la umeri. Fata ii era alba asemenea zapezii dar buzele ii ieseu in evident prin rosul ce le contura. Privirea ii era agera aidoma unui animal salbatic gata sa isi prinda prada. Pupulile se deschideau si se inchideau lent, cu gratie. Culoarea aprinsa de albastru o prinse pe Beatrix intr-un joc de fantezii.
- Visezi? vocea suava a tanarului o trezii la realitate.
- Nu… sunt prea mare sa visez. Sunteti… ?
Nu primii nici un raspuns doar o liniste apasatoare. Respiratia i se taie. Dintr-o data se temu de ceva pe care nici ea nu il stia. Dar sentimentul trecu repede.
- Vei afla foarte curand, draga mea… curand, mai curand decat te astepti.
Vocea lui se pierdu in tacere. Lumina, ca prin minune, patrunse prin draperia intunecata si cuprinse incaperea intr-un joc de natura.
Reinoir
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Sagetator Maimuta
Number of posts : 117
Birthday : 19/12/1992

Activity :
7 / 1007 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 13/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.anime-empire.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Amaranth la data de Vin Ian 16, 2009 6:22 pm

Al doilea capitol e absolut genial. Imi place foarte mult cum descrii in love
Am gasit cateva greseli de tastare:
dejamagit -dezamagit
paianjezi - paianjeni
luceoase - lucioase
revinoti - revino-ti
Cloncatul - hmm...cred ca ar fi mers mai bine ticaitul gandind
Pupulile
- pupilele

Spor la lucru....I'm waiting for the next chapter xD
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa <3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Ian 17, 2009 11:31 pm

Well este cam tarziu pentru mine sa citesc un astfel de fic pentru ca are numele inspaimantator insa am inceput sa citesc prima parte si nu m-am putut oprii..Am continuat sa citesc pana am terminat si al doilea capitol ^^
Well cum m-am asteptat inca din titlul ficului acesta este genial.Descrierea folosita,wow ma uimeste.Te pricepi foarte bine la a face ficuri.Ador ideea,este originala sau inpsirata dintr-un anume colt?
Well am adora expresia aceasta,pe care ai folosit-o inca din priemele randuri : si a naibii de diabolica. , chiar m-a facut sa rad.Nu stiu de ce dar a fost tare.Oricum ficul tau este pur si simplu captivant,odata ce incepi sa citesti nu te mai poti opri.
Imi place stilul tau,recunosc ca am vazut ceva greseli de scriere,dar nu sunt eu potrivita sa spun asta pentru ca sunt experta in asa ceva,gresesc foarte mult la scris din neatentie -.-" din pacate
Well ce mai pot spune?Doar faptul ca povestea mi se pare atat de geniala incat ar fi super sa fie facut un anime dupa aceasta idee..Wow deci te pricepi foarte bine si ai talent la scris.Sa continui ficul te rog,eu voi atepta si urmatorul capitol cu nerabdare vesel
Ganbatte kudasai!!

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de ^.^Leeza^.^ la data de Dum Ian 18, 2009 8:41 pm

Aether`chan .. tu straight face sti cat talent ai in tn ce???
ador modul in care descrii in love Sti cum sa ti o pers in suspans.. leao in love
Credca nu am ce critica.. ador fiecare cuvintel...

love onegai.. vreau urmatorul capitol in love
^.^Leeza^.^
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 64
Birthday : 13/02/1995
Logo user :

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 21/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de ●ηatyy● la data de Sam Noi 06, 2010 10:10 am

it`s co cute saturat sa astept e foarte frumos
ai mult talent...ai o descriere de nota zece
personajele sunt minunat...bravo.tine`o tot asa vreau..
●ηatyy●
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Balanta Bivol
Number of posts : 5
Birthday : 19/10/1997
Job/hobbies : ...
Humor : plictisita....fericita....multumita.....incantata....dezamagita......
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 31/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos