Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Cine vrei sa castige? Fic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cine vrei sa castige?

57% 57% 
[ 4 ]
43% 43% 
[ 3 ]

Total voturi : 7

Cine vrei sa castige? Fic

Mesaj Scris de Teh la data de Vin Dec 26, 2008 9:30 am

Ei bine aici se vor vota participantii concursului de fan fic,dupa ce isi vor posta lucrarile.Aici se posteaza si lucrarile
Ei bine Mult Succes
Voi face si aici un sondaj mai tarziu

PARTICIPANTII NU SE POT VOTA PE EI INSISI

Ultima editare efectuata de catre Yume in Vin Dec 26, 2008 4:50 pm, editata de 2 ori

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: Cine vrei sa castige? Fic

Mesaj Scris de Amaranth la data de Vin Dec 26, 2008 12:17 pm

Cred ca eu voi sparge gheata clipping

Craciunul mult visat

Intr-o minunata dimineata de iarna, Yuki, s-a trezit neobisnuit de devreme. De obicei lenevea in pat pana la ora pranzului, dar nu si azi, pentru ca trebuie sa plece sa cumpere daruri pentru cei dragi ei. Cu un suras pe buze, a deschis dulapul cu haine si si-a ales o bluza neagra ca abanosul si o pereche de pantaloni de culoarea marii. Dupa ce s-a imbracat, a coborat in graba scarile pana in bucatarie. Mama ei deja facuse micul dejun, si a parut destul de surprinsa cand a vazut ca fata s-a trezit atat de devreme:
-Yuki, de ce te-ai trezit asa de dimineata? E de abia ora 8:30.
-Mama, i-am promis Ayei ca o voi insoti la cumparaturi in dimineata asta.
-Inteleg. Atunci poate ar trebui sa te grabesti.
-Ai dreptate. Pa, mama, ne vedem mai tarziu.
Desi uraste sa isi minta mama, Yuki a facut o exceptie de data. Cu toate ca a trecut mult timp de cand nu le-a mai cumparat un cadou parintilor ei, anul asta sigur trebuie sa le ia ceva, doar au avut grija de ea, au lasat-o in excursia la munte, si nu au pedepsit-o pentru nota proasta pe care a luat-o. Si daca tot se duce la cumparaturi, ii va lua un cadou si Ayei ca sa ii multumeasca ca a fost o prietena asa de buna, poate ii va cumpara si lui Amon ceva, baiatul cu ochii verzi de la ora de engleza. Amon stie ca Yuki il place, pentru ca si el o place…atunci de ce nu au curaj sa-si marturiseasca sentimentele ?
Dupa o jumatate de ora, Yuki ajunge la mall. Intai vrea sa ii cumpere cadou tatalui ei, asa ca se duce intr-un magazin cu haine, pentru ca stie ca tatal ei isi doreste o noua geaca. Intra in magazin si se uita in jurul ei, erau o multime de geci, bluze, camasi ai alte lucruri. Yuki se opreste in fata unei geci din piele neagra. Imediat cum a vazut-o a stiut ca e potrivita, si a cumparat-o. A iesti cu zambetul pe buze din magazin, si hotaraste sa se duca sa ii cumpere cadou pentru Aya, pentru ca deja stie ce ii va cumpara, fusta aceea draguta in carouri, pe care Aya nu si-a permis-o.
Imediat cum iese din magazine da nas in nas cu Aya :
- Yuki ce faci aici ? Nu ar trebui sa dormi ? - A pai…am venit sa le cumpar cadouri parintilor mei. Apropo, vrei sa-ti petreci Craciunul cu mine si cu familia mea ?
- Desigur.
- Excelent. Ne vedem atunci, eu trebuie sa plec acum. Pa-pa.
- Oh desigur. Pa-pa, Yuki.
Yuki respira usurata si sperand ca Aya nu s-a si-a dat seama ca i-a luat cadou, vroia sa ii faca o supriza. Indreptandu-se spre magazinul de antichitati, de unde vroia sa ii cumpere cadou mamei ei, vazu in vitrina unui magazin o rochie de toata frumusetea. Era rosie, eleganta si sexy. De cand isi dorea o asemenea rochie…dar daca o va cumpara nu va mai avea bani pentru cadoul mamei ei. Se afla intr-o sitautie dificila. Timp de 15 minute a stat in fata magazinului, gandindu-se ce sa faca. Daca ar cumpara rochia, ar purta-o la petrecerea de Revelion, si cu siguranta ii va capta atentia lui Amon. Dar, pe de alta parte, daca nu o va cumpara, va simti ca o va trada pe mama ei, care a fost asa de buna cu ea. Deodata ii suna telefonul :
-Yuki, draga mea, mai intarzii mult ? Masa de pranz este aproape gata, iar eu si tatal tau vrem sa luam masa in familie.
-Voi veni cam intr-o ora acasa. Multumesc ca ma asteptati.
-Bine, ai grija de tine.
-Voi avea mama.
Dupa aceasta convorbire, Yuki si-a dat seama ca nu are nevoie de o rochie pentru a cuceri un baiat, mai importanta este mama ei. Asa ca s-a indreptat spre magazinul de antichitati, si i-a ales mamei ei un ceainic din Anglia, care e sigura ca ii va placea.
A doua zi dimineata, Yuki s-a trezit foarte vesela. Era Craciunul. A coborat repede scarile, pana in sufragerie, acolo unde o asteptau o multime de cadouri. A primit tot ce si-a dorit : ceasul acela albastru, bluza verde pe care si-o dorea, parfumul ei preferat, dar asta nu era tot, mai era in cadou. Cand l-a deschis nu i-a venit sa creada, era rochia rosie pe care o vazuse ieri. Era foarte fericita, dar acum era timpul ca sa le dea si ea cadourile. Cand parintii ei au desci cadourile, au fost foarte incantati. Dupa ce i-au multumit Yukiei, toti 3 s-au indreptat spre bucatarie pentru a lua micul dejun.
Pe la ora 12 ajunge si Aya. Aceasta ii aduce Yukiei o bratara confectionata chiar ea, care semnifica cat de puternica este prietenia lor. Yuki este mai mult decat incantata, si ii aduce si cadoul. Aya il deschide si cu lacrimi in ochi o imbratiseaza pe Yuki.
-Iti multumesc, Yuki. Este minunata.
-Eu ar trebui sa-ti multumesc pentru ca esti cea mai buna prietena a mea.
Fetele s-au dus sus in camera lui Yuki si au stat de vroba pana la ora 22. Aya vazand cat e ceasul, se ridica sa plece. Yuki a condos-o pana la usa…si a avut o surpriza. Amon era in fata casei ei cu un cadou in mana.
-Amon, ce faci aici ?
-M-am gandit si cred ca trebuie sa iti spun ceva.
-Ce ?
-Yuki, eu te plac… si am vrut sa-ti arat asta, asa ca ti-am luat un cadou. Sper sa-ti placa.
-Dar… Amon, nu stiu ce sa zic…
-Nu trebuie sa zici nimic… Hai deschide-l!
Yuki deschide cadoul si vede o frumoasa bratara de argint. Ramasa fara cuvinte, ii sare in brate si sub cerul argintiu incep sa se sarute.
E tot ce si-a dorit. Pentru ea, acesta este Craciunul perfect. Sa se simta iubita de toti cei dragi ei.

Succes tuturor ^^
zambet
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Vin Dec 26, 2008 1:00 pm

Eu sunt a doua ^_^
Deci acesta este un fragment dintr-o poveste pe care o voi face intr-o zi....Nu prea o sa fie cine stie ce.Dar nu am inspiratie azi Sleeping

Fragment din viata Innei

"-Repede..pe aici,vom scapa.
Nu se poate,totul este asa de neclar ,nu vom reusi ne vom prabusi si totul va fi in zadar..inceputul va deveni un sfarsit..Vroiam un nou inceput dar se pare ca nu mai e nevoie sa o iau de la capat..totul se va sfarsi..Ma voi pierde intr-o balta de sange in curand.
Imediat ce totul a fost spulberat printre visele extraordinare..printre ochii nostru spulberati si inecati de lacrimi..In sfanta sarbatoare a Craciunului..am fost doborati si coplesiti de durerea interioara a...a...a..
-Taiati ,a fost groaznic.Ti-am zis ca azi trebuia sa ai replicile invatate.E ultima zi cand putem filma si tu distrugi totul.Esti un idiot.
-Ma scuzati.Dar totusi este Ajunul Craciunului.Am avut atatea pregatiri de facut.Nu am putut invata replicile.
-Sunt inconjurata numai de idioti.Plecati.Afara.Ne vedem dupa Craciun,idiotilor.
-Ah,ce sa zic.Se crede cine stie ce.Femeia asta nu are suflet?
-Mike,vorbesti de Inna,ea nu are suflet.Daca ar putea ne-ar chema sa filmam si de Craciun..
Femeia care mai devreme tipase nu era alta decat regizoarea faimoasa , Inna Harlet. Aceasta regiza pe departe cele mai extraordinare filme.Dar era capricioasa si temperamentala. Nu ii placeau lucrurile dulci,desi ea era cea care scria toate scenele filmelor ...
-Vai Vai Inna,se pare ca in acest an eu ma voi ocupa de tine.
DIn coltul studioului o adolescenta chicotea,insa nimeni nu o privea.Parca nu era acolo.Desigur nu o vedeau,era un spirit al Craciunului.Se saturase pana si Mos Craciun de intoleranta Innei, de ura ei pentru lucrurile acestea dulci. Avea de gand sa o faca sa se schimbe..
Intre timp domnisoara regizor era intr-un magazin.Cumpara cadouri de Craciun.Privea un extraordinar ursulet imens de plus.Era asa de pufos si de dragut.Deodata ochii ei se umplusera de lacrimi insa le sterge repede si merge mai departe.Iese din magazin fara a privi inapoi. Asta era firea sa,niciodata nu se intoarce la ceva ce a parasit, oricat de drag ar fi fost...
Deodata in fata Innei apare acea adolescenta ce era in studio mai devreme
-Buna Inna, ce faci? Pe cine ai mai concediat azi?
-Doresti ceva?
Aceasta spunand asta merge mai departe ocolind-o pe adolescenta ce ii aparuse in fata.Nu ii pasa de unde ii stie numele, si ceea ce face. Era plictisitor si asta nu ii aducea inspiratie.Un artist ca ea era intotdeauna lipsit de suflet.
Adolescenta o urmarea, oricum nu era vazuta de nimeni.Acestea ajung acasa,insa Domnisoara regizor nu observase prezenta prietenei sale spirit. Aceasta se cufunda in cartile sale, creatiile si lucrurile pentru filme. FIlmele erau singurul lucru care o faceau sa se simta bine, iar actorii fara talent pentru ea erau nimicuri. Mereu descoperea noi talente si le punea in valoare, dar atunci cand greseau totul era spulberat si imaginea ei asupra artei era distrusa. Traia pentru arta filmului si pentru nimic altceva.
-Stii ar trebui sa te detasezi altfel iti vei pierde toti fanii. Fraierii aia te crede o dulce iar tu esti o.. mata care zgarie rau de tot.
-Hmmm, tu ? Ce vrei? Spune repede, altfel chem paza! !
-Linisteste-te Inna,crezi ca mie imi face placere sa fiu aici? Dar stii si tu cum e, serviciul e servici.
-Despre ce vorbesti?
-Hmm,pentru inceput eu ma numesc Yuki Christmas.Sunt in slujba Mosului iar el m-a trimis aici pentru a salva Craciunul tau.Sa te simti si tu odata bine de Craciun.Stiu eu ador filmele tale insa tu esti detestabila.
-Hmm,si cum ai intrat aici?
-Sunt un spirit,nimeni inafara de tine nu ma vede.Doar nu apaream aici din senin.
-Uite,iti pierzi timpul.Craciunul e o perioada idioata fara speranta si inspirtatie.Este enervant.Nu vreau sa imi placa,niciodata nu mi-a placut si nici nu imi va place.Asa ca te poti intoarce.
-As vrea si eu sa o pot face insa nu este asa de usor.
Spunand asta adolesceta disparu intr-un mic nor de fulgi de zapada.Inna era foarte uimita insa nu lasa sa se vada asta pe fata ei.Ce conta,poate chiar era o farsa.Nu ii pasa.Craciunul oricum urma sa treaca repede,ca in fiecare an si ea se va intoarce la ceea ce iubea cu adevarat.
Aceasta a adormit citindu-si una din noilke creatii.Statea pe canapea ghemuita.
-Fata asta o sa imi dea batai de cap,sa imi amintesc de ce fac asta?isi spunea adolescenta.Deasupra capului ei apare un mic nor de fum unde apareau in forma de imagini amintirile sale : "-Yuki mergi acolo si o faci pe Inna sa iubeasca Craciunul.Altfel te pedepsesc pentru greseala ta" "-Bine Mosule". ...A da, daca nu as fi dat peste cap atelierul acum nu m-as afla aici.Insa regretele nu sunt o slutie.
Noaptea se asternase peste tot.De aceasta data cineva batea la usa Innei.Aceasta se trezeste deschizand usa.In fata usii nu era nimeni insa acolo se afla un cadou imens.Aceasta apinde luminile in camera sa si deschide cutia imensa de cadou.Acolo se afla un tablou, cu ea si familia ei.
-Deci iti place?
-Urasc cadourile de Craciun Yuki,iti pierzi timpul.Totul este in zadar.
Spunand astea aceasta a inceput sa planga.Insa nu isi mai putea stapani lacrimile.
Adolescenta disparu iar in acelasi nor de fulgi de zapada.Oprindu-se pe acoperisul cladirii in care locuia Inna.I se parea ciudat cum ea incepuse sa planga.Adusese acel tablou in speranta ca o va face bine insa nu era asa.Mereu datea gres in a-i face pe altii fericiti.Nu intelegea de ce ea trebuia sa se ocupe de asta.Stia ca la final totul va fi mai rau ca la inceput.Asa era ea,aducea dezastrul.Insa se intreba daca poate fi mai rau de atat.
Timpul trecu destul de repede si in imensul oras se facu dimineata,dimineata de Craciun.Timpul trecea insa Inna nu iesea din dormitorul sau.In sfarsit de acolo se aude un zgomot si usa se deschide.
-'Neata si Craciun Fericit !
- Inca esti aici? .. De ce?
-Asta e treaba mea,ai uitat?
-Da..desigur..
Inna nu a mai scos niciun cuvant dupa asta.Era ciudat insa cand a vazut-o pe Yuki acolo era fericita...Pentru ca nimeni nu statea cu ea ,firea ei era groaznica si toti o paraseau.De aceea era asa,devenise insuportabila chiar si pentru ea insasi,nu putea decat sa se avante in arta sa.Isi amintea de trecut pe vremea cand Craciunul era o bucurie..Cand era cu familia sa,insa decand succesul i-a doborat caracterul si arta i-a cucerit sufletul,traia doar pentru asta..Uitase ce insemna familie...Desi in fiecare an de Craciun aceia poposeau in casa ei,era un adevarat dezastru.Mama ei dandu-i sfaturi idioate iar tatal ei spunandu-i ca munca depusa nu este in-de-ajuns.Familia ei era asemenea celor mai mari dusmani.
Stateau amandoua in bucatarie,Inna si Yuki,niciuna scotand vre-un cuvant.
-Stii Yuki in curand vor aparea o gramada de oameni,familia mea.Si vom petrece Craciunul.O sa fie groaznic..Reprosuri...Sfaturi nemultumiri...Totul va fi ca acele reuninuni nereusite de familie.
-Deci acesta este motivul?Iti urasti familia?
-Ce ineamna familie oricum?
Intre cele doua se asterne o patura de liniste iar Yuki se face disparuta.Inna isi lasa expresia trista sa ii acopere fata...Deja simtea ca pana si acea adolescenta,chiar daca era un spirit trimis de altcineva sa aiba grija de ea,o va parasi.Dar nu era asa in cateva momente adolescenta o apuca de maini si o scoate in holul aparatamentului sau.Acolo se afla o valiza cu hainele sale.
Dar..Ce e asta?Isi spunea Inna in sinea ei..Nu stia ce se intampla.Inima sa era spulberata in mii de bucatele de fericire asemenea florilor de cires.
-Uite am inteles,trebuie sa te detasezi.Fara famlie anul asta.Tu si eu ,Craciun fericit.
Inna zambea inauntrul ei.Ideea ii suradea.Craciunul nu mai parea asa de groaznic dintr-odata desi refuza oferta din cauza caracterului ei complicat.
-Uite ce e Inna...Imediat te schimbi si mergem.
Dupa cateva discutii contradictorii acestea se pun de acord si pleaca.Era ca un joc copliaresc,dar ii placea.Vroia doar sa scape de probleme asa cum facea si in vremea copilariei...
Cele doua petrec trei zile minunate de Craciun.Stand la diferite hoteluri si mergand la restaurante..Patinuaj si tot felul de distractii minunate.SImteau ca se cunosteau de o viata.Se simteau bine si chiar uitasera in sine ca pleacsera pentru a pierde problemele..Toate acelea erau doar unitati diferite de timp de care nu isi aminteau...
Dupa ce acele 3 zile magice trecusera ,cum parca totul trecuse ca printr-o gaura neagra.Amandoua erau temperamentale dar aveau un suflet bun.
-Inna,stii ma bucur ca ..adica..Nici eu pana acum nu am avut un Craciun frumos,acum m-am simtit extraordinar.
-Yuki..Stii nu stiam ca acesta este Craciunul,fericire si zambet.Asta ma face sa ma simt bine..ca totul sa fie ok..Dar oare este asa?
-Un spirit...ca mine a petrecut multe Craciunuri..Am fost si eu vie candva insa ...Era Craciunul si il petreceam cu familia mea ,ca de obicei.Erau toate rudele acasa..Ne adunaseram cu toii.Insa eu eram aproape invizibila..Aveam aceasi varsta ca si acum,16 ani...Eram doar un copil idiot..Dar stii m-am suparat asa de tare de acel Craciun ..am fugit in strada si din pacate o masina mi-a spulberat visul de a mai petrece vreodata un Craciun frumos...Asta s-a intamplat cam in 1980...Nici eu nu mai tin minte.
-Tu esti chiar mai mare ca mine.
-Da eram la a 16 aniversare a mea..Pentru ca eu eram nascuta in ziua de Craciun..A fost minunat dar totodata groaznic.Niciodata nu imi sarbataream ziua de nastere..Era Craciunul.Dar stii mi-am privit familia cand au auzit vestea...Si am aflat ca nici asa nu le-au pasat de mine..Am fost ca un actor prost pe platoul tau de filmare..
Deodata,in timp ce aceste doua fete faceau confesiuni un mos rosu apare langa cele doua.
-Yuki,viata ta nu trebuie impartasita oamenilor.Un spirit nu are voie sa faca confesiuni unui om.Ce este in capul tau?
-Dar Yuki nu a vrut decat..Mosule este vina mea.
-Inna Harlet,misiunea noastra s-a incheiat,imi pre rau Yuki dar ai incalcat regula numarul 1,te-ai atasat de un om.Imi pare rau dar nu te mai poti intoarce in locul in care salasluieste Craciunul.Vei fi pierduta tot timpul aici..In lumea umana...
Spunand asta Mosul disparu..."
O mica poezie :

Christmas is coming
Christmas is passing
All over the way
Breaking free
The wall of snow
All over the way
The Christmas shines..
The lights are down..
All over the way..
Christmas Eve
Before Christmas snow..
The way I love..
The Christmas shows...

Succes tuturor ^_^

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Ian 03, 2009 10:07 am

Ei bine am participat doar doua la acest concurs si am numarat voturile
Kumiko-chan a avut 4 voturi iar eu,Yume am avut 3 voturi ^^
So Locul 1 este castigat de catre Kumiko
Iar Locul 2 de catre Yume [eu]
Felicitarile mele Kumiko ^^
Topicul va fi inchis , pentru ca premiile se vor da mai tarziu si presupun ca le voi posta in alt topic
Pentru moment topicul este inchis,in asa fel incat dreptul la Vot a fost luat ^^

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos