Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Nana

In jos

Nana

Mesaj Scris de Nao-Boo la data de Lun Dec 22, 2008 2:08 pm

M-am uitat de mai multe ori sa vad daca acest topic nu exista deja si spre surprinderea mea, nu este. Asa ca il voi crea eu ^^

Nana este o serie de manga si anime scrise si ilustrate de Ai Yazawa. Aceasta serie are si 2 filme(live action).
Povestea graviteaza in jurul a 2 fete care poarta acelasi nume: Nana. Una dintre ele este Nana Osaki care este cantareata in orasul ei natal si care atunci cand vine la Tokyo il reintalneste pe iubitul sau care a parasit trupa din care facea parte si ea , iar a doua este Nana Komatsu care va fi poreclita pe parcurs de catre colega ei de apartament ca "Sachiko" si care vine la Tokyo pentru a-l intalni pe fostul ei iubit, desi el ii spusese sa nu vina pentru ca nu se va putea intretine.
In trenul spre Tokyo ele doua se intalnesc si incep sa se cunoasca.
Ajung sa locuiasca in acelasi apartament si de aici incepe povestea in sine.

Recomand tuturor acest animeu pentru ca este pur si simplu genial.

Genuri:Drama, Romance, Music
Nao-Boo
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 74
Birthday : 31/01/1995
Logo user :

Activity :
5 / 1005 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 25/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.total-naruto.forumotion.com

Sus In jos

Re: Nana

Mesaj Scris de Amaranth la data de Joi Dec 25, 2008 9:19 pm

Oare de ce nu am vazut acest topic mai devreme ? speriat

Etoo..desi m-am apucat de curand sa citesc manga [ sunt abia la cap 8 >_< ], iar din anime am vazut azi 2 episoade, m-am indragostit complet de el love
Are tot ce vrei comedie, romantism...<3
Etoo...dar cand Nana [Sachiko ] vine in Tokyo inca era cu Shouji...nuh ? Eu asa stiu >_>
Dar sa lasam asta...
Hmmm...personaje preferate :
~Nana..imi place atitudinea ei in love
~Hachiko sau Nana 2 ;)) pentru ca e amuzanta
si deocamdata cam atat :D

Eu un anime demn de vazut in love

Ultima editare efectuata de catre Kumiko in Sam Ian 03, 2009 2:47 pm, editata de 2 ori
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Nao-Boo la data de Vin Dec 26, 2008 10:20 am

da, e adevarat ....erau impreuna, insa ... relatia lor era mai ciudata ... oricum nu era una normala zambet) si am zis sa scriu asa XD .... oricum ce-i care au vazut anime-ul stiu ...

si in Nana nu este actiune
Nao-Boo
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 74
Birthday : 31/01/1995
Logo user :

Activity :
5 / 1005 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 25/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.total-naruto.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amaranth la data de Sam Ian 03, 2009 2:53 pm

Deci azi am terminat anime-ul...si mi-a placut la nebunie xD
Cred ca am un crush pentru Nobu...in love:X e atat de dragut, imi pare ca rau ca pana la urma nu a ramas cu Hachiko...T_T
Trebuie sa recunosc ca s-au intamplat unele lucruri care m-au surprins...cum ar fi Hachi care a ramas insarcinata...cu Takumi O>o
In fine, NANA e un anime care merita vazut..xD

App....stiti daca a aparut deja a 2-a parte ? straight face
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Ian 03, 2009 3:13 pm

Ei bine eu inca nu am terminat acest anime desi imi place destul de mult
Ce pot spune, nu prea am timp
Insa povestea este foarte interesanta,bine mi se pare chiar geniala.
pare asa de reala asemenea a ce se intampla in viata de zi cu zi,iar cele doua fete sunt totaly the best.
Eh nu pot spune chiar atat de multe despre anime si despre personaje pentru ca inca nu am vazut destule episoade,insa sper sa il termin cat de curand..Yeah hope dies the last,but dies.
Anyways Imi plac amandoua fetele,both NANA,si Ren..>Ahh este cel mai sweet tip ^^

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Libra la data de Sam Mai 23, 2009 3:05 pm

In urma cu ceva timp toata lumea vorbea de Nana, numai asta vedeam peste tot, iar mie de obicei nu imi plac anime-urile foarte populare asa ca nu m-am uitat la el. Luna trecuta parca, nu aveam la ce sa ma uit si am zis ca totusi sa vad si anime-ul asta.
Acum sincer imi pare rau ca nu m-am uitat mai devreme. Incepusem sa ma uit seara, pentru ca aveam insomnii si am stat toata noaptea treaza atunci. Am vazut vreo 30 de episoade lol, pe urma inca 11, pe urma restul 6.
Pot zice ca anime-ul asta imi place foarte mult. Grafica mi-a placut mult si a fost chiar foarte buna dupa parerea mea. Ador opening-urile si ending-urile, Anna si Olivia <3. Dar nu chestiile astea m-au atras la anime, ci povestea si personajele.
Aproape toata personajele mi-au placut. Preferata mea insa ramane Nana Osaki, dar aproape la fel de mult imi place si Hachi. De ce imi plac asa de mult? Pentru simplul fapt ca ma regasesc in ele, uneori sunt ca Nana, alteori sunt ca si Hachi.
Totusi Nana e personajul meu preferat pentru ca mi-a placut mult mai mult personalitatea ei. Mi-a placut felul in care povestea ea, replicile ei, felul in care actiona. Pur si simplu o ador.
Alte doua personaje care imi plac mult sunt Shin si Reira. Nu, nu imi place Shin doar pentru ca si eu sunt Shin. Oricum, Shin e foarte kawaii. Avand in vedere si varsta lui lol, si felul cum aproape mereu e vesel... Aw si el e tot scorpion bwhaha XD Reira mi-a placut mult desi nu apare nu stiu cat de mult in anime, dar mi-a placut personalitatea ei.
Un alt personaj care mi-a placut mult este Nobu. Pur si simplu il ador pe tipul asta. Se pare ca si in anime-uri am ceva cu chitaristii sau bassistii lol. Nobu e asa de sepsy , dar nu asta e motivul principal pentru care imi place, ci felul in care gandeste.
Cred ca singurul personaj care nu il suport este Takumi. Cand a aparut prima data pur si simplu l-am urat, apoi l-am urat si mai mult pentru ce i-a facut lui Hachi si bietul Nobu T_T Pe urma a inceput sa se schimbe, dar mie tot nu imi place deloc.
In rest mi-au placut mult si Ren si Yasu XD dar nu asa de mult ca si cei care i-am mentionat mai sus, de aia nu am prea multe de spus despre ei.
Daca ar fi sa dau o nota anime-ului cu siguranta as da 10, pentru ca nu pot mai mult.
Anyway am tot zis ca incep sa citesc si manga pentru ca anime-ul se opreste la un anumit chapter, dar din manga a aparut deja mai mult, dar inca nu am inceput sa citesc x.x
Libra
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 94
Birthday : 06/11/1993
Job/hobbies : Daydreaming, GFX, J-rock, Manga, Anime, Blogs, Forums
Logo user : In the end, I wonder if you&#39;ll smile for me. When you see me, would you smile for me?

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Sedomy la data de Sam Aug 15, 2009 7:32 pm

Ei bine Nana are locul 2 la mine in top o.O Pur si simplu nu ma puteam despartii de pc cand ma uitam la el. Vedeam cred ca 10 sau poate chiar mai multe episoade pe zi.
Ce e drept cand am inceput animeul am ramas ceva de genul "O_O zici ca e tenelovela.." dar parerea mi s-a schibat repede.Povestea e foarte frumoasa si are multe intorsaturi.Cand credeam ca nu mai are ce sa se intample aparea o noua intorsatura. Cel mai mult mi-a placut Nana Osaki pentru ca e puternica si chiar daca nu isi da seama e si o prietena adevarata. Mi-a placut foarte mult si personalitatea ei si replicile amuzante pe care le dadea.
Hachi la inceput mi-a placut mult pentru ca pur si simplu era ca un catelus mic si inocent care abia descopera lumea.La unele fae era foarte amuzanta.Apoi cand l-a lasat pe Nobu pentru Takumi am ramas ceva de genu " Fu*k..intoarce-te la Nobu,.Sunteti facuti unul pentru altul" dar apoi am renuntat si la asta.Ma bucur ca in final au ramas toti prieteni desi sunt curioasa cu cine a ramas Hachi o.O
Grafica e foarte buna. De sound nu comentez nimic:ascult zilnic toate melodiile din Nana ..sunt pur si simplu superbe in love

Sedomy
Moderator Global
Moderator Global

feminin
Sagetator Sobolan
Number of posts : 514
Birthday : 29/11/1996
Job/hobbies : usual stuff...

Activity :
30 / 10030 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de -xXxdeath_tearsxXx- la data de Mar Aug 25, 2009 12:43 pm

mi-a placut cat de cat anime-ul in schimb am adorat filmul[ceea ce este destul de rar] ... imi place povestea..dar inainte sa vad anime-ul si filmele am detestat anime-ul din cauza ca toata luma vorbea de Nana si multi imi ziceau ca e un anime nereusit, altii imi spuneau ca e bestial si au mai fost cativa care mi-au zis ca e un anime Horror zambet)..dar dupa aceea m-am hotarat sa vad anime-ul sa-mi creez singura o impresie ..iar parerea mea este ca anime-ul este sooper tare
-xXxdeath_tearsxXx-
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Fecioara Caine
Number of posts : 65
Birthday : 22/09/1994

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 25/08/2009