Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

One-shout`uri

In jos

One-shout`uri

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Sept 27, 2008 9:34 pm

Ei bine mam gandit sa fac un topic in care voi posta cate o mik poveste,despre o anumita intamplare si ...in fine one-shout mai bine zis
Pe aceasta am numit-o : "Sfarsitul este un Inceput"
Genul- Drama

"Deja frunzele incepusera sa se coboare din copaci si vantul incepuse sa isi spuna parerea lui despre lumea in care traim.Maturand praful si scuturand copacii ,plimband frunzele in aer si spunandu`si parerea.O lume in care doar sfarsitul poate aduce pacea,sangele se plateste cu sange si dragostea este pentru cei ce sunt nebuni,pentru cei ce nu cunosc viata si nu au simtul realitati.Intr-o zi in care nici macar soarele nu putea incalzii inimile oamenilor,nici macar plansetul unui copil amarat sau durerea unei femei ce a pierdut tot ce avea,intr-o zi ca aceasta si intr-o lume fara scapare si fara lumina o mica floare inflorise in inceputul toamnei o floare rosie si ce ar fi putu prevestii inceputul a ceva nou dorinta...si speranta ca durerea va inceta.In timp ce aceasta mica floare era zarita de toata lumea care trecea...toti o priveau si ochii incepeau sa le straluceasca..incepeau sa simta din nou.Era un fenomen ciudat si ceva ce nu ar putea exista..In centrul unui parc in care vantul batea si frunzele dansau in aer,acea flaore rosie de culoarea sangelui ce in mijloc avea parti negre asemenea macilor dar forma si frumusetea unui trandafir rosu pasional.O singura persoana ce mergea prin parc,cu capul lasat purtand un hanorac mare si cu gluga in cap.Isi da gluga jos si se apleaca catre mica minune.Toti au ramas uimiti,oare ce voria sa faca tanarul cu vietatea ce le-a dat speranta?Intr-un oras in care totul a dispartu si toti asteptau sa moara?Acum mica lor speranta care a aparut de nicaieri ,un semn de la cineva ca viata inca are rost.Baiatu intinde mana spre mica floare si o smulge agresiv din pamantul roditor.Uitandu-se la ea cu ai lui ochi albastrii si parul blond.Simtea si el ceva,dar nu speranta si nu inceputul a ceva nou fara sa treci de pasul final..Simtea ca totul se va sfarsi..Da un semn ca nimic nu mai are rost cu adevarat..sa fim pregatiti pentru ce va urma...
Toti cei din jur au ramas uimit priveau si inimile le erau spulberate.Intr-un moment de tacere in care nimeni nu punea nimic tanarul arunca floarea pe jos si o calca in picioare,folosind piciorul stang pentru a strivi mica vietate.Frumusetea sa s-a spulberat imediat iar partile negre au fost separate de partile rosii ale florii.Baiatul isi continua drumul punandu-si gluga in cap.
Vantul batea tot mai tare si parca frunzele o luasera razna.Nu se mai putea merge pe strada ,nu mai puteai vedea si nu mai puteai sta in picioare.Oricum cine ar fi vrut sa iasa afara?Ce sa faca acolo?Doar totul urma sa se sfarseasca in acest mic oras in care razboiul a lovit cu rautate,si nepasare.In care multi oameni au fost ucici si multi copi au ramas orfani.Desigur ca nimeni nu avea raspunsul sau de ce s-ar fi intamplat asta.Doar o singura persoana se afla afara pe aceasta vreme..si doar el vroia sa fie acolo.Acelasi baiat cu parul blond si ochii albastrii inecati de suferinta.In ochii lui desi albastrii clari si care ar fi trebuit sa exprime puritatea..aceastia parca se inegrisera de trristetea de care era purtat baiatul>Nu putea zambii si nu putea trai.Vroia ca totul sa se termine si privea spre cerul negru acoperit de norii nemilosi asemeni razboilului rece ce ia furat parintii..ce ia furat viata..Tot ce ii ramasese era sa moara,tot ce ii ramasese era sa viseze ca totul se va sfarsi intr-o zi.Nu vroia sa continue..de ce ar fi vrut asta?de ce ar fi facut asta.Drama unui baiat si viata lui spulberata.NU vorbea cu nimeni si nu simtea nimic inafara de tristete si sentimente demne de mila ..Toti ce`l cunosteau il priveau cu mila..privirle acestea il dureau pe baiat simtitnd o apasare in peipt si nemaiputand suporta.Avea si el canva o familie..si avea si el canda pe cineva caruia sa ii pese de el..cineva ce nu se uita cu mila la el.Parintii si fratele sau mai mare.Care au fost ucisi de acesti oameni,pe care nici el nu`i cunostea..si nici altcineva.Suspina si privea totdeauna cerul.Siongurul ce era afara pe o vreme ca asta neagra si fara sperante.
In timp ce baiatul isi tinea capul sus cu privirea la nori si pierdut in gandurile tristetii in fata sa apare o tanara fata al carui par era saten deschis si avand ochii negrii ca si taciunele pierduti in tristete ca si baiatul.O fata extrem de frumoasa ce parea sa aiba cam 16 ani.Il privea si il stia de undeva,nu era aceasi privire miloasa,era plina de iubire si de regret.Baiatul o priveste timp de cateva minute...Se uita atent la ea si o studiaza,parul sau lung nu statea pe loc fiind luat de vant si purtat in toate directiile.Fata ii intinde mana dupa ce s-au privit foarte atent cu cele mai mici detalii timp indelungat,ii intinde mana si il priveste asa cum nimeni nu a mai facut`o vreodata.Acesta ii accepta mana luand`o si ridicandu`se de pe banca.Baiatul avea o varsta de aproximativ 17 ani ,si era mai inalt decat fata.Dar amando aveau aceasi ochi si pareau sa poarte aceasi durere.Se priveau si se intelegeau prin priviri.In timp ce acestia au inceput sa se plimbe tinandu`se de mana..si nespunand nimic.Au mers asa cateva ore pana ce s-a intunecat.Fara sa isi spuna macar o vorba.Fata,in cele din urma il priveste spunandu-i
-Eu sunt Alice,ne vom intalni aici..maine,din nou pentru ca vreau sa te revad.
Baiatul a privit-o si a luat`o de talie imbratisand`o si spunandu-i:
-Eu sunt Kei -lasandu`si privirea catre fata fetei deoarece el era mai inalt -voi fi aici ..maine.
Spuannd asta ii da drumul fetei iar cei doi pleaca fiecare in directia sa neprivind inapoi..Megand si asteptand ziua de maine.
Era o fata asa de misterioasa,cum de aparuse acolo si de ce.Era singur intotdeuna..acum o fata,o persoana a vorbit.In timp ce baiatu intra in locuinta sa,in casa unchiului sau in care era aglomeratie ca intotdeauna.Band acesta cu prietenii sai ca intotdeauna.Locuinta era cuprinsa de o ceata de fum de tigara.baiatul intra si isi priveste unchiul cu o oarecare indiferenta iar acesta se uita la el chemandu-l.
-Key...Ai grija.Lucrurile nu sunt intotdeauna ce par iar dezamagirile sunt si mai dureroase decat pierderile.Gandeste-te inainte...si priveste dincolo de infatisare.
Baiatul a dat din cap si s-a retras.Era ciudat ceea ce ii era spus...Si intelegea..trebuia sa se gandeasca,ceva era in neregula cu cineva sau ceva din viata lui..poate chiar misterioasa alice,misterioasa fata.
Noaptea a trecut foarte greu pentru baiat,ce inca se gandea la toate acele lucruri si gandindu`se la parintii si fratele sau.Modul in care au fost ucisi acum 5 ani,cand el avea 12 ani..Chiar in fata ochilor sai.Putea sa jure..o fata ce parea sa aiba 10 -11 ani...Era ce ce tinea o sabie mare in mana si avea privirea ucigatoare si fara sentimente.Cea ce a intrat in casa lor si ia ucis familia,un copil ca si el..o fata ce credea el ca era cam de aceasi varsta ca si el.Tot ce a putut vedea a fost privirea rece si ochii aceia negri nimic mai mult.
Dar nu sse gandea deloc la potrivirea,culorii ochilor.Negri fetei misterioase si fata ce ia ucis familia.Tot gandindu`se asa si uitatnd putin de gandul de a muri si dorina ciudat dimineata a sosit.Si tot asa de devreme a venit si timpul in care el trebuia sa se reintalneasca cu acea fata.In fiecare zi aceia se intalneau in acelasi loc vorbind putin si privindu`se in cea mai mare parte din timp.Parca scopul baiatului se schimbase iar privirea sa era mai dornica de a trai.Simtea cum ii batea iar inima..Cum simtea iar ceva,acel ceva ce il simtea si pentru familia lui.Gandindu-se iar la familia sa..trecusera 2 saptamani de cand o intalnise pentru prima oara pe acea fata...se gandea acum la familia sa si la momentul in care acestia au fost ucisi..Gandindu`se la asta un gand ciudat i-a venit in minte acompaniat de o intrebare..El de ce nu a fost ucis?De ce a fost crutat..Putea si el sa moara...dar el a fost cel ce a trait.Gandindu-se la asta venise iar vremea sa se intalneasca cu misterioasa sa prietena.Mai devreme ca de obicei.Aceasta il astepta pe o banca din parc,atunci cand cei doi s-au intalnit fata a devenit foarte agitata si privirea i se schimbase.Ceva era siferit parca scapase de subb control si nu mai putea suporta presiunea.Dar acesta vazand`o asa de nelinistita o imbratiseaza,tragand`o la pieptul lui.Aceasta se calmeaza imediat si isi reia privirea si personalitatea calma simtindu`i inima batand tare si simtindu`i caldura din corp.Acesta o ia de mana si fuge trecand in oras.Pana in aceasta zi nimeni nu ii vazuse impreuna ,stand mereu ascunsi .Dar azi ceva era diferit,Key vroia ca toata lumea sa ii vada,se simtea fericit si privirea sa se schimbase.Pur si simplu avea chef de viata si in aceasta zi zambetul ii aparuse pe buze.Faata vazand`ul asa de fericit se intristeaza si mai tare,nemai realizand ca deja lumea ii vedea si toate privirile ramasesera inspaimantate.In calea lor toti plecau si nu ii priveau.Baiatul incepe sa devina trista din nou iar zambetul sau dispare...Se intreba de ce se comportau asa,mereu il priveau cu mila si mereu il evitau intr-un anumit fel..si acum cand zambea chiar si acum cand se simtea iar fericit.
Ochii fetei se umplura de lacrimi si aceasta cade la pamant.Tanarulo se lasa si el la pamant si o imbratiseaza stergandu-i lacrimile si imbratisand-o.Nu intreba ceea ce ea nu ii spunea,nu spunea ceea ce ea nu vroia sa auda.TOtul pentru ea.Dupa cateva minute de tacere in locul in care stateau in genunchi cei doi tineri apare un barbat mai in varsta,unchiul baiatului blond ce il ridica despartindu-l de fata.
Acesta se revolta si devine agresiv,pentru prima data.Isi pierduse oare si cum firea.Unchiul sau il opreste si il calmeaza.
-Fiule...Aceasta -intorcand privirea spre fata ce statea la pamant plangand fara incetare,ochii sai negri parca nu se mai puteau oprin din planset iar lacrimile curgeau ca si picaturile de ploaie-aceasta....este fata care ti-a ucis familia
Baiatul ramane incremenit si parca nu putea sa inteleaga nu vroia sa inteleaga,nu voria sa creada si nici nu putea sa o faca.Credea ca e o gluma..credea ca este un cosmar suspinand si fiind uimit nu putea spune nimic>Se intoarce spre fat asi o intreaba,pentru prima data prima intrbeare pe care i-o adresa:
-Alice...Tu..Spune`mi,explica-mi.Te rog ..nu inteleg.Este adevarat ceea ce spune unchiul meu?Este adevarat ca tu esti acea fata?Este adevarat ca m-ai mintit in tot acest timp...ca mi-ai ascuns adevarul?
Fata se ridica si isi sterge lacrimile,acum ochii sai erau mai negri decat taciunele atingand intunericul pur al noptii uitat si singur.O durere ingrozitoare si un suflet ce nu mai putea trai.Fata ridica privirea si se uita catre baiat
-Key..eu sunt aceea care ti-a ucis parintii.Atunci..am regretat insa eram un copil insetat de sange crescut intre ucigasi si facut pentru ucis.Nu am vrut..nu eram eu ..Am suferit si tot ceea ce am vrut era sa te vad fericit sa te vad zambind..Odata ce ai aflat...acum te vei razbuna si odata ce te vei razbuna vei fi fericit.Si eu asta imi doresc,ca tu sa fi fericit ca eu sa`mi pot indrepta raul..Si eu chiar...chiar..nu pot sa spun asta insa -cazand iar la pamant si lacrimile incepandu`i sa ii cada din ochi-dar eu te iubesc,inca de cand te-am revazut.Tot ce vreau este ca tu sa poti zambi din nou
La auzul acestor vorbe ochii baiatului se umplura de tristete..La fel ca intotdeauna ca inainte sa o cunoasca pe ea si dupa moartea parintilor sai..Nu nu asa chiar mai rau.Era trist era suparat..era nervos.Simtea iar ca viata lui nu are rost.Vroia sa moara..vroia sa uite ,vroia sa nu mai gandeasca.Se intreba iar...de ce i se intampla lui..Dar aici nu era loc de intrebarea asta si mai ales nu te puteai astepta la raspuns,sa ierti?poate asta era raspunsul.Poate de asta nu a fost el ucis atunci..pentru a avea ocazia de a ierta.
In timp ce gandurile acestea treceau prin mintea baiatului un grup de oameni din micul oras apar cu armele indreptandu`le spre fata ce statea la pamant doborata sentimental,emotional si din toate punctele de vedere,.Plangand cu larcrimi amare.Unul dintre oamnii aceia indreapta arma si trage pe tragaci.Privirea fetei se intoarce si vede glontul ce venea spre ea,insa in momentul cand ar fi trebuit sa o loveasca si sa o trimita acolo unde ,gandea ea,ii era locul in fata sa apare acel baiat cu parul blond si ochii albastrii puri.Glontulii intra in spate,fiind atat de puternic intra foarte adanc in corp,asa ca acesta de abia mai putea spune cateva cuvinte.Desi ochii ii erau plini de tristete acesta zambeste si spune:
-Iti...multumesc...
Astea fiind ultimele cuvinte pe care baiatul le-a mai putut rosti.Daca pana acum fata a plans..acum nici sa planga nu mai putea.Nici sa repsire si nici sa vada.Il priveste pe baiatul caruia ia facut atata rau..pe care a vrut sa il vada fericit si pe care l-a vazut doborat,ucis..din cauza ei si pentru ea.Nu putea suporta durerea .In timp ce il privea si ii prinde capul in poala sa aceasta nu mai putea respira.Emotiile erau prea puternice iar modul sau de a repsira se facuse mult prea greu si rapid incat nu a mai putut rezista,si nu a mai putut respira.Odata ce ea nu mai respira,nu mai traia si nu mai simtea.
Acestia doi s-au sfarsit in toamna,..chiar atunci cand cei foi au murit a inceput o ploaie linistitoare iar vantul se oprise frunzele incetand sa danseze in aer.Sfarsitul a ceva vechi..ceea ce aducea moartea si inceputul a ceva nou..ceea ce aducea ploaia.Iertarea chiar daca este tarzie..nu conteaza,niciodata nu e prea taziu sa iti ceri iertare.Regretul chiar daca venit tarziu si-a avut scopul iar suferinta lor...pare sa fi fost in zadar.Mergand spre punctul final...nde incepi altceva nou.Un nou inceput,o noua viata si sa uiti tot ceea ce ai facut...si ce ai simtit.
Ca si sfarsitul toamnei atunci cand toate frunzele dispar fiind acoperite de zapada si vremea groaznica si geroasa..Desi semnifica sfarsitul tragic..dupa un sfarsit este intotdeauna un nou inceput..asa ca dupa ce toamna se sfarseste si vine iarna-sfarsitul ...apoi vine si primavara ce semnifica inceputul a ceva nou.
Sfarsitul oricat de dureros ar fi..este un sfarsit.Iar dupa sfarsit incepe ceva nou..Sfarsitul este urmat intotdeauna de Inceput!
~~The End!!~~

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: One-shout`uri

Mesaj Scris de Teh la data de Vin Ian 16, 2009 11:23 pm

Oh well vad ca primul meu onw shout nu a avut prea mare succes so m-am gandit sa fac un altul. Sper ca acesta sa fie mai placut.So aici nu este double post pentru ca au trecut mai mult de 24 de ore de la efectuarea ultimului post . ^^
Name of the one shout : Stapanul pervers
Gen : yaoi / shounen ai / pervers ^^ [ +16 ]

" Intr-o mica incapere dar intunecata se afla un tanar cu parul roscat si un zambet extrem de pervers.Un tanar ai carui ochi erau de o culoare albastra asemenea unei mari cristaline ce reflecta naturaletea si sinceritatea.Insa din expresia fetei baiatului nu se putea vedea decat o indecenta nemarginita si un zambet ce depasea orice limita a perversitatii.
Langa baiatul acela, cu parul roscat se afla un alt tanar cu parul saten si ochii caprui asemenea unui cufar maroniu plin de comori insa ce nu putea fi deschis. Acel tanar cu parul saten era intins pe un pat destul de mare in care era asternut un cearsaf enorm de o albete extraordinara si doua perne moi si destul de pufoase.Acel tanar era inspaimantat si avea o privire extraordinar de frageda. Tanarul de langa el il privea cu multa perversiune si ganduri intunecate. In urmatorul moment acel tanar roscat urca in patul in care se afla satenul. In timp ce ajungea la saten acesta isi indeparta tricoul ce lasa la iveala un abdomen foarte bine lucrat. Roscatul ii ridica cu multa agresvitate tricoul de culoare purpurie a tanarului,aproape ca sfasie materialul din care era realizat tricoul insa acesta ezita.
Satenul era inspaimantat si nu stia cum sa reactioneze. In timp ce acela nu se putea misca de frica si de spaima roscatul stia foarte bine ce facea,si nu avea de gand sa dea inapoi.Dupa ce ,aproape sfasie tricoul victimei acesta incepe sa isi sarute prada, dandu-i un sarut extrem de fierbine introducandu-si limba in cele mai ascunse colturi ale incaperii ce se afla in interiorul gurii baiatului. Acesta se lasa purtat de acest pradator fara macar a se zbate desi era extrem de inspaimantat asemenea unei mici prazi ce este devorata de un pradator mult mai mare decat mica prada ce nu poate face nimic pentru a se apara. In urmatorul moment roscatul incepe sa il sarute pe saten pe burta. Acesta il saruta pana ajunde la sfarcurile intarite ale tanarului unde incepe sa muste cu agresivitate si o pofta extrem de perversa.Acesta gusta cu multa violenta din mica sa prada si incepe sa isi linga victoria. Apoi isi duce limba plina de dorinta in jurul gatului baiatului unde isi face un mic joc, lingand partea gatului apoi muscand agresiv si cu pasiune de gatul acelei victime. In acest moment victima scoate un geamat de durere amestecat cu unul imens de placere ce nu putea fi explicat. In corpul baiatului se produceau multe efecte neexplicabile ce il faceau sa tremure.Pana si cea mai intima parte a corpului sau incepe sa tremure de placere avand un sentiment mare de dorinta,ca ceea ce se intamola sa nu se termine.
Roscatul observa aceasta placere a satenului iar acesta continua fara a se opri.Si acesta simtea o placere imensa.Iubea sa domine si ca celelalte persoane sa se lase dominate de forta sa extraordinara.
Acesta continua incepand sa linga buzele victimei si introducandu-si limba in cele mai adanci zone muscand ceea ce gasea in interior si provocand gemete de durere ale victimei.Pentru a incinge atmosfera tanarul cu ochii albastri incepe sa isi treaca mana in jos ajungand in cea mai intima parte a celui ce se afla sub acesta si deschizandu-i usor fermoarul pantalonilor.Satenul simtea o placere imensa amestecata cu o friica infioratoare si neexplicabila.Dar era atat de placuta incat nu se putea opune.In urmatoarele momente tanarul roscate deschide si restul pantalonilor eliberandu-l pe tanarul cu ochii caprui de acestia si incepand sa masese usor acea parte intima a baiatului. Acela tremura de placere si scotea zgomote ce ii satisfaceau urechile tanarului cu ochii aceia albastrii si cu chipul asemenea unui mic dracusor neastamparat.
Baiatul saten simte cum tot corpul sau incepe sa tremure cand roscatul incepe sa il elibereze pe saten si de ceea ce ii indeparta pe cei doi,si anume boxerii pe care ii purta victima,dar tanarul se opreste pentru un moment,si incepe sa se dezechipeze mai intai de hainele sale,apoi continuand acel moment fierbinte.Mainile sale se aflau iar pe talia baiatului coborand pana ce atingeau boxerii lasandu-i usor in jos pana ce nimic din ceea ce purta baiatul nu mai era la locul sau. Satenul se afla in costumul sau natural,in care venise prima data pe lume. Acum roscatul incepe sa isi continue treaba masand din nou acea zona interzisa a corpului si provocand geamete de durere si placere.Auzea acele zgomote si ii faceau o extrem de multa placere. Acesta incepe sa se apropie cat mai tare de saten si sa ii dea saruturi cat mai fierbinti in toate partile corpului sau.
Apoi baiatul cu ochii albastrii care domina situatia isi trece unul dintre picioarele sale intre cele ale baiatului ajungand cu genunghiul in acea zona ce mai devreme o mangaiase. Acest proces il facea pe saten sa tremure cu fiecare ecunda mai mult. Simtea o extraordinara placere in corpul sau,una ce nu vroia sa o explice doar sa o simta.Era cel mai pervers lucru pe care acesta il putea simtea.
Tanarul isi continua treaba incepand sa isi pipaie victima peste toate colturile in care nu ajunse-se inca,dar cu siguranta vroia sa le patrunda. Dupa zeci de minute de mangaieri si saruturi pasionale roscatul se apropie foarte tare de saten lasandu-si genunchiul in jos,scotandu-l din acea zona intima si incepand sa isi patrunda victima. Un tipat de durere amestecat de o placere imensa a fost auzit de catre pradatorul insetat.Acel sunet era scos de mica prada ce uitase de durere si se intrepta tot mai mult spre placere. Acestia au continuat astfel cateva minute,apoi roscatul se ridica incepand sa il sarute iar pe cel ce se afla dedesuptul sau,apoi intorcandu-l cu fata spre perna si incepand sa il cuprinda intr-o alta ipostaza decat cea dinainte.Acesta vroia sa simta ca este al lui din toate colturile corpului sau.
Au durat multe alte minute de placere imensa intre cei doi tineri. Acestia transpirasera foarte mult si scoteau multe zgomote de placere..
In cele din urma roscatul se ridica din patul acela mare si incepe sa se imbrace. Satenul inca privea nedumerit si cuprins de placere.Nu stia ce sa creada,fusese marioneta stapanului sau si acum urma sa fie aruncat ca o papusa nefolositoare intr-un raft.. Acest gand ii provoca tristete tanarului cu ochii caprui ...
Dar roscatul dupa ce se imbraca se intoarce la saten si ii da un sarut pasional cum nu o facuse pana acum. In acel sarut se cuprindea si o urma de blandete...Satenul nu mai era trist de aceasta data.Simtea,acum stia ca acest moment de placere dintre el si stapanul sau avea sa se mai repete si de alte ori...Si ca nu il va uita.
Acesta astepta cu nerabdare ziua in care va fi din nou marioneta acestui joc pervers...Se indragostise de stapanul sau...."

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Re: One-shout`uri

Mesaj Scris de Teh la data de Vin Apr 03, 2009 9:05 am

I know there weren't any coments :P. But am făcut de curând un one shout, maybe you will like this one.
So enjoy :P
Vampirul.

Poveste? Da, este povestea mea. De pe vremea când eram încă un om...,acum nu mai sunt. Sunt doar un biet trup indestructibil pierdut în abisul eternității. Trăeisc chiar fără a respira, nu dorm și nu mănânc. Aștept să vină sfârșitul, să pot ajunge în Iad, dar se poate ajunge acolo, fără să ai un suflet?
Sunt exact ceea ce nu aș fi crezut niciodată, nici miturile și nici poveștile stupide ale bunicului meu. Dacă nu aș fi avut accidentul acela, în acea zi... Nimic din toate acestea nu s-ar fi întâmplat. Mintea mea încă se zbate să ajungă la un răspus, încă încearcă să pară indestruictibilă în timp ce inima mea se zbate cu o forță inferioară. Nu sunt sigur că aș avea nevoie de bătăile acestea artificilale, eu nu am sânge în trup. Poate de asta îmi trebuie întotdeauna noi forțe, pe care în mod inconștient le împrăștii, și trebuie să mă întorc la hrana mea. Ca în vechile timpuri, trebuie să vânez.
Sunt blestemat să rămân așa pentru veșnicie, oricât ar dura aceasta. Și după să trăiesc în chinuri croaznice, după ce judecata mă va acuza de răutățile pe care le-am făcut, și pe care continui să le fac. Sunt o persoană atât de perfectă, strălucitoare și cu o privire indiferentă. Obiectul plăcerii pentru orice femeie, umană. Dacă ar știi bietele fete că tot ce doresc de la ele este să le sug sângele... Probabil nu ar mai tânji atât după mine, buzele și trupul meu. Ce le pot face? Într-un din aceste zile, presimt, că le voi ataca.
Mi-am schimbat liceul de multe ori până acum. Sunt în penultimul an de liceu, nici nu îmi mai amintesc de câte ori am fost în acesta. În ziua în care am fost mușcat și transformat în această bestie, fără păr și fără suflet, aveam 17 ani, de abia îi împlinisem. Cât am regretat, nu ar fi trebuit niciodată să fac asta. Oricum nu mai pot da timpul înapoi, anii au trecut mult prea repede așa că am ajuns să uit ce înseamnă regretul și nerăbdarea. Calmul este singurul lucru de care sunt întotdeauna sigur. Plăcerea de a fi străpuns de țipete și groază, să privești indiferent de parcă ar fi ceva normal. Încerc să îmi caut scuze când de fapt este o plăcere. Să ucid pentru a bea sânge. Umanitatea ajută și ea la ceva. Egoism? Nu mai știu ce este acest lucru.
În fine, ajuns deja în sala mea nouă de clasă, profesorul mă introduce mâncării mele. E greu să poți citi gândurile fiecăreia, și blonda aceea are sângele mult prea apetisant, ar putea oricând să înceteze să gândească acel lucru. În mintea sa răsună : Ce tip, ăsta e sigur viitoarea mea țintă. Desigur, să vedem cine pe cine.
Înainte ca domnul Allen Cristly să se obosească să facă prezentăriile, am citit în mintea lui că asta trebuia să facă, am preluat controlul pentru a mă prezenta singur.
- Salut, numele meu este Alric Tweedle.
Vocea mea încântătoare a stârnit interesul tuturor. Puteam auzi ce gândesc cu toții. În fața mea se afla o brunetă, avea părul foarte drept și o privire tăioasă, deja mă ura pentru fumusețea și splendoarea mea, era un mod ciudat de a dori pe cineva. Băiatul de la fereastră, singurul loc liber, mintea sa era ca un labirint : Interesant... Era singurul lucru pe care îl putea aduce în crieierul său. Probabil mult prea limitat.
- Domnule Tweedle vă rog să luați loc în banca a treia de la fereastră, lângă tânărul de acolo. Vom începe ora.
- Desigur!
Am mers la locul meu, unul destul de bine ascuns de privirile profesorilor. Pentru că atenția lor era întotdeauna în cealaltă parte a clasei. Însă toate privirile erau ațintite asupra mea. Cu siguranță, superbitatea mea le făcuse viața și mai dulce. Nu știam cp un băiat poate place un alt băiat, e bine că tipul ăla este la o depărtare mai mare de mine. Nu aș vrea să îl ucid așa de repede, pe niciunul din această clasă. M-ar expune prea tare la pericole.
- Hei, eu sunt Theodor Anderson. Îmi pare bine să te cunosc.
Un zâmbet larg fu apăsat pe fața sa, dinții săi erau albi și complet drepți, părul era negru ca și cărbunele iar ochii săi verzi îmi stârneau interesul. Ar fi trebuit să mă prezit cu Theo, sigur îmi va striga și acesta numele întreg. La naiba !! - aceasta gândea el? Ei bine, se întâlnește cu o ființă perfectă, ca și mine și nu face decât să se întrebe cum îl voi striga? Ciudat tip.
- Salut Theo. A fost tot ce am putut să spun. Nu doream altceva, și a fost destul pentru a-l înebuni. I-am urmărit privirea toată ora, nu m-a scăpat din ochi în timp ce mintea sa se juca doar cu aceste cuvinte : Mi-a spus Theo. Chiar atât de limitat era la gânduri? Voiam să aflu, de ce nu avea mai multe și de ce nu era de aceași părere cu toți : Este superb!. Nici măcar invidie nu îi stârneam. Voiam să aflu de ce, mai mult ca orice.
*
Orele s-au terminat destul de repede, pentru că am avut un program limitat. După școală am fost invitat la Theo pentru a face un proiect împreună, am căzut în aceași echipă. Nu am putut refuza, dacă l-aș fi luat la mine sigur îl voi fi devorat. Sângele lui clocotea în prezența mea și îi puteam simți bătaia rapidă a inimii. Mirosul său era unul dintre cele mai apetisante, din câte întâlnisem iar colții mei tânjeau după gâtul său.
Am fost trezit din visare când am auzit altceva în capul său : Ce se întâmplă cu mine? Acum îmi plac băieții? . Își punea singur întrebări? Mă plăcea? În mod normal nu aș fi fost de acord cu așa ceva, dar cu tipul ăsta nu puteam renunța. Se pare că în cele din urmă îl voi invita la mine acasă.

Au trecut câteva săptămâni bune de când am apărut la acest liceu, și sunt destul de fericit că lucrurile au luat o astfel de întorsătură. Theo este singura persoană cu care am interacționat, pentru restul eram asemenea unui fruct interzis, poate d aceea toți fugeau după prietenia lui Theo, să fie aproape de mine. Păcat că nu eram interesat decât de băiatul cu ochii verzi, cu părul scurt brunet și acele gânduri limitate. Îl doream? Sau tânjeam doar după sângele lui? Nu puteam știi, nu mai simțisem așa ceva până acum.
Eram la sfârșitul orelor de curs așa că mi-am permis să îi fac o invitație, pe care nu ar fi refuzat-o niciodată. Impulsurile s-au mișcat fără mine, prima oară după zeci de ani.
- Hei Theo, vii la mine weekendul acesta? Părinții mei sunt plecați și oricum trebuie să ne adunăm materiale pentru proiectul de la geografie. Poate facem și o mică excursie în jurul casei mele.
Privirea lui strălucea, și mintea începuse să îi ia razna. Mai multe propoziții deodată și multe alte perpective, cum niciodată nu se întâmplase în mintea sa. Dar eu? Ce făceam?
- Desigur. Pentru întreg week-end-ul? Ești sigur? Adică, nu vreau să te deranjez.
- Nu îți face probleme, eu te-am invitat. Vin să te iau mai pe seară, la șase este bine?
- Evident. Mulțumesc!
Aceasta a spus, și a plecat făcându-se dispărut. Eu am mers acasă.
Obișnuiam să stau în jurul casei lui pentru a menține mirosul lui viu, să văd cum doarme și mă abțineam să îi sug sângele, era primul meu prieten adevărat. Cu toate acestea, voiam să îi fac rău. Eram un monstru.
Ora șase a ajuns mult mai rapid decât m-aș fi așteptat. Mașina mea, un Lamboorgini, ultima serie, a parcat în fața casei lui Theo. Am mers la ușă, și am bătut destul de hotărât. În fața mea apăru o fată, una destul de micuță, în jur de zece ani. Avea părul până la umeri, prins în două codițe. Aceași ochi verzi istrăpungători și același nuanță a părului, un negru foarte închis. A fost prima oară când am crezut că un copil este drăguț.
- Bună Alric, theo vine imediat. Intră! Scuze că te face să aștepți, așa e el. Mă mir că nu te-a scos din sărite până acum, pe mine mereu mă stresează. Știi că suntem frați? Eu nu te-am mai văzut până acum, nu am fost niciodată acasă când ai venit tu. Oricum ar fi să ai grijă de fratele meu că nu vreau încă să îl pierd, mi-a promis o bicicletă cât de curând, nu vrei să îmi iei dreptul ăsta nu?
În timp ce spunea tot acest discurs m-a băgat în casă. Vocea sa nu se mai oprea, spunea exact ce gândea. Ce folos mai aveau abilitățile mele dacă recunoștea singură? Era interesantă, și pentru prima dată nu m-a stresat, semnăna prea mult cu Theodor.
- Scuze că am întârziat Ric, am avut ceva de rezolvat - spuse asta uitându-se urât la sora sa, coborând scările cu un mic ruxac în spate. Își întoarse privirea la mine, pentru a vedea - eram, sau nu supărat din cauza surorii lui? M-a descoperit, ca un eveniment mondial, zâmbind. A râs de expresia mea, iar eu i-am dat o castană în cap. Eram mult mai înalt decât el.
Fără ale cuvine l-am băgat în mașină, pe locul pasagerului și am plecat. Am accelerat, și mergeam cu foarte mare viteză. Cum eram obișnuit.
- Mai ușor Ric, o să ți se ia carnetul dacă mai mergi așa de rapid. Ce naiba!! - Și când ți-ai luat mașina asta? Eu nu am știut de ea... Ar mai fi vrut să adauge, dar nu se simțea în stare. Își spunea în sine : Nu am drepturi asupra sa!
I-am spus, fără să uit că el nu știe ce sunt, dar hotărât să îl fac să își dea seama.
- O am de mult timp, doar că nu am folosit-o. Am mai multe mașini, am păstrat-o pentru o ocazie mai specială, ca și asta.
- Ce? Eu nu am întrebat nimic!!
- Doar în mintea ta. Nu știai că pot citi gânduri? Ah, nu ți-am spus până acum, nu? Îmi pare rău, am omis. Dar uite că acum mă revanșez.
- Îhî. A fost tot ce a spus după care tăcerea se instaură. În momentele următoare nu a mai gândit nimic, iar eu îl priveam derutat.
- Nu te uita așa la mine. Mi-am dat seama de mult timp că nu ești la fel de uman ca mine și ca ceilalți. Oamenii nu sunt perfecți, doar că încă nu înțeleg ce ești tu. Poate mă trezesc că ești un vârcolac, sau ceva de gneul. Ar fi tare. Râse și am râs și eu cu el, dar amar.
- Nu mă compara cu vârcolacii. În vocea mea se auzea disprețul.

Am ajuns destul de repede la casa mea. Era o vilă, destul de mare plasată în mișlocul unei păduri, unde lumina putea pătrunde ușor. Îmi plăceau razele soarelui.
I-am deschis portiera mașinii, și odată ce s-a aflat afară, l-am trântit pe capotă, blând și i-am pus mâna pe obraz. Fața mea se afla doar la câțiva milimetrii de a lui. Inima îi bătea cu putere, și am putut citi în el : Sărută-mă!
Nu am putut opri impulsul, a lucrat singur. L-am apucat cu brațele și l-am tras la pieptul meu. Părea doar o păpușă fragilă, atât de inocent era. Mi-am zdropit buzele de ale sale și am lăsat tăcerea să străpungă locul. Pentru câteva secunde am crezut că îl voi mușca, dar m-am îndepărtat rapid de el. Am realizat că nu voiam să îl rănesc.
- Eu... Atât am putut scoate din gură.
- Alric, știi.. eu te plac, cum poate nu ai reușit să citești în mintea mea. Eu nu gândesc decât cu sufletul, și vreau să știi și tu asta : te iubesc!
Era cea mai directă declarație, încât nu m-am putut abține. L-am luat de braț și l-am aruncat din nou la pieptul meu. L-am sărutat scurt și l-am dus în casă.
- Theodor - era pentru prima dată când îi spuneam așa, voiam să fie conștient de seiozitatea mea. Brusc a început să gândească mai multe, voia să știu părerea lui. Am auzit spunându-și : Acum a început să îmi placă să mi se spună Theodor. Din vocea lui, de la el aș putea avea orice. Uite ce e, mai bine pleci. Este o greșeală. Eu îți pot face mult rău și nu sunt sigur că încă mai vreau să fac asta. Ai încă nevoie de o viață și de ... -am înghițit în sec - sângele tău.
A rămas ferm la ceea ce spusesem. Lumina răsfirată pe fața sa părea ca cel mai strălucitor diamant, în ochii mei. Merse către mine și îmi puse mâna pe obraz. Mi-a observat iar răceala, părea să o savureze.
- Nu îmi pasă ce ești. Dacă tu vrei, îmi poți face rău. Dacă este să mor altfel decât natural, aș vrea să mor datorită ție.
Nu mi-am putut abține colții. Au ieșit singui afară. El i-a putut vedea, și ochii mei căprui transformându-se brusc roșii. Cum părul meu șaten începuse parcă să se transforme. Atunci și-a dat seama. A făcut un pas în fața mea și și-a trecut mâinile în jurul gâtului meu. Mi-a spus atât de amețitor încât m-a îmbătat:
- Mușcă-mă.
Mi-a împins gura peste gâtul său și în momentul următor am mușcat. Sângele lui era dulce, pur și fără pic de toxine. Avea acea savoare necunoscută, pentru care trăisem până în acest moment. Nu țipa ca toate victimele mele, ci dorea să continui. Era trântit în genunci iar eu îi țineam trupul în brațe. Privirea lui era privită, iar obrajii săi erau roșii. Nu puteam crede că i-ar putea plăcea unei ființe umane așa ceva.
Mi-a șoptit ceva, ce nu m-ai auzisem până acum.
- Alric, aș fi vrut să îmi petrec restul vieții cu tine, eternitatea ta. Te iubesc, atât de mult. Mulțumesc că m-ai făcut al tău în acest mod, vamprirule.
Aceste vorbe m-au făcut să mă opresc. Sângele nu mai curgea desupra dinților mei. Îi lăsasem un semn groaznic pe gât. Era deja prea târziu pentru a mai fii om și prea devreme pentru a muri. Devenea ce eram și eu. Îi distrusesem existența. Atunci am regretat ce am făcut, o greșeală pe care nici Iadul nu o va permite. Mă voi pierde în lumea aceasta, dar pe el nu îl voi face să facă asta.
* După câteva zile, când își revenise ne aflam deja în altă parte. Murisem - pentru oameni - într-un accident provocat de mine, cu mașina. Eram îngropați pe undeva, unul lângă altul și părinții mei nu au ajuns niciodată la mormântul meu, oamenii ai crezut că am avut o viață amară. Habar nu aveau.
- Cred că este vremea să devenim vegetarieni, i-am zis eu vampirului de lângă mine. Râse în timp ce mă ținea de braț.
Dacă tot aveam să ajung în Iad, măcar să mă bucur de timpul care mi-a mai rămas, să fac totul cu plăcere. Și mai presus de toate, să am grijă ca Theo să ajungă în Rai. El avea suflet.

**** Sfârșit ****

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos