Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Top 5 Favorite Anime Boys

In jos

Top 5 Favorite Anime Boys

Mesaj Scris de DeeXD la data de Mier Sept 10, 2008 7:10 pm

Top 5 anime boys va rog hohot

Gata aici sunt dead...se afla toate secretele mele hohot.So...

1.Ehh..Sasuke ce pot spune,m`a atras din prima,dar au fost momente cand l`am urat si imi venea sa arunc monitorul pe geam cand aparea >.<.Mda...cred ca sunt eu mai atrasa de tipi reci cu atitudine and all this stuff.Anyway...he will always remains my no.1 favorite anime boy <33.
2.Pff...Itachi X___X [Uchiha Brothers Addiction...],mda cum am spus si sus X___X ce pot spune >.< sunt de groaza hohot.Anyway...I like him,but not as much as I like his brother :-".Yeah...e rece,calculat,distant and most important..some kind of killer,dar e bun in felul lui [cine a citit manga,stie cam la ce ma refer].
3.Kanda <333.He's from D.Gray Man.Yeah..I'm maniac after him too <33.Alt tip rece,distant,indiferent >.> [eu v`am zis ca ma atrag tipul asta de baieti adica mi se pare ceva mai provocator,dar asta e alta poveste].
4.Lavi,mnoooh....ceva mai cald.He's such a cutie <33,e tare amuzant si de fiecare data face cate o boacana in situatiile critice hohot.He's crazy <33 that's why I like him.
5.Oare pe cine sa pun pe 5 huh? ,pe cine sa aleg >.<.Mda..il voi alege pe Dei`kun [aka Deidara <3].Chiar mi`ar placea sa am un frate ca el hohot,sufletul din Akatsuki @__@,nu e moton si imi place viziunea lui asupra artei [Art is Bang..asta nu o uit never hohot].

Pfff...cred ca am dezvaluit destule :-"

DeeXD
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Sagetator Cocos
Number of posts : 694
Birthday : 02/12/1993
Job/hobbies : GFX Artist [I think] and reading manga @_@ [Manga freak]
Humor : LOL XD
Logo user :

Activity :
76 / 10076 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 03/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://aboutanime.info

Sus In jos

Re: Top 5 Favorite Anime Boys

Mesaj Scris de Teh la data de Joi Sept 11, 2008 8:26 am

Ohh..topul meu.va fi greu insa..sa vedem trebuie sa aleg..e foarte greu..Anyway let me see
1-Gaara [Naruto] Oh..evident ca este el,ceea ce vreau sa spun Gaara este Zeul meu.Il ador.Pur si simplu e cel mai tare personaj pe care l-am cunoscut pana acum.Ochii sai verzi sunt magnifici,ma pierd in ei iar parul sau rosu este extraordinar.Atitudinea sa attat acea intunecata cat si acea atitudine buna si blanda pe amandoua le ador.Este ca o frunza ce cade toamna din copac.Il ador,Tehnica sa este extraordinara,numel sau e magnific si absolut genial.Este destept frumos,si perfect.Adorabil...si sexy,uneori hoot.Il adoor
2-Kaname Kuran [Vampire Knight]-tipul asta il ador inca de cand l-am vazut prima data in anime,vaii mi-au cazut ochii.Este superb,misterios,calm..un vampire poor blood.O iubeste pe Yuuki asa de mult,un vampir ce se poate stapani la mirosul de sange.un vampir super si ..un anime extraordinar.Are acel aer cool,este misterios si ..absolut perfect starnind invidia altora si privirile fetelor.Un vampir si un personaj demn de toata lauda.Pur si simplu si numele pe care il are te face..sa..Ahhh..Este superb,adorabil si captivant.Chiar din momentul in care l-am vazut mi-am zis: "WTF?is this real?OMG...I`m in love"..ceea ce vreau sa spun este ca ...el e un inger intre vampiri.Oricum fiind cel mai puternic si conducatorul..este foarte interesant.Pur si simplu cum am mai zis..perefct
3-Daisuke Niwa -[D.N Angel] probabl ca va intrebati de ce imi place acest personaj care..totusi este un copil.Etoo..cum pot spune asta in acest personaj am regasit toate sentimentele posibile.Doar uitandu-ma in ochii lui incepe inima sa imi bata mai tare si sa incep sa visez si sa simt toate sentimentele posbile intr-o secunda.Are si un nume superb care i se potriveste..ca o manusa.Daisuke,imi exprima visul dorinta iubiea inocenta blandetea,..puterea cat si sentimente rele..pana si regretul.Toate sentimentele sunt transmise prin acest personaj.Sa nu mai zic ca e super dragut,iar ochii sai m-au hipnotizat si acel par rosu este superb.Chiar merita sa fie in top 5 la mine..Eh si chiar pe locul 3 in love
4-Edward Elric [Full Metal Alchemist] tpul acesta este super tare,ador atitudinea sa,nu se lasa este puternic si a suferit o gramada.Chiar daca este scund este adorabil si mi-a captat atentia inca din prima clipa in care l-am vazut.ii admir hotararea si puterea de a merge mai departe fara a se lasa vreodata.Mereu mereu merge mai departe urmndu-si visul fara sa se lase.Trebuie sa recunoastem ca in ciudaa problemei cu inaltimea este foarte frumos si extrem de atragator.Ii ador atat atitudinea matura cat si copilaria din el.este dupa parerea mea un geniu printre alchimisti un baiat sincer,este super.Cum unul ca el poate fi asa de special.Imi place si parul sau blond prins in coada si ochii sai.Ador totul la el,nu degeaba e in topul meu 5.
5-George Koizumi [Paradise kiss] acest personaj este absolut superb.Atitudinea sa este..foarte interesanta.Imi place acest tip care este mereu indiferent si "cu nasul pe sus".Un designer minunat,are talent,are viziune,are imaginatie si pe langa asta este superb.Chiar ador acest personaj imi place atitudinea sa indiferenta,misterul de care este cuprins raceala sa si cand este distant.Insa stie cum sa se comporte cu o doamna .Este amabil si un gentleman.Pur si simplu adorabil,un model,un designer un baiat super.Este adorabil incepand de la fata sa si terminandu-se la creatiile sale.Nu are cum sa nu capteze atentia si sa nu se faca..iubit.cel putin asta consider eu.Il ador

Etoo..ce pot spune mi-a fost greu sa fac un top 5..mai am asa multe personaje preferate..anyway..macar pe astea sa le fi pus :D

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amaranth la data de Joi Sept 11, 2008 8:43 pm

So...my turn now ! tineti-va bine=))
1.Sasuke-kun...din cauza lui am incepu eu sa ma uit la Naruto, poti spune ca a fost dragoste la prima vedere hohot, imi place e misterios, imi place parul lui negru si ochii mari love ,dar imi vine sa il bat pentru ca a plecat cu Orochimaru(daca as fii fost eu acolo l-as fi batut si l-as fi adus inapoi in sat legat zambet)

2.Hmm...Kiba in love el si Akamaru sunt atat de draguti, imi plac ochii lui, si faptul ca tine atat de mult la Akamaru !Desi uneori e la fel de enervant ca Naruto mdea... , e foarte cute

3.Gaara clipping cui nu iii place de el .Adica ochii aceia verzi si parul rosu sunt moarte curata in love , dupa ce s-a luptat cu Naruto devine mai bun si ar da orice ca ceilalti sa nu il mai vada ca pe un monstru, ci pe o pers si eu cred ca reuseste :D

4.Ayumu (spirala) etooo baiatul asta e kawaii imi place e inteligent, si nu se da batut, imi plac parul si ochii lui...a da si e misterios clipping

5.Hmm...Itachi ...hey doar e fratele lui Sasuke, normal ce e frumos;;), imi palce mult personalitatea lui, dar m-a enerveaza faptul ca si-a ucis clanul >_< Ii place parul lui lung si negru in love

Etoo...pe 6 se afla...
Ce s-a terminat topul ?trist( Dar mai aveam straight face

Sper ca nu v-ati speriat de ce am scris hohot
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Sam Sept 20, 2008 8:02 pm

pff si eu nu am comentat si aicea..shame on me >.<

1 Tamaki din ouran host club^^--pai he is romantic type o.0 he is very cute love i think i am in love..oricum cel mai mult imi plac ochii sai violeti 0.0 si ca este funny. uneori se transforma si intr-un "Emo" dar tot amuzant ramane. imi place ca este devotat ^^ are niste idei foarte dragute si hmm...he is very cute.
Spoiler:
love eh ce sa zic asa de cute^^
he is funny
in love

2 kyouya din ouran host club^^-el este un baiat dragut..foarte dragutz ...fata sa calma, ochii lui stralucitori in love si hmm he is soo cool. mereu mi-au placut persoanele intelectuale si calme cu hmm o pasiune? he is a laptop freak^^ nu gasesc niciun defect la el>.< chair daca are acei ochelari, well ii sta foarte bine si asa^^
Spoiler:
fara ochelari
:x love
in love
3 Shiki-cred ca stiti din ce anime este? Vampire Knight^^ shiki este un personaj misterios.he is very cute and powerful nu am ce sa zic despre el..anime-ul si manga-ul nu a avansat foarte mult si hmm nu stii ce se intampla cu el..oricum imi place foarte mult cum arata si cum se comporta. este tipul de baiat "puternic si inteligent dar tacut^^".
Spoiler:

soo cute^^ ambele personaje imi plac asa de mult
4 Zero-kun: pai hmm he si very cute. imi place ca este misterios si hmm incearca sa nege "iubirea" dar de ce? el mereu a urat vampirii dar hmm el a devenit unul [o.0] totul este asa de frumos, totul este minunat la el..din nou ochii violeti si hmm parul sau alb [0.0] too cute in love
Spoiler:

5 L din DN- L este foarte cute^^ unii il considere un freak deoarece "arata ciudat" dar eu cred altceva. he is cute. desi se poarta putin dar putin ciudat el este funny. un mic geniu^^ este ambitios, devotat, optimist, inteligent si hmm strategic? :D dap he is^^ L m-a impresionat asa de mult..pff ce gasesc eu asa de atractiv la baietii inteligenti gandind?
Spoiler:

shinigami in love lol xD

soo damn hot

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Number of posts : 571
Birthday : 27/10/1995
Job/hobbies : school..lame
Humor : kyouya'sama is my master:X
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 29/08/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de MinunatiaLumii la data de Mier Oct 08, 2008 6:20 am

Vai mie..Sa nu radeti prea tare ca o sa va doara burtica ^^

1.Roy Msutang[FMA]-Off...He is so cute...Colonel Roy Msutang desi in Cuceritorul Shambalei nu mi-a prea placut acel petci de pe ochi ^^
2.Youko Kurama[YYH]-Si el e cute si imi place aspectul lui de nepasator si chiar nu stiu de ce l-am psu pe locul 2...Pentru ca tot Mustang ramane pe locul 1 hohot
3.Renji[Bleach]-Imi place si de el...Dar aici cand vine vorba de comentarii nu prea am ^^"
4.Hmmm....Yusuke[YYH]...Avand in vedere ca nu-i place scoala[de asta imi place mie de el hohot] si ca ii place sa se lupte e si dragut ^^
5.Altul...Hmmm...Sousuke[FMP]...Un baiat cam prostut dupa parerea mea dar isi face treaba chiar daca primeste de fiecare data o bataie de la Kaname :D
MinunatiaLumii
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Capricorn Mistret
Number of posts : 13
Birthday : 22/12/1995
Job/hobbies : Drawing
Humor : nervi :)
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/10/2008

Vezi profilul utilizatorului http://hyanimehy.wikiforum.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Kurenai la data de Joi Oct 16, 2008 2:43 pm

1.Deci baiatul meu preferat dintr-un anime EVER,este Gaara [versiunea shippuden] Desigur,toata lumea il cunoate pe Gaara..nu trebuie sa mai adaug nimic.Desi nu stun eu pusa la punct cu seria shippuden, imi place la nebunie personajul,atat ca (,) caracter cat si ca infatisare.
https://2img.net/h/i219.photobucket.com/albums/cc52/Akaime-No-Ryuu/Gaara/1-2.jpg

2.George din Paradise Kiss a fost inca de pe la inceputul vietii mele-anime , un personaj care m-a fascinat foarte mult.Mereu cuplul george-yukari mi s-a parut foarte interesant si controversant.
IMAGINEA URMATOARE ESTE UN SPOILER,DON'T LOOK IF U HAVEN'T WATCH THE ANIME!

Spoiler:

3.Pe locul trei este desigur Ryousuke din anime-ul BECK. Este tipul acela de baiat 'artist ' caruia nu ii prea pasa de lumea din jur,ci doar de adevarata l ui pasiune.Mie imi place mult de el,poate si nin cauza ca are parul lung *blushing*
http://img135.imageshack.us/my.php?image=screenphpfh6.jpg

4.Mi-a placut extraordinar de mult de Irie Naoki din Itazura na Kiss.Cred ca toti ati urmarit seria,asa ca nu are rost sa intervin eu sa-l ridic in slavi pe Naoki-Kun acum.Pur si simplu are acel ceva interesant....care te atrage din prima.
http://img413.imageshack.us/my.php?image=screenphpgd5.jpg

5.Pe un al 5-lea loc ar fi probabil Nabuka din Ima, Soko ni Iru Boku.Really if he is just a kid xD
http://img258.imageshack.us/my.php?image=screenphpmy9.jpg
Kurenai
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

Number of posts : 56

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 04/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Chou la data de Lun Noi 24, 2008 2:23 pm

1.Sasuke. Din cauza lui am inceput sa ma uit la Naruto, chiar daca erau unele momente in care vroiam sa-l bat si chiar il uram. Dar tot bine arata chiar daca e "rau" si imi place aerul lui de tip misterios si nepasator in love mai ales in Shippuuden zambet
2.Gaara. Wow, mai ales in Shippuuden arat fenomenal zambet) Imi plac ochii lui mai ales, parca te hipnotizeaza... Arata super baiatul zambet)
3.Yuki din Gravitation... Ce sa mai spun, arata super, mai ales ochii si felul in care il "suporta" pe Shuichi zambet)
4.Ikuto. El se asemana cu cineva, are putin si din Sasuke in love dar imi place personalitatea lui si mai ales cum o ''baga in seama'' pe Amu.
5.cred ca... Aoyama-kun din Tokyo Mew Mew, arata super si imi place foarte mult si mai ales ca o protejeaza pe ''aleasa inimii''zambet)
Chou
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Fecioara Cocos
Number of posts : 137
Birthday : 29/08/1993
Logo user :

Activity :
7 / 1007 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 17/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Dee-dee-chan la data de Lun Dec 08, 2008 5:35 pm

Topul meu in love :

1.Yoh Asakura ( din Shaman king ) - bineinteles ca ramane personajul meu preferat masculin ever !Ii asa de scump,asa de treaba ,asa de haios incat nu pot sa nu ma holb cand il vad in love !O dulceata de baiat... !Plus ca este si un shaman bun si un prieten loial ^__^ !In special imaginea aia cu el de la icneput pe fond portocaliu ma da pe spate ....
2.Gaara - nu am prea avut eu intersectii cu el,dar mi se pare magnific !Cum a spus si Yume,ochii lui sunt superbi ,iar puterea foarte frumoasa.Am si o imagine de desktop cu el si cu Naruto in care arata... waai in love !
3.L din D.N .- mai ,,pasnic'' decat Light si ...e cute ^^
4.Sauran Lee (Cardcaptors:Sakura) - este dragut ^^ (nu prea am ce comenta)
5. Pe cine sa mai pun ? Nu sunt multi care m-au uimit ....
Cred ca pe cel din Love Hina,i-am uitat numele fluieras - este dragut si foarte haios,mai ales cand sare Naru pe el.

Edit: am mai modificat pe ici ,pe colo :D

Ultima editare efectuata de catre Dee-dee-chan in Lun Dec 22, 2008 7:57 pm, editata de 1 ori
Dee-dee-chan
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Gemeni Bivol
Number of posts : 30
Birthday : 14/06/1997
Job/hobbies : Citit,Anime-uri si computer-ul
Humor : Adica :)) ?

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/12/2008

Vezi profilul utilizatorului http://creativityzone.forumcreativ.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de *{*Alessa*}* la data de Lun Dec 22, 2008 6:50 pm

OFF:
3.Light din DN - este dragut si cute ,plus ca ii place si boboanele ^^
pardon?Lui Light[din cate stiu eu] nu ii plac bomboanele zambet). Lui L ii plac bomboanele :D

1) L :x-m-a impresionat de la prima "vedere" :e foarte cute :D
2) Sasuke :x :x foarte foarte hot
3) Gaara- :x waw ...e foarte hot
4) Light- :x e "cul" dar e nebun zambet)
5) Itachi-Fratele lui Sasuke :D si tot pe locul 5 Near -Succesorul lui L ❌x

Multumesc pentru atentie si stiu ca au fost baieti doar din Naruto si Death Note zambet
*{*Alessa*}*
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

Number of posts : 28
Logo user :

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de ^.^Leeza^.^ la data de Lun Dec 22, 2008 10:26 pm

1) Yoh -
Spoiler:
Hao tu esti rau, l-ai omorat pe Yoh cat am plans la faza aia cand Hao l-a absorbit pe Yoh, parca...
2) Ikuto - il ador... o sa-mi iasa peri albi pana se pupa el cu Amu.. TT__TT
3) Aidou - as vrea sa fiu o parte din colectia lui, o fantana arteziana...
4) Sasuke - ce-mi place cand se cearta cu Naruto..zambet)
5) Kiba - in love imi place, ca tine, mult de Akamaru, care e o dulceata de catel catelus
^.^Leeza^.^
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 64
Birthday : 13/02/1995
Logo user :

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 21/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Shana la data de Joi Dec 25, 2008 1:06 am

*plange ca vede prea multe fane sasuke*
Lumea e REA! T_T
Sasuke: because...nici eu nu stiu de ce -_-, pentru ca e hot, tantalau(chiar eT_T), RAU (rawr :3, hai ca deja incep cu fanteziile mele XD)...nu stiu de ce imi place sasuke, dar imi place. (see that dot? XD)
Kakashi: yey, superstarul meu (lol cred ca v-am inebunit XD) kakashi ii asa de hawt, cateodata:| XD
Kira: tipul asta e preaaa...prea straight face hot...XDD
L: death note are numai baieti si baieti XD...si el e hooot *-*....visez la ziua cand o sa ma marit cu el limba nervos
Koizumi Itsuki: (haruhi suzmiya) imi place de el, mi se pare cuute ^^
Shana
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Taur Mistret
Number of posts : 14
Birthday : 09/05/1995
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/12/2008

Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/XxXKatataXxX

Sus In jos

Mesaj Scris de Anisia la data de Dum Dec 28, 2008 8:04 pm

Eu nu am decat un top de 4 si arata dupa cum urmeaza:
1.Near(Death Note)- este pur si simplu minunat in love:X:X:X.Daca L mi-a fost simpatic,cand a aparut Near pur si simplu am ramas O_O in fata pc-ului.Este ciudat,misterios,foarte inteligent,pentru mine si amuzant,as putea spune chiar evil daca nu ar fi de partea "baietilor buni".Mie nu mi se pare deloc un copil infumurat,asa cum il vad multi iar faptul ca el l-a descoperit pe Kira nu se datoreaza numai cercetarilor pe care L le-a lasat mostenire ci si geniului lui Near.Si sa imi spuneti mie daca nu il gasiti adorabil in pijamale....in love:X:X:X
2.Zaraki Kenpachi(Bleach)- Mwuahahaha!!!(my inner voice: baka desu...here we go again...---me: shut up fuzzy) Tipul asta este pur si simplu fenomenal,demential,original,intr-un cuvant my type.Personajul acesta este de zile mari,pofta lui de lupta,setea de sange dar si dragostea paterna ce i-o poarta lui Yachiru fac din el un caracter complex,admirabil dar si de temut.Nu stiu daca fiecare particica din el este malefica,comica sau nebuna.Cred ca toate la un loc.I wish i could just have him home.in love:X:X:X
3.Takumi(Nana)- acest baiat are ceea ce se numeste eleganta.Desi este un pragmatic convins mi-a placut mult simplitatea si eficienta cu care gasea soltutii la situatiile delicate...desi cred ca in viata reala nu mi-ar placea sa intalnesc un om ca el...eh,eu tot cred ca si el a fost incercat de sentimente profunde fata de Hachi.
4.Matt(Death Note)- nu stiu cati isi mai aduc aminte de el.Este tipul care il ajuta pe Mello la rapirea Takadei si moare ciuruit de gloante.Mi-a placut pur si simplu,nus tiu,poate pt ca fuma sau felul in care conducea masina aceea sau hainele....pacat ca a fost doar un personaj episodic.
Anisia
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Number of posts : 11
Job/hobbies : pissing people off
Humor : I'm gonna rule the world with my perv-emo-freakin' family ^^
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/12/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.aboutanime.info

Sus In jos

Mesaj Scris de ayane la data de Lun Dec 29, 2008 6:54 pm

-Itachi Uchiha (Naruto)
In ceea ce ma
priveste am impresia ca Itachi e si unul dintrecele mai controversate
personaje si unul din personajele care mi'a placut cel mai mult, nu
doar datorita faptului ca personalitatea lui e extrem de bine
conturata, sau prin faptul ca este unul dintre cele mai complexe
personaje, ci prin imprevizibilitate. Desi ma astetam la unele chestii
din partea lui, la altele nici macar nu m'am gandit fugitiv. E unul
dintre cele mai puternice personaje din Naruto,parerea mea, isi
claculeaza cu o precizie uimitoare loviturile astfel incat sa nu aiba
nevoie decat de o singura lovitura, intotdeauna socheaza prin ceva..si
isi merita tot respectul pentru ce a facut...
-Yagami Kazuma (Kaze no Stigma)
Un
personaj foarte bine realizat. Pe langa aspectul fizica care te facea
sa *ahem*ahem*...personalitatea lui si calmul de care dadea dovada in
orice situatie, pur si simplu imposibil sa nu il idragesti. Avea acel
ceva care impunea oarecum respect, si totusi chiar si prin calmul lui
de multe ori era amuzant. Avea un sarm aparte...iar atitudinea adoptata
fata de verisoara llui avea ceva irezistibil ^^
-Chrono(Chrono Crusade)
Unul din cei mai simpatici demoni...foarte dragut atat ca aspect fizic catsi ca suflet.
Tinea
foarte mult la personale apropiate si de cele mai multe ori in echipa
el era cel cu capul pe umeri si incerca sa o tina pe Rosette departe de
obisnuitele "distugeri".
A tinut la Rosette foarte mult pana la
sfarsit si a incercat totul ca sa o salveze fara sa foloseasca
"ceasul"...un personaj complex demn de respect
-Andou Tsubasa (Gakuen Alice)
Hehe un personaj care mi'a ramas si sunt sigura ca imi va ramane in minte mult timp.
Desi
nu a fost personaj principal in anime, el era cel care facea atmosfera,
sau cel putin asa mi se parea mie. Atat de funny si neinteresat, calm
si nepasator, dar totusi cu capul pe umer si calculat. Stia ce are de
facut.
Intotdeauna sarea in ajutorul celui care avea nevoie.
Chiar daca nu arata, intotdeauna vedea printr'o personana, ii vedea slabiciunile sau ceea ce il supara.
-Yuui "Fai. D" Flourite(Tsubasa Reservoir Chronicle)
Un
personaj de care m'am indragostit de la prima lui aparitie. E imposibil
sa nu iti placa. Personalitate lui complexa face totul. Zambetul acela
oarecum pervers, care pare a ascunde ceva, te facea sa te gandesti oare
ce pune la cale....si faptul ca era mereu calm indiferent de situatie,
stia unde sa loveasca....

doin cateimi amintesc eu cam astia erau..^^
ayane
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Berbec Number of posts : 93
Job/hobbies : anime,rollerblading,bungee jumping and sleeping..

Activity :
6 / 1006 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Topaz la data de Lun Mar 16, 2009 8:10 am

La mine sunt asa :

1.Setsuna din Angel Sanctuary : e pur si simplu superb! Eu il iubesc , n`am ce comenta pentru ca personajul asta e atat de kawaii si hot in love . Nu pot sa cred ca la finalul animeului el moare ><"
Spoiler:
Spoiler:
2.Zero din Vampire Knight : acest personaj e genial , e prea hot O.O" <333
Arata super bine si`mi place mult comportamentul lui
Spoiler:
3.Dark din D.N Angel - desi nu am vazut animeu` m`am uitat la cateva amv`uri cu el si din cate l`am vazut pe Dark e superb ! <333 . Mi se pare foarte frumos and very , very hot !
Spoiler:
4.Yuri Killian - e personajul masculin preferat din Kaleido star...e super , n`am ce zice ><" . Arata foarte bine si`mi place cum se comporta . E super talentat la trapez , arata bine, e super hot and kawaii si e calm , genul de baiat care`mi place
Spoiler:

5.L din Death Note : personajul asta mi`a la nebunie inca din primul episod in care apare O.O' . E foare ciudat ..... dar tot imi place . Stilul lui de a gandi , de a se comporta , de a se imbraca...sunt geniale ! E foarte calm si destept , asta`mi place la el
Spoiler:
Topaz
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

Number of posts : 44

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://the-last-night.nice-board.net/forum.htm

Sus In jos

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Joi Apr 02, 2009 3:15 pm

1. Lawliet [Death Note]- ei bine este caracterizat ca un adevarat geniu, este prezentat sub aspect grafica ca fiind o persoana obisnuita lipsita de orice element care ar arata ca este un geniu. Pentru inceput nici nu poti spune ca este un geniu. In activitatea sa prezentata in anime afce unele mici greseli si are elemente in care exagereaza foarte mult (aici ma refer la partea cand a prins-o pe Misa si a interogat-o intr-un mod cam brutal cea ce ma face sa cred ca a cam exagerat aici). Personalitatea luie ste complexa fiind capabil sa treaca repede de la o stare la alta reusind de fiecare data sa isi formeze o personalitate corespunzatoare.
2. Light [Death Note]: mi-a placut in special la acest personaj introducerea lui, a fost foarte interesant ca personaj definit prin perfectiune si impresionand mereu prin simpla lui prezenta. este un adevarat geniu atat in viziunea mea cat si in viziunea altor persoane ^.^'' Chiar a regretat ce a facut si asta m-a facut sa raman profund impresionata si sa ii acord locul intai.
3.Sebastian [Kuroshitsuji]: are un nume foarte kawaii si o grafica foarte draguta, este prezentat ca genul de persoana care te intimideaza si iti atrage atentia prin simpla prezenta fara a mai fi nevoit sa faca nimic. Felul lui de a fi este foarte special si uneori devine funny....sa nu uit ca este foarte kawaii in unele cazuri *dreaming*
4. The Undertaker [Kuroshitsuji]: ei bine este primul si cel mai original personaj pe care l-am vazut pana acum intr-un anime. Imi place foarte mult felul lui de a fi si grafica [da vorbesc serios...trebuie sa recunoasteti ca este foarte kawaii~]
5. Grell [Kuroshitsuji]: prima data nu l-am putut suporta cand l-am vazut dar apoi dupa ce si-a aratat adevaratul caracter l-am considerat [si il consider] un personaj foarte kawaii. Imi place mult atitudinea lui dar si grafica. Este uneori foarte amuzant mai ales cand viseaza la Sebastian.Cu caracterul adevarat arata foarte kawaii dar la inceput l-am crezut foarte incocent [dar nu e deloc asa >__<']
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Botan`chan la data de Vin Apr 03, 2009 12:14 pm

1. Kurama[Shiuuichi Minamino] -Yu Yu Hakusho.
A fost, este si va ramane tot timpul personajul meu preferat! Imi place la nebunie XD imi place ca e romantic, gratios si ca gandeste de 2 ori inainte ca sa faca un lucru...pacat ca nu prea exista baieti din astia XD
2. Zero Kyriuu-Vampire Knight
E pur si simplu UAU! o.o De prima data cand l`am vazut am zis: "Gata! Asta ii al meu!" XD M`a impresionat mult, dar pacat ca nu a castigat`o pe Yuuki. trist Imi place ca e aproape tot timpul calm si nu zice nimic cand Kaname actioneaza^^
3. Hanabusa Aidou-Vampire Knight
Imi place mult felul lui de a fi XD as vrea sa fiu si eu parte din comoara lui O.O Imi place ca e fidel lui Kaname si ca e nebunatic^^ cute...very cute^^
4. Rey Za Burrel-Gundam Seed Destiny
Copilul acesta e magnific o.o Calmul lui tot timpul m`a dat pe spate...imi place ca gandeste repede si ca e tacut.
5. Inuyasha-InuYasha
iiiiiipppp! doggie!^^ imi place mult ca arata ca un catel^^ cute, cute^^ Imi place cand se lupta! Wind Scar e atacul meu preferat^^ mi`ar placea sa am pe cineva ca el...numai ca sa ii zic "Osuwarii" asa cum ii spune Kagome^^

si cam atat^^
Botan`chan
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Pesti Mistret
Number of posts : 215
Birthday : 10/03/1995
Humor : I`m Koizumi`s Nee`chan o.o
Logo user :

Activity :
16 / 10016 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 03/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de aoihana la data de Lun Apr 06, 2009 7:31 pm

Hahaha ..baieti din anime.
1. Shinobu Morita. >> Indiferent de anime-urile pe care le voi urmari de acum incolo, Morita-kun va ramane cel mai dragut baiat din anime. :D Imi place totul la el..L-am vazut pe Yusuke Iseya jucand rolul lui in live-actionul de la Honey and Clover!! so cute love
2. Ichigo Kurosaki. >> Imi place atitudinea lui. Vrea sa-si ajute prietenii cum poate ... si e dragut, puternic :p si multe altele.
3. Shuichi Shindo >> acum...stiu ff bine ca e gay/shouta, doar am vazut Gravitation de vreo 3 ori. :D, dar imi place de el. Pur si simplu
4. Roy Mustang >> nu stiu ce imi place la el, dar e dragut, arata bine si e puternic. Dar nu prea am ce spune despre el.
5. Spike Spiegel >>din Cowboy Bebop. Un anime care merita vazut, revazut si orice, chiar daca e cam vechi saracul :p
Nu stiu ce mi-a placut la Spike dar e simpatic si merita sa fie in top 5. :D
^_^
aoihana
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Taur Caine
Number of posts : 20
Birthday : 03/05/1994
Job/hobbies : eleva de liceu
Humor : :) mie-mi place mai mult sa rad la glumele altuia.

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Jolly Dandy la data de Mier Mai 13, 2009 9:34 am

tre' sa si zicem de ce?ok... [lol... daca nu zici e spam... dammit...]
1.Sasuke Uchiha - pentru ca e dragut si imi place caracterul lui,nu stiu..mi se
pare cool
2.Naruto - nu stiu..a devenit mult mai frumos in Shippuden, si nu mai e asa... de...de...nu stiu..era cam..nu stia nimic si era clovnul echipei, dar era si haios
3.Yuki Eiri - nu prea m'am uitat eu la anime dar e dragut zambet
4.Kakashi - e la fel...simpatic si dragut
5.Shikamaru - e cam lenes da' e destul de cool
Jolly Dandy
Otaku Kid
Otaku Kid

Berbec Sobolan
Number of posts : 102
Birthday : 04/04/1996

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 30/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Libra la data de Vin Mai 22, 2009 3:59 pm

Topul asta nu o sa fie niciodata acelasi pentru ca de obicei personajele mele preferate se schimba foarte des, mai ales cand vine vorba de baieti si greu pot sa aleg doar 5 z.z' Anyway sa vedem..
1. Undertaker -Kuroshitsuji-
De cand l-am vazut prima data in anime mi-a placut foarte mult. Mereu mi-au placut genul asta de personaje, misterioase, ciudate si drogate XD. Imi pare sincer rau ca a fost doar un personaj secundar si nu a aparut prea mult in anime, mereu mi se intampla chestia asta.
2. Break Xarxes -Pandora Hearts-
Inca de cand mi-a zis cineva de el si mi-a dat niste imagini din manga mi-a placut. Acum a aparut si anime-ul si am inceput sa citesc si manga-ul. Pur si simplu il ador pe tipul asta, e prea kawaii si amuzant, dar la fel ca si Underaker e personaj secundar, cel putin el apare mai mult XD.
3. L [Lawliet] -Death Note-
L a fost pentru mult timp pe locul 1 in topul meu si inca e. Cum daca e pe 3? Pai am mai multe personaje care imi plac la fel de mult. Multa lume a inceput sa spuna ca le place doar pentru ca vad ca e popular sau mai stiu eu ce si nu stiu sa zica altceva despre el decat ca e dragut si e un personaj original. Ma rog, asta am observat in general nu ma refer la cineva anume. Mie sincer imi place foarte mult dintr-o multime de motive si nu am chef sa stau acum sa enumar.
4. Allen Walker -D.Gray-man-
Am inceput de curand sa ma uit la anime-ul acesta, dar Allen imi place foarte mult inca dinainte. Si da, ce e drept inainte imi placea doar pentru ca era prea adorabil din moment ce inca nu vazusem anime-ul, dar acum imi place foarte mult si personalitatea lui si totul <3.
5. Gilbert Nightray/Raven -Pandora Hearts-
Aici se cam repeta povestea de la Break. Amandoi mi-au placut la fel de mult si inca nu pot sa aleg intre ei. Gilbert nu e adorabil, e si sepsy si misterios si etc. etc. cel putin dupa parerea mea, nu ca Break nu ar fi asa XD. Nu stiu de ce dar Gil a fost primul care mi-a placut foarte mult la inceput. Oricum il ador.

Well cam asta ar fi.. momentan XDD
Libra
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 94
Birthday : 06/11/1993
Job/hobbies : Daydreaming, GFX, J-rock, Manga, Anime, Blogs, Forums
Logo user : In the end, I wonder if you&#39;ll smile for me. When you see me, would you smile for me?

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Schwardix Marvally la data de Joi Iul 09, 2009 10:50 am

Uhm, asta o sa fie greu T^T

1. Lelouch Lamperouge [Code Geass - Hangyaku no Lelouch]
Personajul asta imi placea mult inca dinainte sa ma uit la Code Geass; citisem niste chestii despre el, vazusem poze cu el si imi placea. Dar cand m-am apucat sa vad Code Geass a inceput sa imi placa si mai mult. Pana sa vad CG, Gilbert era personajul meu preferat dar Lulu l-a detronat intr-un timp foarte scurt XD Anyway imi place mult Lulu pentru ca este destept si genul de personaj care isi propune se realizeze ceva, ceva ce si reuseste sa realizeze pana la urma. Dar dupa parerea mea pretul platit a fost putin cam mare, nu as fi vrut sa se intample asa.. geez, am plans atat din cauza lui.

1. Yuu Kanda [D.Gray-man]
Okay.. Kanda imi place  la fel de mult ca si Lulu XD In general imi plac mult personajele ca el, adica tipul bun care pare mai dur/rece/ caruia nu prea pare sa ii pese de 'prieteni' lui XD Anyway, il ador @_@ tipul asta e si muuuult prea sepsi <3
Si din cauza lui am plans mult, el si Lulu au fost personajele pentru care am plans cel mai mult de cand ma uit eu la animeuri Z_Z

3. Gilbert Nightray [Pandora Hearts]
De cand m-am apucat sa citesc Pandora Hearts el a fost personajul care mi-a placut cel mai mult chiar daca la inceput il tot puneam pe Break inaintea lui. Anyway, imi place caracterul lui dar ma enerveaza ca nu face odata ceva x.x doar sta acolo si se fataie pe langa Oz; Master in sus, Master in jos >> .. grrr Gilbert, fa odata ceva mai interesant ! XD

4. Debitto [D.Gray-man]
Si el este un personaj care imi placea mult inca dinainte sa ma uit la animeul din care este O_O Oricum tipul asta e adorabil, arata foarte bine XD si e si amuzant si are o voce sepsi lol, inca nu imi vine sa cred ca seiyul lui e o tipa. Imi pare rau ca nu a aparut foarte mult si nici nu s-a zis ce s-a intamplat cu el pana la sfarsit, pur si simplu a disparut asa ;__;

5. Lavi [D.Gray-man]
Erm.. tipul asta e prea adorabil ca sa nu iti placa XD e amuzant, tine mult la prieteni lui, oarecum tipic.. dar e Lavi ! ce mai conteaza? XD A avut momente in care m-a enervat, adica atunci cand statea prea mult pe langa Lenalee-_-' dar il iert lol.

Oh si trebuie neaparat sa ii mentionez si pe Break Xerxes [Pandora Hearts] si Ludwig [Ludwig Revolution] pentru ca si ei imi plac foarte mult dar n-am avut unde sa ii pun in top ;__;
Schwardix Marvally
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Rac Maimuta
Number of posts : 59
Birthday : 18/07/1992

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 30/06/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.last.fm/user/RedFloridELIXIR

Sus In jos

Mesaj Scris de Akane-chan la data de Mier Aug 05, 2009 8:31 am

Mie miar trebui un top 20 zambet), deci:

1.Yoh Asakura-Shaman King.
El este glumet, are stofa de lider, super simpatic si este genul meu. love
2.Kurama-Yu Yu Hakusho
Super destept, super puternic si super simpatic kawaii
3.Crno-Crono Crusade
Desi este un demon, e chiar simpatic imi place cum o striga pe Rosette(parca asa se scrie numele ei, nu mai stiu).
4.Kaname Kuran-Vampire Knight
Ii super dragut Majoreta
5.Zero-Knight Vampire
Akane-chan
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 14
Birthday : 02/11/1993
Job/hobbies : desenatul, muzica si animeurile
Humor : mmie foame^^''
Logo user : Don&#39;t wory be happy:D

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de BlitzZMay la data de Vin Aug 07, 2009 9:08 pm

1. Mello din Death note- moartea mea, ajuns nu de mult timp pe primul loc. Ador tipii ce lucreaza cu mafia, pachetele de muschi cu sentimente si creier totusi, tipii extrem de sexy, obsedati dupa ciocolata si iubitori de motociclete. Uhm...ochii aia ma indeamna la o sinucidere de top de candelabrul din sufragerie, sau o masturbare completa. Uneori simt ca am ceva din el, chiar daca suntem cam paraleli in multe.

2.Light din Death note- o alta iubire mai veche...desi un obsedat la final ce m'a facut sa rad cand el isi dadea duhul, nu l'am putut uita pe razbunatorul, puternicul si inteligentul Kira. Unicizat prin puternicele conturari si printr'o evolutie treptat vizibila.

3.George din Paradise kiss -un tip foarte rasat, mai gigolo [mw-ha-ha =] ], interesant din multe puncte de vedere. E realist si a reusit sa o faca pe Yukari sa'si dea seama de anumite lucruri. Independent si talentat, da dovada totusi de faptul ca e fairplay.

4.L- dupa cum observati in general imi plac personajele din Death note :]...e un ciudat, un obsedat dupa dulciuri ce are niste faze de'a dreptul amuzante.

5. Near- piticania mi'e draga pentru faptul ca are ceva infantil in ea, desi uneori ma seaca datorita concurentei dintre el si Mello. Anyway, good boy :]
BlitzZMay
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Balanta Caine
Number of posts : 85
Birthday : 18/10/1994
Humor : egocentrism...
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Drama Queen la data de Vin Aug 21, 2009 12:16 pm

1.Mortia (Honey and Clover)-este foarte amuzant pus pe sotii si nici nu stii de la ce sa te astepti de la el
2.Zero (Vampie Knight)-este tipul de genul meu imi place cum se comporta ,misteriozitatea lui pur si simplu e adorabil
3.Alucard (Hellsing) genul meu de baiat + e vampir in anime mi-a placut mai mult comportamentul lui in OVA e mai simpatic dar parca dur intr-un fel
4. Gilbert (Pandora Hearts)Gil e o persona inchisa i sine ma atins prin comportamentul lui incearca sa para crud dar nu e asa
5.Sebastian (Kuroshituji) este un dmeon si majordon foarte dragut dar pacat ca pe Ciel il ea cu el
Drama Queen
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 88
Birthday : 15/03/1994
Job/hobbies : Street fighter
Humor : Nyappy

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :