Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Ce manga ati citit pana acum^^?

In jos

Ce manga ati citit pana acum^^?

Mesaj Scris de DeeXD la data de Dum Aug 03, 2008 8:56 pm

Wow..ce manga am citit pana acum..hmm..let me think a little..
pai..pot spune ca de obicei citesc manga~uri care au putine capitole (I'm too lazy X__X) sau OneShots^__^.Lista mea e destul de lunga cuprizand manga~uri de aproape toate genurile,in jur de 153 de manga~uri X___X,but too long for me to write,so here is the link^^ --> My Manga List

DeeXD
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Sagetator Cocos
Number of posts : 694
Birthday : 02/12/1993
Job/hobbies : GFX Artist [I think] and reading manga @_@ [Manga freak]
Humor : LOL XD
Logo user :

Activity :
76 / 10076 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 03/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://aboutanime.info

Sus In jos

Re: Ce manga ati citit pana acum^^?

Mesaj Scris de `Shiki Risa` la data de Lun Aug 04, 2008 10:48 pm

Eu nu am citit decat Naruto..la inceput nici nu stiam ce ii aia manga Hurt :eto:

Am ajuns sa cred ca viata e condusa de destin.
Destinul e ca o masina care asteapta dupa soferul ei,
Insa daca soferul pierde controlul masinii....un accident poate avea loc.
Accidentul poate aduce chiar moartea.

~Only a VAMPIRE can LOVE you FOREVER!~
`Shiki Risa`
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Pesti Cocos
Number of posts : 353
Birthday : 26/02/1993
Job/hobbies : Anime,guitar, mess, dreaming, sleeping
Humor : I'm hungry!-_-
Logo user :

Activity :
20 / 10020 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.allaboutanime.3xforum.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Balcov la data de Mar Aug 05, 2008 7:46 pm

Spre rusinea mea am citit numai doua manga cap coada Berserk (care mi s-a parut genial) si Devil may Cry
Balcov
Otaku Junior
Otaku Junior

masculin
Sagetator Tigru
Number of posts : 170
Birthday : 29/11/1986
Job/hobbies : Am jobu de musafir...Adeline Adeline

Activity :
8 / 1008 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 04/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://detebogdan.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Lore la data de Joi Aug 07, 2008 3:46 pm

Manga...prima data nu staim ce's alea...Dia m'a curupt cu d'alea X_X hohot asta e deci am citit una cap coada care se numea Desire Climax si inka una care am citit'o de la cap 29,unde incepea distractia nu mai stiu cum se numea
Lore
Otaku God
Otaku God

feminin
Sagetator Sobolan
Number of posts : 1661
Birthday : 28/11/1996

Activity :
69 / 10069 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Aylin la data de Joi Aug 07, 2008 4:17 pm

Hmm, Desire Climax ish finishes? Nu stiam, thankies! Tre sa'mi gasesc timp s'o citesc >_>
Cat despre lista mea.. tocmai am facut o lista gigant care cuprinde absolut tot ce am citit.

Here you go, rostopasca ^^'

Kare First Love [57 chapters]
Un manga superb, o grafica excelenta si un story-line destul de bun. Povestea este despre Karino Karin, o fata sensibila si aparent uratica, purtand ochelari. Intalnirea cu Aoi Kiriya ii va schimba modul de gandire si de viata, devenind foarte nesigura. O recomand tuturor,este pe departe preferata mea <3

Marmalade Boy [39 chapters]
Nu, nu.. baiatul nu este de marmelada >_> [insa e foarte dragut oricum xD]. Povestea este una dintre cele mai complicatzoase, nu ati intelege nici daca v'as explica. Trebuie sa cititi sa vedeti cum e, pentru ca este si comica ^^ Tot ce pot sa spun este ca e ca un fel de octogon amoros, (da, stiu, lulz XD] si ca s'ar putea sa si plangeti. Dar asta depinde ^^' Merita in orice caz x3

Mucha Kucha Daisuki [21 chapters]
Va vine sa radeti de la titlu? Da, si mie mi'a venit la inceput. Insa story'line'ul este foarte complex si in nici un caz de ras >_> Foarte frumoasa, merita timpul si lacrimile [si depresia ;_;].

Minto na Bokura [30 chapters]
De la aceeasi autoare ca si Marmalade Boy. Deci, se stie deja! Am ras la manga asta atat de mult incat cred ca imi voi aminti toata viata de ea @__@. Pe scurt este vorba de doi gemeni, Noel si Maria. Pentru a fi in aceeasi scoala ca si Maria, Noel se deghizeaza in fata. Si de atunci apar peripetiile si, ofk, problemele de dragoste.

Ultra Maniac [25 chapters]
O manga destul de draguta. Nina, carevine de pe o alta planeta si poate face vraji, se imprieteneste cu o fata si ii povesteste tot. Cele doi devin foarte apropiate si "infrunta" impreuna greutatile de care se ivesc.

Datte Suki Nan Damon [10 chapters]
Un plot ciudat despre o fata indragostita de un baiat care era interesat de o fata numai daca aceasta avea prieten. Strange complex, nuh? Oricum, totul ebine cand se termina cu bine.. xD *happy sigh*

Atashi wa Bambi [11 chapters]
Hotarata sa isi gaseasca un prieten in primul an de liceu, o fata se indragosteste, insa prietenul lui cel mai bun si fosta prietena ii obstacoleaza fericirea. Sfarsitul e ciudatos o.o;;

Absolute Boyfriend .Zettai Kareshi. [33 chapters]
OMG cat de funneh a fost x__x Merita citita, moartea este garantata totusi XD Riikko [parca asa o chema ._.] comanda un "prieten" pe un site, si se trezeste acasa cu un baiat robot. Cum sa il "aprinda"? Cum sa il fereasca de vecinul ei prieten din copilarie? Oh no. xD

Saboten no Himitsu [17 chapters]
Grr, for the first I've seen such a dumb guy! Mi se pare un motiv destul de bun pentru a nu putea fi cu el >_> E genul care nu vede ceva pana nu il loveste in fata [si poate nici atunci -_-'']. Sau poate nu?..

Aishiteruze Baby [33 chapters]
Foarte asemanatoare cu anime'ul, insa mai frumoasa dupa parerea mea. Exista o parte mai importanta [legata de Kokoro] si in plus relatia dintre Kippei si Kokoro este mai profunda ^^ Ca sa nu mai vorbim de cat de cuuuute era si verisoara lui <33

Lovesick [8 chapters]
Pfft, grafica este foarte draguta <3 Protagonista este si ea foarte sensibila, cu un ocean de sentimente profunde si de neinteles fata de tanarul sau tata vitreg. El aparent nu observa si nu simte nimic pentru ea, dar oare e chiar asa..?

Beast Master [7 chapters]
Cum ar fi sa te indragostesti de o "bestie"? O bestie aparent, deoarece defapt este jucaus si afectuos ca un catelus <3

Ai hime - ai to himegoto [13 chapters]
Aceasta manga mi'a placut extrem de mult, iar grafica la inceput mi s'a parut ciudata. Insa s'a dovedit a fi foarte frumoasa. Merita citita ^^

Akuma na Eros [17 chapters]
Din greseala o fata il invoca pe Akuma [aka Satana xD] iar el ii promite ca ii va indeplini dorinta in schimbul.. virginitatii ei XD A fost draguta manga x3

Charisma Doll [10 chapters]
Ahh, cat mi'a placut. Ea este o cantareata, Sala. Nimeni nu stie insa daca este fata sau baiat. El, este cantaret in trupa rivala. Va fi dragoste la prima vedere, insa cu obstacole >_>

School Mermaid [3 chapters]
Prima manga "horror" pe care am citit'o. Doua fete afla ca noaptea in piscina scolii vor iesi sirene daca vor spune un anumit farmec. Trebuie sa captureze una cu initiala numelui baiatului de care le place, pentru a putea fi cu el. Insa, nu totul e asa simplu pe cum pare..

GYO [19 chapters]
Vreti parerea mea? Nu o cititi decat daca vreti sa vomitati si sa aveti cosmaruri. Grafica este impresionanta din punct de vedere al detaliilor, insa foarte dezgustatoare. Mda, e horror >_>.

Bloody Kiss [6 chapters]
O fata ajunge in casa mostenita de la bunica ei, siva gasi acolo doi vampiri lasati de ea [de bunica xD] sa locuiasca acolo. Destul de draguta ^^

You're my Girfriend [4 chapters]
Am crapat de ras!! Ea: crescuta de fratii ei, este -prea- baietoasa si spune totul de dos, desi nu vrea. El: crescut de surorile lui, etse -prea- feminin si de aceea considerat gay xD Ce se poate alege de ei doi? hohot

Shinigami Lovers [12 chapters]
Grafica uber cute <3 Dupa ce moarte accidental, o fata va fi legata de niste lanturi numite Thartanos Lovers de un Shinigami.

Love Monster [82 chapters]
Cea mai lunga manga pe care am terminat'o @__@. Grafica este destul de buna si la fel si povestea, insa pe la sfarsit devine plicticoasa si previzibila. Probabil mangaka ramasese in pana de idei ^^'

Love ha na Kankei [4 chapters]
A fost scurta, insa mi'a placut mult ^^ Parintii unei fete ii aranjeaza casatoria si pentru a o face sa se indragosteasca de sot o pune sa locuiasca cu el, for a trial period ^^'

Si cum a devenit cam boring, o sa le scriu doar numele si numarul de capitole la urmatoarele.. 5000000000 de manga'uri XD

As the Death God Dictates [8]; Peter Pan Syndrome [10]; I-O-N [6]; Akuma de Sorou .The Devil does exist. [42]; 7th Period is a secret [3]; WANTED [3]; SOLD OUT! [6]; Shounen x Cinderella [2]; Scandal Nante Iwasenai [1]; S no Yuiitsu! M no Zettai [5]; Romantic Beauty [1]; Rain Kiss [1]; PxP [3]; Masshiro Valentine [1]; Mamotte Agemasu [3]; Love Lesson.com [1]; Koori no Kissu de Toroketai [3]; Koibana [6]; Jun'ai Koza Kemono Suyou [1]; Diamond Damato [1]; Dekiai Paradox [3]; Dare ni mo ienai! [2]; Nine Puzzle [7]; After School [1]; 1/3 no Kareshi [1]; Minami no Jewel [3]; For us who begin to love [1]; Dangerous Love Triangle .Pink no Ideshi. [1]; Manga Mitaina Koi Shitai .Fall in love like comic. [6]; Monochrome World [1]; Kiss x Miss [1]; Four Reasons to fall in love with him [2]; Maria [6]; Butterfly Night [1]; Chouchou Kurabe [1]; Real Kiss [1]; Nemuri Hime no 100man kai no Kiss [1]; Ookami Nanka Kowakunai [3]; Red Lips Trap [1]; Super Prince [1]; Koi suru Piano [3]; After School Wedding [2]; Bijin Dorobou [1]; Binetsu Snow [1]; Honey Boy [1]; Chocolate Temptation [1]; Crybaby Betty [1]; Iya x Shite [4]; Netsu-Ai Shinsen [1]; Doting Love Strip [3]; 17 Sai Hajimete no H [7]; A Fairytale for you [3]; Amai Jouji [1]; Amai Yokubou [1]; Anata no Omocha [1]; Anata ni Tsunagaretai [4]; Atashi no Mannaka [1]; Baby it's you [1]; Baby Pink KISS [4]; Forbidden Wedding [3]; Kiss in the Blue [23]; Kimi Shika Iranai [10]; Sensei wa Boku no mono [1]; Kai Chiyou Omakase [1]; Naishiono X-Mas [1]; Okosama Brat [1]; Sora Sora [5]; Kissu de mezame Sasete [1]; 7 Kiss [1]; 37° Kiss [1]; Kiss me Baby [2]; Code Geass dj - Drawning [1]; [17-sai Natsu- Seifuku no Jouji [1]; Ah!Itoshi no Caramel Boy [1]; Blooming Love [1]; Beautiful Boy [1]; Angel Love Song [1]; Awayuki no Namida [1]; BlackxBlack [1]; Saikyou Venus [1]; 16 Sai Kissu [1]; Body Talk [1]; Boy Don Quixote [1]; By Hero [1]; Kiss to the Shooting Star [1]; Sweet 16 [1]; Overly Sentimental [1]; Cherry Love [3]; The Witch's Sweetheart [1]; Victory or Defeat, Unbeaten Love [1]; Harumachi Platform [1]; Jitterbug [1]; My Love [1]; Love Graduation-Our three years [1]; The Poisonous Flower - Doku no Hana [1]; Baby Love [1]; BET!! [1]; Chocolate cake made with Shooting Stars [1]; Crescendo [1]; Gokuaku Drop [1]; Jippu Jippu Byuun [1]; Moral Hazard [1]; Sen no Kiss ni Nurete [6]; Caramel Milk Tea [4]; Ai no Kotoba [1]; Suki Doki [1]; Love Love - Kaporin no Yuuwaku Kiss 1 [5]; Taranta Ranta [12]; Shining Stars [1]; When you look like an Angel [6]; Scoundrel Scandalous Honey [5]; Welcome to the World of the Picture Book [1]; It's not like that, Darling [14]; Kimi no Kachi [5]; JunAi Koza Kemono [1]; Dramatic Love Album [1]; Haru wa Sakura [1]; Miss Prince [3]; Full moon wo Sagashite [30]; Koe ni Naru [1]; Koi Gokoro Gekokujou [1]; Gatsu no Yume [1]; Red Umbrella, White Umbrella [1]; Sono Saki no Sweet [1]; Triangle [1]; Tropical ni Koiiro [1]; Tsuki Iro Secret [1]; Wagamama na kuchibiru [1]; White Snow Pop [1]; Yellow Pop [1]; Yuki Doke no Netsuon [1]; 38°C [1]; Kaichou Meiro [1]; Heaven in Jail [1]; Winter's Aquarius [1]; Chupa [1]; Cherish [3]; Cruel Fairytales [1]; Elevator that takes you into darkness [1]; Cocona [1]; Daisy [1]; Confessions under a clear sky [1]; Devil's ex Boyfriend [1]; Covered in Cinders [1]; Hidari te [1]; Gleam [1]; HONEY [1]; Heart no present [1]; Tomodachi Kara Yoshiku [1]; Millenium Snow [9]; Sore wa, nigai, chocolate. [1]; XXX Kiss Mark [1]; In a dangerous spot [1]; Secret Affair []; Kiss Kara Hajimeyou [1]; Watashi no oujisama [1]; Love Love Shock [5].

Here's my list on MAL too:
http://myanimelist.net/mangalist/Aylin

Oh my God. .___.
Aylin
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Sagetator Cocos
Number of posts : 207
Birthday : 27/11/1993
Job/hobbies : Manga/Manwha, reading, anime, GFX.
Humor : Alwayz happeh xD
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/Aylin

Sus In jos

Mesaj Scris de Naomi-chan la data de Mier Aug 13, 2008 5:46 pm

Manga nu citesc dect de ceva vreme , si am citit foarte putina..
O lista :
http://myanimelist.net/mangalist/Naomi-chan

Numai 19 titluri si multe one-shot .De indata ce se termina vacanta am de gand sa ma pun cu burta pe manga [ de fapt eu ar fi trebuit sa ma pun cu burta pe care....dar las` ca vine si aia]
Naomi-chan
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

Number of posts : 67

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/08/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Nao-Boo la data de Lun Aug 25, 2008 8:19 pm

Oh... Am inceput cu Naruto [m-am oprit]... apoi Absolute Boyfriend [ah ce tare e... comedie romantica in love] Dupa aceea Blue Heaven [e psiholigic si de asta m-am lasat]
Si nu mai retin sa fi citit altceva. Mai bine ma uit la animeuri, sa stau mai departe de monitor decat sa imi lipesc ochii de ecran. Si plus ca e mai obositor... si dupa parerea mea actiunea se intelege mai bine din anime decat din manga, mai ales daca genul predominant e actiunea...
Nao-Boo
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 74
Birthday : 31/01/1995
Logo user :

Activity :
5 / 1005 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 25/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.total-naruto.forumotion.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Mar Aug 26, 2008 6:04 am

Trec si pe aici sa ma laud ca am citit si eu manga. Am inceput sa citesc... Nu conteaza circumstantele...
Wanted, doar primul capitol rautate

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Vin Aug 29, 2008 8:07 pm

@Andreiutza-lol so many mangas ^.^ oricum here is my list:

1 1/3 no kareshi- shoujo:X
manga foarte scurt dar ca de obicei fermecator^^ Yuuya chiar o iubea pe Rei caci dragostea aceasta a durat mai mult de 5 ani, nu a renuntat

2- 7th perriod is a secret- eh un manga care apartine tot genului shoujo:X nu prea stiu ce sa spun despre el.

manga-ul este legat de viata unei fete Shuun care era odata trista,
deprimata dar cu timpul ea s-a schimbat..era vesela, zambea mereu si
era de acord cu toti..dar aceasta situatie se schimba datorita profesorului ei
tongue

3 Absolute boyfriend/Zettai Kareshi-eu sunt de parere ca a fost destul de bun. nu pot sa ii dau o nota mare dar ideea cu night in varianta
robotica a fost draguta.

4 Ai hime~Ai Hime to himegata-un manga splendid^^ cred ca este unul dintre cele mai realiste manga-uri cititte pana acum. mi-a placut foarte mult interventia
pisicutzei^^

5 Vampire Knight-eh un manga dragutz^^ este destul de acceptabil dar eh>< ultimele 2 capitole [41,42] nu mi-au placut in mod special...oricum un managa bunicel,

6 Zippy Ziggy- shoujo:X un manga care pune in evidenta puterea unei fete/femei angel

7 School Mermedian- eh un one-shoot parca cam horror dar de proasta calitate , nu m-a impresionat

8 Sakura no Uta- un shoujo destul de aiurea dar a fost cam kawaii..oricum din pacate finalul strica tot deoarece nu mai stii ce o sa se intample cu personajele:P

9 Baby it's you- yeah..un eh manga destul de dragut..actiunea se petrece intre
o eleva si un profesor

10 13- one shoot, dragutz, putin cam aiurit [din nou] dar eh daca nu ai ce face poti sa iti irosesti 20 de min ca sa il citesti:P

11 Boys next door- yaoi^^ primul yaoi citit de mine..eh acest manga a fost recomandat de prietena mea si chiar a meritat:X ca doar e yaoi [baiatxbaiat]

12 P&P- comedy and shoujo merita^^ imi place ca P este asa de dulce, inocenta si nimeni nu si-ar fi dat seama ca ea e hoata

13 Hello baby-t
ipul acesta de manga [cititi-l ca sa va dati seama] imi place foarte mult..este mai "rebel"

14 Otokomae-Beads club- funny very funny..razi super mult

15 Very Black White Day-acest manga este bonusul de la Otokomae-Beads club..manag kawaii

16 Otokomae-Beads club-Hyper Version- l-am gasit pe un site:P la fel de sweet ca si Otokomae-Beads club originalul..acest manga ar fi ca o..hmm parte a doua a serialului Otokomae-Beads club 2 sau ceva de genu:confuz:

17 Tonari no Inuyama-kun- cine si-ar fi dat seama? eh..multi..cam prea previzibil oricum a fost scump^^ tipu popular se dovedeste a fi rau

18 Othello- nu am ce sa SPUN! cel mai tare manga pe care l-am citit vreodata>< simplu si perfect...nu am cuvinte [care apartine genului shoujo]

19 Fly-eh a fost oarecum cute..important este sa iti implinesti visul zambet

20 Cactus summer Surprise - eh..funny

21 Beast master- splendid kawaii nu am cuvinte^^

22 Hight school of dead- my fav manga..shoujo, comedy, ecchi [not hentai..era o mica scena atat..not a love scene..]

22-White Cloud-in fine..pt. copii mici dar nu aveam ce face

23 You are my girlfriend- foarte funny..daca nu ma insel si nu ma insel este un manag la care razi cu lacrimi:P

24 Wanted- piratii, noi suntem pirati hey ha tra la la noi suntem pirati Yupi! shoujo, comeddy, drama:P

25-the last one..You are so cool..mai am 2 capitole si il termin..verry happy este cel mai bun shoujo citit pana acum

Ultima editare efectuata de catre eraser.rain in Sam Aug 30, 2008 3:51 pm, editata de 5 ori

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Number of posts : 571
Birthday : 27/10/1995
Job/hobbies : school..lame
Humor : kyouya'sama is my master:X
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 29/08/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de iRaven la data de Sam Aug 30, 2008 5:05 am

Hei, citesc si eu manga fluierat Si am si eu lista pe MAL clipping
http://myanimelist.net/mangalist/iRaven
Stiu ca sunt putine, dar in ultimul timp m-am oprit cu cititul XD...nu mai citesc decat capitolele noi dintre cele cu care sunt la zi fluierat

Ultima editare efectuata de catre iRaven in Mar Aug 31, 2010 7:36 am, editata de 1 ori

Moderator Global

feminin
Varsator Cocos
Number of posts : 1685
Birthday : 07/02/1994
Job/hobbies : I like to sleep and stay in my bed doing nothing.
Humor : Your argument is invalid.
Logo user : Me doesn`t have a logo.

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
100 / 100100 / 100

Vezi profilul utilizatorului http://myanimelist.net/profile/-ing

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Dum Aug 31, 2008 1:02 pm

Eu am citit Wanted si capitolul 2..in sfarsit trebuie sa citesc si capitolul 3..
Citesc asa de rar... pentru ca atunci cand citesc si traduc, si nu am chef mereu [tradus in scris.. :P ]

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amaranth la data de Mar Sept 09, 2008 10:21 am

Shame on me, m-am apucat de citit manga de curand si am inceput cu Naruto...dar cu siguranta o sa mai citesc si altele :D
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Kitty Girl la data de Vin Sept 12, 2008 12:26 pm

Ok ... here comes the Zuzu Kitty ^o^

Prima manga citita ... nu-mi amintesc sigur care era >_>"
Anyway :
1.: Cherry love [One-shot]
[insa nu mai stiu sigur daca asta era prima -.-"]
Anyway , un one-shot care mi-a placut extrem de mult ^^
2.: 99% Love [One-shot]
Un manga pe care-l recomanda tuturor ^^
3.: 38 degrees C
4.: 7 Kiss [One-shot]
5.: Mutcha Kucha Daisuki
6.: Goong [almost finished ... 2 more chapters to read xD]
7.: Overly Sentimental [One-shot]
Finished today ^^ . Nice one ^^

Eto .. am citit mai multe [one-shoturi >w>] insa nu-mi mai amintesc numele >_>"
Kitty Girl
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Fecioara Caine
Number of posts : 122
Birthday : 24/08/1994
Humor : Kyaaaah~ ! *faints*
Logo user :

Activity :
18 / 10018 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 18/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://animedream.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Vin Sept 12, 2008 7:21 pm

Azi am citit camelot garden. nu am mai citit de mult si imi pare super rau. dar eh, nu am avut chef :-j. oricum pana luni vreau sa citesc cel putin 5

Ultima editare efectuata de catre eraser.rain in Vin Sept 19, 2008 6:20 pm, editata de 1 ori

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Sus In jos

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Sam Sept 27, 2008 12:24 pm

You're soo cool cel mai grozav manga care apartine genului shoujo^^ l-am iubit..este un mangaka dar hmm intrece toate asteptarile rusinat nici nu ma asteptam sa gasesc un manga asa de bun ^^ thx mily-chan

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Sus In jos

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Lun Oct 13, 2008 6:35 pm

Well am uitat sa precizez ca am mai citit si "As the Death God Disctates"..soo cool..o mica poveste cu un shinigami mai "uman" 0.0 foarte funny si interesant..apoi Urmeaza Yaoi-urile :P foarte 0.0 Vampire kiss, Koizoku Game/Pirate game si Virgin love [recomandat!]..stiti cum sunt yaoi-urile foarte bine numai ca sunt mai +15 ;)) in prezent citesc "bitter virgin"..cred ca maine il termin :P oricum este un shoujo foarte bun^^

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Sus In jos

Mesaj Scris de Chou la data de Lun Noi 17, 2008 5:39 pm

deci yo citesc mai molt manga decat romane pt la romana oricum am incepoot naruto akum cv timp dar cateodata cand ma plictisesc mai citesc si yo k n-am c face si ink nu l-am terminat poate pana la anu' o sa termin:))
Chou
Otaku Kid
Otaku Kid

feminin
Fecioara Cocos
Number of posts : 137
Birthday : 29/08/1993
Logo user :

Activity :
7 / 1007 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 17/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Botan`chan la data de Vin Mar 06, 2009 4:43 pm

eu am citit doar 4 manga ><
1. Inuyasha-mi s-a parut destul de ok...dar e foarte, foarte lunga si mi-a luat mai mult decat mi-am imaginat...oricum...mi-a placut^^
2. Yu Yu Hakusho-la fel...e destul de lunga, dar e foarte interesanta^^
3. ok...sa vedem...mi s-a spus ca o pot scrie xD Bitter Virgin-e o drama cumplita...n-am putut scot ochii din ea xD
4. Vampire Knight-cea mai tare manga ever! (pana acum...desigur^^)

si cam atat...^^
Botan`chan
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Pesti Mistret
Number of posts : 215
Birthday : 10/03/1995
Humor : I`m Koizumi`s Nee`chan o.o
Logo user :

Activity :
16 / 10016 / 100