Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

In ce anime ati vrea sa fiti personaj

In jos

In ce anime ati vrea sa fiti personaj

Mesaj Scris de Shinamori'chan la data de Mier Sept 03, 2008 9:37 am

regulile:

1 scrieti doar anime-ul nu si personajul
2 trebuie sa va descrieti
3 argumentati de ce ati ales acest anime/manga

Anime-
as vrea sa fiu in DN [death note] deoarece este un anime realist si
frumos. Mereu mi-am dorit sa am un frate mai mare, care sa tina al
mine..asa ca as vrea sa fiu sora lui Matsuda-kun^^ [strange no?]l-am
ales pe matsuda deoarece este dragut, atent, loial si funny^^.
Aspect fizic:
as vrea sa am o inaltime potrivita pentru o fata de 18 ani^^, sa am
parul saten si lung, cu un breton oblic cu ochii albastri si sa fiu
slaba:))
Personalitate: Sa fiu asa cum sunt acum, adica in realitate
Prieteni : all of them^^ dintre care cei mai buni sa fie Misa-Misa si L:X
Boyfriend: ce intrebare, L:))
Abilitate: i am a witch:)) sa readuc pe cineva la viata [o singura data]
Cum am obtinut abilitatea:
asa simplu:)) am atins din greseala un DN al unui shinigami si asa am
putut sa il vad:P si acel shinigami era indragostit de o fiinat umana
[suna cunoscut:P] si sa il fi ajutat cu dragostea sa si ca multumire
mi-a dat puterea sa readuc o singura data pe cineva la viata
Pe cine o sa readuc la viata: dupa ce se termina totul,[light moare] imi amintesc de abilitate si il readuc la viata pe L:P
Cine stie de a: Near..afla cand m-a vazut ingundarata blah blah blah

Shinamori'chan
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Mistret
Number of posts : 571
Birthday : 27/10/1995
Job/hobbies : school..lame
Humor : kyouya'sama is my master:X
Logo user :

Activity :
38 / 10038 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 29/08/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: In ce anime ati vrea sa fiti personaj

Mesaj Scris de Sedomy la data de Mier Sept 03, 2008 9:53 am

Mie mi-ar placea sa fiu din Naruto, pentru ca e anime-ul meu preferat. E amuzant si trist in acelasi timp (intr-un fel)
Aspect fizic : Sa am parul lung, mov, breton in scari, in jur de1,75 , ochii verzi
Personalitate : Cam ca acum
Prietenii : Toti ninja din Suna si Konoha (:P)
Boyfriend : Sasuke-kun (in love)
Abilitate : Toate jutsurile existente
De unde am obtinut abilitatea : prin antrenament si multa munca
Pe cine o sa readuc la viata : Pe toti cei buni
Cine stie de a: Aproape toti prietenii mei
Sedomy
Moderator Global
Moderator Global

feminin
Sagetator Sobolan
Number of posts : 514
Birthday : 29/11/1996
Job/hobbies : usual stuff...

Activity :
30 / 10030 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Sept 06, 2008 7:56 am

Mie mi-ar place sa fiu din mai multe anime-uri

Naruto

Pentru ca este unul din anime-urile mele preferate, pentru ca il ador si are personaje minunate, si de mult imi doresc sa fac parte din acest anime. As vrea sa fiu un ninja puternic, sa am numele de Yume Hatake, sa fiu fata lui Kakashi Hatake, lasata in alt sat care apare intamplator cautandu-si tatal.
Aspect fizic:
Inaltime medie, ochii negri ca taciunele si parul de o culoare castanie ce da spre negru. Parul meu sa fie mediu, peste umeri, sa fie tuns in scari iar bretonul putin mai lung intrandu-mi uneori in ochi dar taiat in parti egale si mai rar. Sa fiu imbracata intr-un kimono mov, si o pereche de colanti scurti pana in genunchi, iar kimono-ul meu sa fie scurt despicat in fata si in spate egal. Sa am o pereche de cizme ca ale Sakurei din Shippuuden. Eh,eu apar in serial la inceputul seriei de shippuuden asa ca am 16 ani, banderola o voi purta pe piciorul stang jos aproape de glezna, pentru ca la piciorul stang cisma este de fapt doar o simpla sanda [freak me O_o], si purtand o pereche de manusi fara degete.
Personalitate
Ei bine sunt o persoana calma, dar mereu vesela, foarte puternica, desi nu par asa de puternica, nu vreau sa fiu inganfata dar imi apara mereu prietenii la nevoie... Imi iubesc tatal pentru ca am ramas fara mama, de aia am venit in cautarea tatalui meu, care ma primeste cu o caludra destul de mare impreitenindu-ma repede cu toti cei din sat si fiind o persoana placuta de toti. Ador ramen-ul ca si Naruto si uneori pot fi la fel de agresiva ca si Tsunade-sama.
Prieteni
Naruto, Neji, Sakura, Sai, Ino, Shikamaru, Chouji, Shino, Rock Lee, Hinata, Kiba [Akamaru], Kakashi [eh tata :D], sensei Asuma si sensei Kurenai ma inteleg super cu ei si cu Anko Mitarashi-sensei, Konohamaru [e un copil problema], Shizune[este o fata de treaba]. Ii voi cunoaste pe Gaara, pe Temari si Kankurou, si Matsuri cu care ma voi imprieteni foarte tare. Dupa ce il voi cunoaste pe Deidara ma voi imprieteni cu el, chiar daca suntem dusmani :D
Abilitate
Posed Sharingan intr-un ochi ca si tatal meu, sunt un ninja medical si am o forta extraordinara, detin 3 elemente, lumina, vant si pamant. Am tehnici foarte avansate si jutsuri foarte puternice.
Cum am optinut abilitatea?
Ei bine, din moment ce tatal meu are Sharingan, eu l-am mostenit de la el, iar celelalte abilitati au fost facute prin munca, in timp ce in toti acesti ani m-am antrenat pentru a fi cel mai bun ninja si pentru ca tatal meu sa fie mandru de mine.
O mica poveste despre viata ta
Apar in Shippuuden ca fata pierduta a lui Kakashi, dandu-i o mare bucurie si imprietenindu-ma cu toti din sat, mai putin Ten-Ten care nu ma place deloc. Insa toti ceilalti ma considera o prietena superba. Am pus ochii pe Neji care este o bomboana si cu care o sa ies la cateva intalniri... Si el ma place :D. Il voi intalni pe Deidara cu care ma imprietenesc in ciuda rivalitatii noastre iar in final el va renunta la clan datorita mie. Sasuke Uchiha nu este un rival pentru mine, este un tip puternic si aratos cu care ma voi intelege, mai ales dupa ce isi revine total. Cand ma voi intalni cu Gaara si eu si el ne vom place, insa distanta e prea mare intre noi iar eu invatand de la el un jutsu foarte puternic cu nisipul pe care o sa-l stapanesc super. Voi avea multe aventuri iar prietenele mele cele mai bune vor fi Temari, Sakura si Hinata, in timp ce cel mai bun prieten va fi Naruto.

Full Metal Alchemist

Ador acest anime, si m-am gandit sa-mi creez un personaj si din el. Ma voi numi Yume Yukaku, si voi fi un alchimist.
Aspect fizic
Voi avea inaltime medie si voi fi o fata de aproape 16 ani. Voi avea ochii negrii ca a lui Roy Mustang si parul castaniu spre nuanta de negru.Voi fi un alchimist al statului.
Personalitate
Sunt o fata calma si foarte puternica, am multe calitati dar si defecte, unul din defectele mele este ca atunci cand ma enervez o iau putin razna si fac multe lucruri "puternice", dar ma pot enerva foarte greu. Fiind asa de calma si prietenoasa adaugand un mare strop de ascultatoare imi fac multi prieteni fiind considerta un alchimist al statului dragut, in ciuda faptului ca alchimisti nu sunt prea placuti. Punandumi-se o porecla inca din prima clipa "Alchimistul visator" din cauza numelui si din cauza personalitatii mele.
Prieteni
Edward Elric, Alphonse Elric, Roy Mustang. Acestia sunt prietenii mei adaugandu-se si Winry.
Abilitate
Sunt un alchimist ce a ajuns la poarta, iar pentru schimbul echivalent a trebuit sa imi dau mana stanga, doar palma. Am facut o greseala grava pentru o persoana la care tineam enorm de mult, insa am dat gres. Palma stanga imi lipseste avand o proteza, asa am intalnit-o pe Winry am fost dusa de Edward si Alphonse pentru o proteza, acoperindu-mi proteza cu o manusa. Pot transmuta fara cerc si sunt un alchimist foarte puternic, eu doar incerc sa ii ajut pe Edward si Alphonse sa ajunga la forma lor reala, si sunt un pic indragostita de Roy, desi el e mult prea mare pentru mine.
Cum ai obtinut abilitatea?
Ei bine tatal meu si mama mea au fost alchimisti, insa acestia au murit in razboiul ishbalan, iar eu am ramas singura dar am mostenit abilitatea lor. Iar dupa experienta de la poarta, eu mi-am imbunatit alchimia destul de mult.
Cum parintii mei au murit in mod tragic eu am ramas singura fiind crescuta de stat, si anume avandu-l mereu aproape pe colonelul Hughes si familia lui, insa la varsta de 10 ani m-am imprietenit foarte tare cu o anumita persoana, o fata. Era cea mai buna prietena a mea insa a avut un accident si a murit. Impinsa de disperare am incercat sa o reinvi cu alchimia insa am dat gres facand acel schimb echivalent. Acum incerc sa-mi traiesc viata si sa ii ajut cum pot pe Edward si Alphonse, chiar daca stiu ca este un fel de greseala eu ii voi sprijini si voi fi alaturi de ei.

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Ai-Chan la data de Joi Sept 11, 2008 9:53 am

Vampire Knight

Deci as vrea sa fiu personaj in acet anime pt ca imi plac foarte tare personajele si mai ales cei din Night Class. Numele meu ar fi Ai Kuriochi si sa fiu Vampir Pureblood, facand parte din Night Class.

Aspect fizic:
Parul castaniu deschis si scurt pana la umeri si bretonul scurt. In stanga si in dreapta parului am parul scurt pana la urechi. Doar un sfert. Celalalt e Lung. Port un costum negru netinand cont de vestimentatia de la clasa mea. In picioare am doi pantofi albi shi niste ciorapi albastru inchis pana la genunchi. La gat am o cruce rosie care simbolizeasa pofta de sange. Iar ochii mei sunt albastru-rosiatici.
Personalitate
Sunt o persoana rece si mereu distanta. In stare de orice. Nu decid niciodata cu inima. Am doar 3 prieteni, nici nu am nevoie de altii, pentru ca nu stiu daca ne vom intelege. Ador sangele si cateodata pot sa imi pierd controlul si sa omor oameni nevinovati. Asta doar cand sunt Vampir.
Prieteni
Hanabusa, Kain si Ruka. Tin foarte mult la ei, si urmeaza sa ma mai intalnesc si cu Kaname, de care o sa ma indragostesc chiar daca prima data nu ne intelegem asa de bine.
Abilitate
Sunt Vampir PureBlood.
Pot sa ma transform in vampir cand e luna plina si sa sug sangele oamenilor.Pot chiar sa ii omor daca imi pierd controlul pe sine. Ceea ce se intampla aproape de fiecare data.
Cum am optinut abilitatea?
Ei bine, pentru ca sunt PureBlood inseamna ca m-am nascut cu aceasta abilitate ca si Kaname. Amandoi parintii au fost vampiri PureBlood.
Apar in episodul 4 din a doua serie ca fata cea mai ciudata din scoala. Timp de cateva zile nu ma imprietenesc cu nimeni dar cu timpul imi fac 3 prieteni. Fac totul cu ei pana intr-o noapte cu luna plina cand mi-am pierdut contolul. Atunci Kaname m-a salvat si pus la adapost. Doar noi doi. Cand am deschis ochii Kaname m-a luat la intrebari si mi-a tinut morala.
Am omorat multi oameni dar cu timpul am invatat sa imi pastrez controlul.
Ai-Chan
Otaku Sensei
Otaku Sensei

feminin
Leu Sobolan
Number of posts : 381
Birthday : 29/07/1996
Job/hobbies : Just Have FUN xD.
Humor : Billie Jean Is not my Lover ,She's Just a girl who claims I'm the one.But the kid is not my son.

Activity :
26 / 10026 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/09/2008

Vezi profilul utilizatorului http://EnmaAiJigokuShoujo.hi5.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amaranth la data de Joi Sept 11, 2008 8:26 pm

Naruto pentru ca e unul din anime-urile mele preferate, e amuzant si captivant .M-as numi Kumiko Haruno, verisoara Sakurei.Ele nu se vazusera de cand erau mici, pentru ca Kumiko a fost adoptata.
Aspect fizic :inaltime 1.70, as vrea sa am parul negru nu foarte lung, cam pana la umeri, iar bretonul sa fie taiat intr-o parte, ochi verzi, sa port niste pantaloni negri si o bluza verde, si in picioare bascheti verzi cu dungi negre (ma intreb daca au asa ceva acolo >_<), iar banderola o voi purta pe mana(la fel ca Shikamaru).
Personalitate: pai misterioasa, si cam dura(ii uraste pe parintii ei adoptivi, pentru ca nu au lasat-o sa devina ninja), dar dupa ce imi gasesc verisoara imi fac prieteni si devin o persoana vesela si dornica sa lupte pentru cei dragi.
Prieteni: toti mai putin Orochimaru si cei din Akatsuki(asta la inceput)
Boyfriend:etooo la inceput mi-a placut de Sasuke, dar ptr ca Sakura e verisoara mea am renuntat la el , si am devenit interesata de Kiba dupa ce acesta mi-a salvat viata
Abilitate:pot controla focul, si asta pentru ca mama mea a fost si adoptata si avea abilitatea speciala de a controla focul, dar mai am un justu special acela de a face un fulger doar concentrandu-mi chakra in palma
Cum am obtinut abilitatea ? De la mama mea care a fost un shinobi dar nu se stie din ce cauza si ea si tatal meu au disparut
Pai apar in episodul 109(atunci Sakura reuseste sa il opreasca pe Sasuke)si cum ajung in sat toti par sa ma cunoasca.Din greseala ma intalnesc cu Tsunade care imi spune adevarul(partial) si apoi ma duc la Sakura si amandoua emotionate ca ne vedem dupa atata timp ne imbratisam si incepem sa plangem (cam siropos O.o), iar Tsunade ma pune in echipa Sakurei si spune ca vrea sa ne antreneze pe amandoua !
Amaranth
Otaku Angel
Otaku Angel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 720
Birthday : 16/11/1993
Humor : Make me smile ! xD
Logo user : LaLa &lt;3

Activity :
41 / 10041 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de MinunatiaLumii la data de Mier Oct 08, 2008 6:55 am

FullMetal Alchemist...Ador acest anime la fel ca si pe celelalte dar este ceva special la acest anime ^^...
Aspect Fizic-Mai inalta decat Ed hohot 1,65 e de ajuns,parul castaniu prins gen Trisha ^^,ochii caprui sau albastri ^^,purtam niste pantalonasi care sa ma faca sa ma simt bine in..Gen ca niste blugi mai largi...O bluzita alba ^^ si niste pantofiori sau cizme cu tocuri de cativa centimetri...
Personalitate-Sa fiu o fata draguta cu toata lumea,puternica,cineva care cunoaste foarte bine alchimia^^,cand ma enervez fac urat si sa fiu un alchimist al statului ^^
Prieteni-Ceilalti alchimisti ai statului,Ed,Al,Winry,Hughes[Dumnezeu sa-l ierte -____-"] si altii...
Boyfriend-Roy Mustang 8-> ...L-am furat de la Riza hohot
Abilitate-Pot face orice cu alchimia ^^
Cum am obtinut abilitate?-Am citit o carte cu foarte multe pagini arncata pe foc si careuia din fericire nu i s-a rupt decat coperta...In acea carte zicea totul despre alchimie si cercueile de transmutare numai ce eu[la fel ca Ed si Izumi ^^"]am facut o transmutatie umana si pot face alchimia fara cerc...
O mica poveste despre viata ta-In urma cu cativa ani am facut o transmutatie incercand sa imi readuc la viata cea mai buna prietena care a mruit la spital zbatanduse intre viata si maorte...Acum ea e un homunculus[ca si toti ceilalti]...Stiu sa cant la pian si multe altele ^^Prietenii ma sprijina mereu...
MinunatiaLumii
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Capricorn Mistret
Number of posts : 13
Birthday : 22/12/1995
Job/hobbies : Drawing
Humor : nervi :)
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/10/2008

Vezi profilul utilizatorului http://hyanimehy.wikiforum.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de ^.^Leeza^.^ la data de Lun Dec 22, 2008 9:17 pm

waii super draguta ideea
Shugo Chara-dc? Pentru ca iubesc animeu.. fiecare copil are in inima lui un chara.
Aspect Fizic:pai.. as vrea sa fiu cu 5 cm mai scunda decat ikuto . .. sa fiu hmm.. verisoara lu amu.. dar sa lucrez pentru easter. devilish sa am parul portocaliu iar culoare ochilor sa se schimbe in functie de starea pe care o am.. ca la vampiri in love

Personalitate : Little devil devilish sa fiu cam cum sunt acum.. nu stiu.. sensibila.... destul de funny perversa.. .. sa am un cobai de banca pe care sa-l nervozez mereu.:]

Boyfriend ikuto rusinos
Abilitate :vreau sa am 2 chara.. unul neko negru si cu 2 aripioare negre si pufoase.. deci.. ma pot transforma in el...asa si pot sa arunc cu billute si nush cum sa`i prind pe ceilalti cu niste lanturi groase.. si celalalt a fie o fata micura.. cu o acadea mare..si un ursulet.. care sa arate partea mea mai sensibila intelegeti voi:>

Cum am obtinut abilitate?-emotile puternice .. primul chara a fost chii cel pervers.. apoi.. bara.. sensibilul..:]

O mica poveste despre viata ta-eu eram fata ciudata care vorbea cu chara-urile ei..si intr-o zi.. cea mai buna prietena a mea..Anita. ma intreb cu cine vorbesc... eu i-am explic.. dar ea ma credea nebuna si s-a dus la ceilalti..si la colegul meu de banca..care pe atunci il placeam..si le-a spus ca eu sunt nebuna si ca vorbesc cu fantome.. si atunci.. toti s-au distantzat de mine..si.. tata a primit un nou servici...si ne-am mutat in orasul unde statea si verisoaramea amu hinamori.. am mers la aceeas scoala cu ea.. si ce`i drept nu prea ii suportam eu ei prietenii....si la scoala nu vroiam sa ma imprietenesc cu nimeni....si dupa scoala a parcat o limuzina in fata mea..si un nene ma poftit in masina si mi-a zis ca stie de talentul meu..si mi-a explicat mai multe despre chara .. si.. mi-a zpos daca vreau sa lucrez la easter. .. cam lung nu:)) ma rog.. tralalal.. urmez so usuc pe lulu .. si o sa-si ia zboru ^^
^.^Leeza^.^
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Varsator Mistret
Number of posts : 64
Birthday : 13/02/1995
Logo user :

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 21/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Shana la data de Joi Dec 25, 2008 12:28 am

nice topic ^^
as vrea sa fiu din Naruto *-*
De ce?
Pentru ca e anime-ul meu preferat si e acolo o persoana care ma face sa ma duc cu gandul departe (uneori prea departe -_-")
Si pentru ca Kakashi-sensei e super-starul meu XD (mereu imi doresc s ail vad in realitate T_T)
Aspect Fizic:
Parul brunet cu albastru, scurt cu breton, port un tricou negru care e la maneci rainbow (za` rainbow gals 8D), o pereche de pantaloni negri.
1, 50 inaltime, culoare ochilor sa fie neagra ^^;
Personalitate:
Foarte prietenoasa, aproape deloc suparata (ce chestie o_O;), idioata, funny, crazy, alcoolica (hey nu am spus ca ii o fata cuminte XD)
Prieteni:
Cel mai bun prieten este Shiakamaru no baka ^^; si Kakashi (ma` superstar ^^), Ino, Kiba, Temari si ceilalti ^^;
Boyfriend: niciunul ^^; (chiar daca mie imi plang ochii T_T)
Abilitate: phoenix, o chacra de culoare alba, albastra si un fel de rosu o_O", care este sigilata, dar cand sigiliul se desface culoarea pielii se schimba in (tobele) MOV XDD
Cum am obtinut abilitaea:
Simple, un castel vreau.. , defapt un genjutsu care facea sa para un castel ^^;
O mica poveste din viata ta:
Cand a fost mica, a foast luata ca prizoniera de o anumita persona (acea persona stiind ca are un corp perfect pentru a i se inchide un demon in ea). Timp de 4 ani a fost tinuta in acel "castel". A reusit sa scape printr-un miracol (idiot): seara cand cineva a venit sa ii dea sa manance (ca si la catei lol xD) a dezlegato si persoana a plecat, atunci ea a iesit repede afara si...that's all ^^;;
Shana
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Taur Mistret
Number of posts : 14
Birthday : 09/05/1995
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/12/2008

Vezi profilul utilizatorului https://www.youtube.com/XxXKatataXxX

Sus In jos

Mesaj Scris de Balcov la data de Vin Ian 30, 2009 9:02 pm

As vrea sa fac parte din animeul Devil may Cry deoarece e animeul, manga si jocul(jocurile) meu preferat:
Aspect fizic: 1,80 inaltime par alb ochi albastrii sa port un costum cu parpalac argintiu. Accesorii: doua pistoale calibru 50mm si o katana.
Abilitati: Foarte bun acrobat, spadasin, tintas si posibilitatea de a ma transforma in demon exact ca Dante.
Atitudine: Mereu intepat si foate sigur pe el cu glume proaste in program.
Poveste: Varul lui Dante, jumate om jumate demon, la o varsta foarte tanara mama mea ma abandonat temandu-se pentru viata mea... in prezent vanator de demoni.
Balcov
Otaku Junior
Otaku Junior

masculin
Sagetator Tigru
Number of posts : 170
Birthday : 29/11/1986
Job/hobbies : Am jobu de musafir...Adeline Adeline

Activity :
8 / 1008 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 04/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://detebogdan.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Joi Apr 02, 2009 3:27 pm

Anime: Kuroshitsuji
De ce? pentru ca e un anime dragut cu o poveste foarte buna ^^ pentru mine e un anime bun nu chiar perfect dar este ok ^^....actiunea este geniala plus ca pesonajele sunt kawaii. E un anime perect unde ai putea fi personaj chiar daca nu e cel mai realist anime posibil -.-''
Aspect Fizic: gothic lolita fashion ^_^...par negru, red eyes ^^ si nu mai stiu >__<''
Personalitate: kawaii uneori, dark, perv, perfectionista
Abilitate: shinnigami power
Poveste:parinti ei au murit cand era foarte mica de atunci ea traieste singura dezvoltandu-si abilitatile ca si shinigamiii. Doreste sa fie un foarte bun shinigami -.-''
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Botan`chan la data de Joi Apr 02, 2009 5:25 pm

Oke...eu am 3 anime`uri in care as vrea sa fiu O.o...

Anime: Yu Yu Hakusho
Aspect fizic: parul lung, brunet, prins in 2 codite sau in 2 cocuri. Ochii verzi cand sunt calma iar rosii cand ma infurii...Inaltimea, medie...sa se potriveasca unei fete de 16-17 ani.
Personalitate: aeriana, rebela, indrazneata, curajoasa, temperamentala, puternica.
Prieteni: Urameshi Team( adica Yusuke, Kuwabara, Hiei & Kurama) si fetele (adica Botan, Yukina, Keyko, Shizuru)
Boyfriend: etto...Kurama, logic! Cine altcineva? zambet)
Abilitate: controlarea elementului Aer si invizibilitatea.
Arme: 2 evantaie uriase de culoare verde, ca si hainele ei in stilul chinezesc pe care le poatra.
Cum am obtinut abilitatea: la varsta de 10 ani, eram acasa in Lumea Umana si ma jucam in copac cu pisicuta mea, Lissa. La un moment dat, mama m`a chemat in casa, pentru ca era pranzul si trebuia sa luam masa, iar eu m`am grabit. Am alunecat de pe creanga si nu stiu cum dar mi`am luat zborul. Mi`am dorit sa pot zbura si atunci am incpeut sa zbor. De atunci am exersat si am descoperit si alte puteri legate de elementul aerului.^^
Despre personaj: tatal meu a murit inainte ca eu sa ma nasc. il cunosteam doar din fotografii. Era frate cu mama tembelului de Yusuke, Atsuko. Mama mea a murit cand aveam eu 11 ani. Un demon a vrut sa ajunga la mine, dar ea a vut de suferit in locul meu...Acum fac parte din echipa Urameshi, alaturi de Yusuke(mda...varu`meu...), Kuwabara, Hiei si Kurama(cute...yes, cute o.o)...

Anime: Inuyasha
Aspect fizic: parul prins in slilul "Kikyo", lung si castaniu. Ochi caprui si scanteietori. Inalta, supla...sa fie ca o fata de 18 ani
Personalitate: curajoasa si indrazneata, dar timida in fata barbatilor sau a necunoscutilor.
Prieteni: Inuyasha, Miroku, Kagome, Sango, Shippo.
Boyfriend: n`are...
Abilitate: vrajitoare, dar e de partea buna
Arma: arcul si sabia.
Cum am descoperit abilitatea: pai..nu am descoperit`o...am studiat vrajitoria cand am aflat de la preoteasa Kikyo ca am puteri spirituale enorme. M`am gandit sa le folosesc la ceva si am inceput sa studiez magia si acum, prin puterea pe care o am, pot vindeca oameni dar si pot sa omor demoni.
Despre personaj: Am fost lasata de cand am fost mica pe mana preotesei Kikyo. A facut din mine ceea ce sunt acum. Dupa moartea ei, am incercat sa il omor pe Inuyasha, dar planurile mele esuau de fiecare data. Intr`o lupta cu Naraku, Inuyasha si prietenii lui mi`au sarit in ajutor si atunci mi`am dat seama ca goana mea dupa moartea lui Inuyasha a fost fara sens. M`am alaturat echipei pentru ca doream mult sa ii ajut cu tot ce am putut...la urma urmei, Inuyasha era sa isi piarda sabia in lupta...

Anime: Vampire Knight
Aspect fizic: ochii rosiatici, parul lung si castaniu, inaltime medie...ca sa par de 16 ani.
Personalitate: energica si plina de viata, si totusi...prea temperamentala uneori...
Prieteni: Zero, Ichiru, Aidou, Akatsuki, Ichijo, Rima si Ruka. Shiki e frate`meu...iar Kaname si Yuuki sunt verisorii mei^^
Boyfriend: Zero...a spus ca seaman mult cu Yuuki o.o...
Abilitate: inghet si topesc lucrurile...XD
Arma: etto...nu am...fac tot ce fac cu mainile goale XD
Cum am descoperit abilitatea?: pai...nu mai stiu exact...pot face asta de cand mi`a spus Kaname ca si sunt verisoara lui si ca pot face lucruri extraordinare...adormitul de Shiki nu mi`a spus nimic pana atunci >_<
Despre personaj: Pai..mama mea a fost o actrita, o femeie, iar tata a fost Rido, fratele mai mare al lui Hakura si Juri, parintii lui Kaname si Yuuki. De obicei, eu cu Shiki stateam mai mult acasa la unchiul Hakura. Nu ne placea sa il vedem pe Rido[nici macar nu pot sa`i spun "tata"] venind acasa cu o multime de femei din care bea tot sangele. Mama nu statea cu noi. Statea intr`o casa uriasa, de una singura. Cand unchiul Hakura si matusa Juri s`au luptat cu Rido, Shici si cu mine am fost nevoiti sa stam cu mama, pana nu de mult cand s`a deschis academia Cross, unde am fost invitati de catre Kaname sa facem parte din scoala de noapte. Acolo am recunoscut`o pe Yuuki, dar Kaname mi`a atras atentia sa nu vorbesc nimic cu ea de acum 10 ani...Totul s`a terminat cu bine...Kaname si Yuuki au ramas impreuna, Shiki s`a cam indragostit de Rima, dar evident ca nu vrea sa recunoasca, Akatsuki, Aidou si Ruka s`au dus dupa Kaname iar eu...am ramas singura in scoala, ajutandu`l pe Kaien Cross(chairman) cu scoala iar intre timp, Zero s`a atasat de mine...totul e bine cand se termina cu bine...nu`i asa?^^

si asa se termina si postul meu...doamne! Mi`a luat jumatate de ora sa`l scriu hohot
Botan`chan
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Pesti Mistret
Number of posts : 215
Birthday : 10/03/1995
Humor : I`m Koizumi`s Nee`chan o.o
Logo user :

Activity :
16 / 10016 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 03/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de miSs vampire la data de Dum Apr 05, 2009 11:51 am

Anime-mi-ar placea sa fac parte din Vampire knight,pentru ca imi place mult...si dupa cum se poate observa si din nick name-ul meu:imi plac la nebunie vampirii love
Aspect fizic:hmmm...creola,inalta cam de 1,75m,bruneta ,cu un par foarte lung,in scari,cu ochii negrii ca abanosul,potriviti(adica nu foarte mari),gene lungii,negre si curbate,corpul nici foarte slab,nici foarte gras,deci potrivit,nasul mic si delicat...etc
Personalitate: o persoana prietenoasa,copilaroasa ,dar si matura atunci cand e cazul,necrutatoare cu cei care merita devilish si protectoare cu cei dragi mie kawaii ...asa cum sunt eu acum zambet
Prieteni :hmmm...zero,yuki si colegii de la scoala la care as fi
Boyfriend: zero of course
Abilitate: hmmm...pot manevra orice element al naturii(apa,vant,panamt)
Cum am obtinut abilitatea:m-am nascut cu ea
miSs vampire
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Sagetator Maimuta
Number of posts : 58
Birthday : 11/12/1992
Job/hobbies : imi place sa cant,sa dansez,sa ma uit la filme horror,si la anime-uri
Humor : yaw :))

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 15/03/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Drama Queen la data de Vin Aug 21, 2009 12:28 pm

Anime: Kuroshitsuji
Aspect fizic: inalta cu ochi verzi cu ochii a unei fiare salbatice (tigru sau pisica)
Personalitate prietenoasa,puternica,sentimentala
Prieteni toti
Abilitate puterea asupra apei si a pamintului (naturii)
Cum am optinut abilitatea? cred ca pe la 16 ani mi se va spune ca m-am nacut cu aceste abilitati si trebuie sa plec la o scoala pentru a le studia mai bine
Iubit: Sebastian evident
O mica poveste despre viata ta Pai la liceu ma credeau cam ciudata si nu prea aveam prieteni apoi la 16 ani de la atacul unei ciudatenii mi se spune ca sunt zina naturii si a apei apoi plec in alta dimensiune si invat a le folosi apoi apare Sebastian si o iau lucrurile razna...
Drama Queen
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 88
Birthday : 15/03/1994
Job/hobbies : Street fighter
Humor : Nyappy

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :