Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Top 5 anime-uri preferate

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Re: Top 5 anime-uri preferate

Mesaj Scris de Buffulikaa la data de Joi Dec 25, 2008 9:51 am

Pai topul meu 5 ar arata cam asa:

1. Seriile Dragon Ball/Z/GT (intotdeauna locul 1 pt mine)

2. Elfen Lied(Mi se pare foarte tare animeul)

3. Blue Gender(L-am urmarit pe Animax,super tare ji asta)

4. Trigun ( Un shooter exceptional,si ma amuza foarte tare Vash)

5. Death Note( mi-a placut foarte mult)
Buffulikaa
Otaku Cercetas
Otaku Cercetas

masculin
Varsator Maimuta
Number of posts : 285
Birthday : 17/02/1992
Job/hobbies : Alcoolul si tutunul
Humor : da
Logo user : BlackStar

Activity :
15 / 10015 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/12/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Anisia la data de Dum Dec 28, 2008 2:11 pm

1.Death Note- este dupa parerea mea un anime de nota 10: original,cu o poveste interesanta,cu personaje neobisnuite dar si captivante,finalul neasteptat care desi pe unii i-a dezamagit mie mi-a placut(sincer,nu stiu la ce va asteptati mai mult).Sincer de fiecare data il revad cu placere si nu ma plictisesc la el.
2.Nana- povestea asta m-a prins atat de tare incat am inceput sa citesc si manga.Este o poveste faorte frumoasa,o actiune complexa si total neasteptata,un anime ce ne arata fiecare fata a ceea ce leaga oamenii: iubirea.
3.Bleach- well,acesta este unul din anime-urile pe care le uramresc momentan si chiar imi place.Este amuzant si de fiecare data cand sunt suparata,dupa ce vad un episod din Bleach ma mai inveselesc.Desi povestea nu este una extraordinara iar actiunea lasa de dorit la episoadele din ultima vreme,personajele sunt absolut dementiale si la propiu si la figurat.
4.Jigoku Shoujo- meh...Ai Enma m-a fascinat pt mult timp si inca ma mai gandesc la ea cu placere.Un anime cu o tema mai delicata si anume razbunarea pe care o gasim sub diferite forme in acest anime.Desi e catalogat horror si multi parinti nu isi lasa copiii sa il urmareasca eu consider ca avem de invatat din toate povestile ce alcatuiesc acest anime.
5.Kaleido Star- oh,anime-ul care mi-a dat aripile cu ajutorul carora mai zbor si acum.Povestea Sorei dar si a prietenilor ei este speciala si fermecatoare plus ca scenele cu show-uri sunt minunate.Nu trebuie sa existe copil in lume care sa nu fi vazut macar o data Kaleido Star.
Anisia
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Number of posts : 11
Job/hobbies : pissing people off
Humor : I'm gonna rule the world with my perv-emo-freakin' family ^^
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 24/12/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.aboutanime.info

Sus In jos

Mesaj Scris de egasua08 la data de Vin Ian 02, 2009 5:04 pm

1.Death Note/Spiral-amnadoua sunt pe acelasi fir narativ.,actiune,drama,psihologic si mult suspans
3.Full Metal Alchemist o poveste interesanta
2.Bleach-sunt mai nou cu el si ma uit momentan doar la tv...e un anime frumos:actiune,aventura...etc
4.E greu de facut un top,asa ca nu-s tocmai in ordine...dar fie Gallery Fake..arta,dragoste=comedie,si iar arta...ceva frumos
5.Poate fi Full Metal Panic!(toate serile)

egasua08
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

masculin
Number of posts : 10

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 30/12/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Sam Ian 17, 2009 3:32 pm

Well mi-am schimbat totpu celor 5 favorites anime .So iata noul meu top :

1. Vampire Knight
pe primul loc se afla evident vampire knight,pentru ca este unul dintre cele mai captivante anime-uri pe care le-am urmarit vreodata.Tot ce are in compozitita sa cuvantul de vampir ma fascineaza pur si simplu.Personajele mi se par foarte hot,baietii din acest anime fiind extraordinari.Fiecare personaj are un caracter si un rol special in acest anime si niciunul nu este inlaturat.Am adorat in special a doua serie din acest anime si anume Vampire Knight Guilty pentru ca a fost absolut splendid ^^
2. Death Note
In acest moment,I mean in aceasta secunda zambet) pe cel de-al doilea loc este pozitionat anime-ul Death Note,acel dramatic si psihologic anime-u ce te cuprinde prin fiecare episod detaliat foarte interesant.Fiecare personaj are o aura speciala ce te infioara sau te faci sa stralucesti de iubire fata de acestia.Ador multe personaje din acest anime,ador psijologia si joaca de-a detectivii in acest animme.Ideeile diferite despre lume si despre justitie ma fascineaza,iar acel carnet al mortii,ei bine mi se pare o idee mai mult decat geniala.Este poate unul dintre cele mai bune anime-uri realizate vreodata
3. Hell Girl
Imi place foarte mult anime-ul Hell Girl pentru ca are acel ceva ce te face sa vezi din ce in ce mai multe episoade.Varietatea episoadelor este captivanta iar grafica este una dintre cele mai bune pe care le-am intalnit vreodata.Povestea mi se pare mai mult decat geniala pentru ca nu se rezuma la un singur lucru,o singura poveste ce este urmata in toate episoadele anime-ului ci mereu avand un lucru nou adaugat in fiecare episod...Atatea sentimente ciudate amestecate intre aceste personaje fascinante.Well imi place extrem de mult
4 . Naruto
Ei bine imi place acest anime datorita varietatii lui.A complexitatii personajelor si a multitudinii episoadelor care te captiveaza cu fiecare miscare.Cum am mai spus grafica nu este chiar cea mai buna insa este considerabila si interesanta.Fiecare personaj conduce catre un pasaj secret ce se dovedeste a fi un labirint de ideei si noi mistere fiecare avand o poveste si o semnificatie speciala.Aceasta varietate este poate unul dintre lucrurile pe care le ador cel mai mult la acest anime.Si povestea este captivanta,a fi ninja mi se pare un lucru mai presus chiar si ca a fi samurai.E very cool anime-ul.
5. HellSing
In acest moment pe cel de-al 5 lea loc,si ultimul se afla animeul hellsing...Nu am vazut inca toate episoadele din acest anime,pentru ca inca nu am avut timp insa o sa le vad pentru ca anime-ul este genial.Mi se pare unul foarte interesant ce duce spre anumite ganduri intunecate asupra perversitatii.Pentru ca totul se rezuma la vampiri si sange si totul devine un amestec de sange si intuneric ce da nastere unei perversiuni si dorinte de putere extraordinara.Acest anime mi-a captat atentia foarte mult ^^

Well acesta este topul meu momentan de 5 favorites anime ^^

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amnon la data de Mar Feb 03, 2009 2:39 am

1.Death note
Pentru ca, dupa parerea mea, e un anime superb..poveste originala,personajele sunt interesante. Imi place ideea actiunii si mai ales conflictul dintre Light si L.
2.Naruto ^^"/Naruto Shippuuden
Desi nu pare povestea e destul de complexa, personajele sunt grozave...I mean fiecare are un tel..un vis pentru care lupta ^^ apreciez ambitia si devotamentul lui Naruto...si caracterul adica dupa un esec el se ridica si continua sa lupte
3.Hell girl
Un anime care m-a impresionat mult.. primul sezon devenise putin plictisitor avand in vedere ca in fiecare episod se intampla cam acelasi lucru, totusi actiunea e salvata de Hajime si Tsugumi :D..Trecutul Enmei e groaznic aproape am plans cand am vazut acel episod ...Grafica mi-a placut la nebunie..
4.Lovely complex
Un anime amuzant si sweet, personajele sunt foarte dragute . Otani si Risa chiar se potrivesc..E un anime super dragut ce merita vazut zambet
5.Paradise kiss/Elfen Lied/Bleach ..Can't choose fluierat
Amnon
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 56
Birthday : 15/03/1994
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Teh la data de Mier Feb 04, 2009 9:01 am

Mi-am schimbat iar topul de 5 anime favorite.Iata-l pe cel actual :
:
1. Nana - well imi place foarte mult acest anime.Desi inca nu l-am terminat ( sunt la episodul 34 din 47 ) - imi place enorm de mult.Tot ceea ce se intampla in acest anime mi se pare fabulos si foarte interesant.Are o stransa legatura cu viata reala , intr-o anumita masaura evident.Adica , am spus "Stransa legatura" dar asa este in imaginatia mea,pot compara multe lucruri ce se intampla in acel anime cu chestii din viata reala,ce se intampla si mi se pare ireal cat de asemanatoare sunt.Apoi,are un "spirit" artistic acest anime.Dincolo de asemanarile cu viata reala pot vedea nuantele artistice,muzica din anime.Pur si simplu' anime-ul mi se pare fabulos.M-a cucerit,si asta se poate vedea si din faptul ca ocupa primul loc in top 5.De abia astept sa vad si celelalte episoade,simt ca merita toata osteneala ^^.
2. Vampire Knight - inainte se afla pe primul loc,insa acum a mai coborat un loc.Desi pot spune ca inca imi place si chiar foarte mult.Ma fascineaza absolut to ceea ce are legatura cu vampirii si sangele.Chestii foarte interesante,tipi foarte hot si actiuni superbe.Yuki este un personaj atat de misterios, si nici macar nu isi da seama de asta.kaname,m-a impresionat profun iar Zero mi se pare salvatorul anime-ului.Este super tare..Hmm ce pot spune doar sunt vampiri si chestiile astea desi nu sunt "reale" sunt foarte captivante ^^.Personajele si actiunile lor m-au cucerit complet,si ideea anime-ului este minunata.Nu este chiar obijnuita si este invaluita de mister.Ceea ce ador.Cu fiecare episod, presupuneam ce se putea intampla si totusi se intamplau diferite lucruri fata de cele pe care le presupuneam.Pacat care doar atatea episoade.Am vazut ambele serii si m-au captivat.Sper sa fie si o a 3a serie ^^
3. Death Note - anime-ul acesta este fabulos si atat de genial.Imi plac toate personajele si mentalitatea lor care este atat de tare.Toate acele mistere,toate luptele intelectuale,diferite ideei,detectivi.Mi se pare un anime cu o aura aproape perfecta.Grafica este foarte buna si ideea in sine este fabuloasa.Desi nu am vazut toate episoadele ( de la cap la coada ) pot spune ca este un anime ce mi-a captat atentia in diferite feluri..personaje,apoi gandurile pe care le aveau personajele,ideeile,infatisarea lor,felul lor de a fi.Ideea si misterul anime-ului,totul pare atat de elaborat,atat de bine gandit.Se confrunta idei diferite,atat de diferite incat se produc conflicte pentru salvarea sau distrugerea lumii.Unele personaje par atat de ciudate si greu de inteles dar poti observa ca daca le privesti cu atentie le poti intelege.Pe toate personajele desi poseda ganduri diferite.Acest anime are o nota de 10 cu + din partea mea ^^
4. Hellsing - inca nu am vazut toate episoadele din acest anime pentru ca mi-a fost lene sa ma uit 21 ei bine ideea in sine imi place,vampiri si atractie fatala.Sunt unele personaje perverse si .. well nu stiu cum le pot numi.Ideea de vampir pusa intr-o alta ipostaza.Luand spre exemplu V.K .. este atat de diferit de acesta.En fin,vampiri ca niste pure fiinte umane.Stilul lor de viata,care este la fel de pervers ca si cel al oamenilo "normali" .sange,lupte si un fel de onoare.Dorinta de putere si victorie.Imi place foarte mult acest anime,si are o aura foarte interesanta . Arucard ( presupun ca asa se scrie pentru ca stiu ca "r" de obicei se citeste " l " in japoneza ) este cel mai inetresant caracter din anime.Are o putere de o mare admiratie si nu doar prin "puterea" de lupta ci si puterea de convingere.I really love this anime.
5. Naruto - Ei bine mi-a fost cam greu sa aleg acest loc,locul 5.Se zbatea intre hell girl si naruto>insa am ales naruto pentru ca sunt in acest anime mult prea multe personaje care m-au fermecat si nu pot da cu piciorul pur si simplu.Cred ca merita acest loc.Am vizionat si shippuuden ( pana acum 93 de episoade ) si pot spune ca este o serie chiar mai interesanta decat prima.Imi place acest anime datorita multitudinii de personaje si de episoade.Sunt aici atat de multe caractere care mi-au captat atentia si well altfel nu s-ar fi putut.TOate personajele sunt atat de complexe si interesante.Fabuloase chiar,si povestea este captivanta.Ninja si lupte.Desi poate ar suna pentru baieti acest anime imi pare unul universal si pentru toate persoanele.Chiar imi place anime-ul ^^

Why can't you see?
You belong with me!
Teh
Otaku Founder
Otaku Founder

feminin
Berbec Cocos
Number of posts : 3140
Birthday : 17/04/1993
Job/hobbies : Fucking stuff
Humor : <3 In love with my own and trurly self! Narcisist <3
Logo user : Hidan-chi &lt;3

Activity :
100 / 100100 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/08/2008

Vezi profilul utilizatorului http://purple-yume.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Amnon la data de Mar Feb 17, 2009 11:59 pm

Preferintele mele s-au cam schimbat in ultimul timp. (nu cu foarte mult ^^" )
So..my new top 5 anime
1.Death note
Pentru ca, dupa parerea mea, e un anime superb..poveste originala,personajele sunt interesante. Imi place ideea actiunii si mai ales conflictul dintre Light si L.
2 Nana
Imi place enorm , povestea este interesanta si credibila.In acest anime se reflecta putin din viata fiecaruia. E un anime profund si chiar ai ce invata din el. Grafica imi place iar de coloana sonora ce sa mai zic, o ador.
3.Lovely complex
Mereu ma calmeaza si imi face mare placere sa-l vizionez, E singurul anime care l-am vazut de mai multe ori e amuzant si sweet, personajele sunt foarte dragute .
4.Paradise Kiss
Seria este superba, nu e prea lunga si nu e trasa de par. E la fel ca si la Nana o poveste matura in care fiecare se poate regasi cumva. Cel mai mult la acest anime mi-a placut sfarsitul care nu e un happy end .. dar macar nu e cliseic. Mi-a mai placut mult faptul ca George i-a lasat acele rochii in love ..
5.Naruto /Naruto Shippuuden
Desi nu pare povestea e destul de complexa, personajele sunt grozave...I mean fiecare are un tel..un vis pentru care lupta ^^ apreciez ambitia si devotamentul lui Naruto...si caracterul adica dupa un esec el se ridica si continua sa lupte
Amnon
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 56
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de tatakai la data de Sam Feb 21, 2009 2:06 am

1. One Piece... odata ce am vazut episoadele iesite pana in prezent nu pot spune altceva decat ca ma captivat foarte mult actiunea, personajele... tot ce inseamna One Piece!
Vi-l recomand si voua!

2. Bleach nu prea mai are rost sa zic ceva...

3. Seriile Dragon ball + filmele a fost primul anime vizionat!

4. Tengen Toppa Gurren Lagann pur si simplu un anime de nota 10!

5. Rurouni Kenshi la fel ca, cele de mai sus mai putin DB!
tatakai
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

masculin
Scorpion Pisica
Number of posts : 49
Birthday : 25/10/1987
Job/hobbies : Worker...
Humor : Cei aia?
Logo user : Internet Pirat

Activity :
2 / 1002 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 20/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.anime-group.dmon.com

Sus In jos

Mesaj Scris de KUROSAKI ICHIGO la data de Sam Mar 07, 2009 3:08 pm

Pai sa zic si eu care si cum vin fiecare XD
1.Death note iubesc acest anime mai ales filmele inainte nu suportam acest anime nu imi placea nu ii vedeam rostu da cand l-am vazut pe AXN SCI-FI mi-a placut extrem de mult XD
2.Bleach-intotdeauna o sa imi placa acest anime e foarte interesant si captivant mai ales ca e si one-going niciodata nu stii ce se va intampla mai departe
3.Blood+-aceeasi chestie ca si la DN nu mi-a placut nici acest anime inainte da apoi i-am prins gustul dupa ce l-am vazut tot pe AXN SCI-FI si apoi l-am vazut calumea pe you tube in vesiunea origineala in japoneza
4.Full metal alchemist-vai cat am putut sa iubesc acest anime in love am o groaza dedesene cu FMA si am fost cred ca cea mai mare fana din toate animeurile care mi-au placut extrem de mult si imi plac XD
5.Inuyasha-a fost primul meu anime vazut pe fostul A+ si inca imi place da lene e prea mare sa ma uit la continuare pe you tube la el hohot
KUROSAKI ICHIGO
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Fecioara Cocos
Number of posts : 217
Birthday : 30/08/1993
Job/hobbies : Saprg fatza daca ma m-ai intrebi care sunt
Humor : Somon?Omor?
Logo user :

Activity :
3 / 1003 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 06/03/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.prostiinascutiinromania.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de happy_berry la data de Sam Mar 07, 2009 3:40 pm

Hmm...nu imi voi descrie moolt preferintele,dar iata topicul preferatelor mele:1)Paradise Kiss-ador povestea despre iubire si moda
2)Death Note-pe linga moda ador shi detectivele shi povestile despre shinigami
3)kamichu-povestea unei zeite-scolarite ma inkinta^^
4)shining dragon-lupte amestecate cu hentai sunt soo cool))
5)jigoku shoujo-hmm...cine nar vrea sa intri pe un asa site)
happy_berry
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 3
Birthday : 26/10/1993
Logo user :

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 07/03/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.faces.md/user/happy_berry

Sus In jos

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Mar Mar 10, 2009 7:24 pm

1.Kuroshitsuji: e un anime foarte bun....mai bun decat ma asteptam ^_^
2.Death Note: oh nu cred ca este cineva care sa nu fi ramas cat de putin impresionat/a de anime ^_^....mie imi place foarte mult ^_^'''
3.Vampire Knight: e interesant si primul anime pe care l-am vazut in 2 zile
4.Naruto: action^_^
5.Spiral: e un anime foarte bun care merita vazut.
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de aoihana la data de Lun Apr 06, 2009 7:51 pm

Aceasta mini-lista cu top 5 anime la mine s-a schimbat destul de mult in ultimul timp.
1. Bleach ... de la primul episod m-a captivat si inca e number one. :d
2. H2O Footprints in the sand - desi e scruta seria, e foarte draguta si merita vazuta.
3. Elfen Lied - foarte frumos, sangeros, nudity, etc. M-a impresionat povestea lui Lucy, Nana si fata aia care avea cainele... am uitat numele ei trist
4. Honey and Clover - NICE . Shinobu Morita rullzz.!!!
5. Gravitation - primul shounen-ai pe care la-m vazut. Dup-aia Loveless si yaoi cred >> Papa to kiss in the dark si Kire papa. Dar Gravitation is te best (seen 3 times +OVA).

^_^
aoihana
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

feminin
Taur Caine
Number of posts : 20
Birthday : 03/05/1994
Job/hobbies : eleva de liceu
Humor : :) mie-mi place mai mult sa rad la glumele altuia.

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Clever Sleazoid la data de Joi Apr 16, 2009 12:12 pm

Deci ^^ sa incepem cu inceputul.

1. Death Note

* originalitatea acestui anime il face sa fie bine pozitionat in topul meu de anime-uri preferate. Cel mai mult am admirat grafica si nu povestea cum spun alti, grafica e pur si simplu geniala, uitativa putin la Lawliet (L) observati cat de original este acest personaj si oricat ati cauta nu mai gasiti unul la fel sau asemanator (desigur daca nu e facut de acelasi artist si are o mica asemanare). De multe ori m-am regasit in felul de a fi a lui Light si am inteles de ce se comporta asa, puterea caietului a fost prea mare pentru el si a inceput sa il domine ^^ oricum e un anime genial personajele sunt foarte bune si cum spuneam mai sus te regasesti bine in felul lor de a fi parca ar fi luate din viata de zi cu zi (cel putin la mine asa e *.*)
2. Kuroshitsuji
* nu cred ca foarte multi ati uzit de acest anime pentru ca este unul nou pana nu demult fiind inca on-going dar ma rog sa trecem peste partea asta ca sa nu va mai plictisesc. Chiar daca nu e in totalitate genul meu de anime preferat m-a atras intr-un fel sau altul, am incercat o saptamana incontinu sa ma uit la el si abia dupa vreo 5 zile am reusit sa termin primul episod apoi restul au venit foarte repede si in mai putin de o saptamana l-am terminat, il puteam termina si mai repede insa am asteptat sa apara ultimele 3 episoade ^^. La fel si aici personajele sunt originale (acum parca vad ca o sa imi spuneti ca mereu pun accent pe originalitate si ce tot am cu ea....ei bine mie una nu imi place de nici un fel sa ma uit la anime-uri unde personajele seamana intre ele....pur si simplu este un lucru extrem de aiurea -.-'') deci mai departe si aici unele personaje imi aduc aminte putin de altele cum ar fi cazul lui Sebastian care in multe parti imi aduce aminte de Itachi(Naruto).
3. Vampire Knight
*La inceput cand inca nu am urmarit tot anime-ul nu aveam o parere prea buna despre el si mereu ziceam ca e plictisitor....etc. dar cand am avut putin timp si l-am vazut mai atent am observat ca e un anime chiar bun si imi intrece orice asteptare. Cea ce il face sa fie pe locul 3 este povestea lui si faptul ca vampiri sunt inclusi in ea (eu fiind o mare fana a vampirilor si a povestilor cu acestia). In acest anime va uimesc si va zic ca nu grafica a fost cea care m-a atras (personal acum grafica cam lasa de dorit aici mai ales la unele personaje -.-'') ci aici m-a atras pur si simplu povestea si felu in care se desfasoara fiecare tablou din anime. la sfarsit am ramas un pic cam asa O_O adica era cam aiurea si nu am inteles pana la urma ce s-a intamplat si daca Kaname a ramas cu Yuki in ciuda faptului ca erau frati -.-'' dar ma rog uitandu-ma la toate aspectele lui e un anime bun.
4.Spiral
* Este un anime pe care l-am vazut cand inca eram destul de mica si nu aveam o logica prea buna sa zic asa eram in acea perioada in care ma indragosteam de orice persoana care aparea la Tv fie ea reala sau doar un personaj desenat. Imi placea anime-ul foarte mult si imi place si acum, inca sper sa se difuzeze si al 2-lea sezon. Ma asteptam totusi ca Hyono so Ayumu sa ramana impreuna dar cum anime-ul nu este genul care sa incadreze in continut povesti de dragoste mi-am luat gandul de la posibilitatea de a ramane impreuna a celor 2 personaje. Aici ca de fiecare data la anime-uri m-a atras grafica care pot zice ca e mai buna decat ma asteptam avand in vedere ca nu e un anime tocmai nou -.-'' ca si personaj mereu am admirat-o pe Rio pentru abilitatile ei de a-si schimba felul de a fi (de la o fetita cuminte si inocenta care poate respinge si contrazice orice acuzatie care i s-ar putea aduce la un personaj rau fara mila si dispus a faca orice ca sa reuseasca in atingerea scopului propus) cam asa sunt si eu si acesta cred ca e un motiv in plus pentru ca m-a atras acest personaj. Plus ca ideea lor de a avea incredere in Ayumu ca i-ar putea duce catre lumina era pur si simplu geniala toti il acceptau ca salvator mai putin Kanon care nu era de acord cu el si nu vedea in Ayumu speranta si scaparea pe care toti o vedeau.
5. Rozen Maiden
* Este pe ultimul loc pentru ca nu este chiar genul meu de anime. Totusi faptul ca are ca personaje in mare parte papusi m-a facut sa ma uit la el si ulterior sa ocupe un loc in topul meu de anime-uri preferate. Aici la fel ca si la celelalte anime-uri de mai sus imi place grafica personajelor pentru ca pentru prima data spun ca in acest anime personajele nu imi aduc aminte de nici un alt personaj din alte anime-uri cea ce ii da un punct in plus si ii asigura un loc in topul meu de anime-uri preferate. Sincer povestea m-a impesionat eu fiind si o adepta a stilului Gothic Lolita, mi-a placut ideea cu "Alice Game" si eu speram mereu ca acest joc sa fie castigat de Barasuisou sau de Kanaria ori Suigintou. Prima papusa este Shinku dar personal nu prea imi place de ea poate si pentru ca este prima si fiind prezentata mereu ca personaj pozitiv, apoi este vorba despre Hina Ichigo care este cea mai adorabila ever, imi place acel unyu~ al ei si mi-a aluat si mie ceva vreme sa vad la ce se refera cu el (pana la urma erau niste prajituri) apoi Suigintou care este personajul negativ cea ce din nou ma atrage la ea, stie foarte bine cu sa se comporte insa ma enerveaza spre final penru ca se face destul de buna datorita lui Megu mediumul ei. Apoi vin cele doua papusi la fel care tin mult una la alta fiind vorba despre Souseiseki/Sueseiseki care sunt foarte dragute dar nu au nimic asa de special incat sa ma atraga din nou spre final mai apare si Kanaria care este o papusa la fel de draguta ca si Hina Ichigo dar mai amuzant si mai impiedicata decat aceasta. Barasuishou apare spre final si chiar m-am bucurat cand aceasta a distrus-o sau ma rog a last-o fara viat pe Shinku (chiar daca asta a dus la distrugerea ei) in final cea de-a 7-a papusa si cea originala (pentru ca Barasuishou nu este originala facuta de Rozen ea a fost creata de un ucenic a lui Rozen care dorea foarte mult ca aceasta sa castige "Alice Game" sa devina Alice si sa il intalneasca pe otosan). oricum Kirakishou apare putin spre finalul anime-ului pentru acteva secunde pentru cei interesati puteti citi manga-ul acolo gasiti mai multe despre ea ^^. Oricum analizand anime-ul este unul foarte bun dar tot ramane pe locul 5 pentru ca celelalte locuri sunt ocupat uc alte anime-uri care inseamna mai mult pentru mine atat din punct de vedere sentimental cat si din punct de vedere al genului si continutului.

Gata am terminat aici pentru ca stiu ca deja v-am plictisit cu tot ce am scris mai sus. Deci incheiem aici ^^ Bye
Clever Sleazoid
Otaku Junior
Otaku Junior

feminin
Taur Cocos
Number of posts : 232
Birthday : 03/05/1993
Job/hobbies : Chromospheric
Humor : Are you crying? Where are you hurt? Tell me
Logo user : J-Rock Addicted

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 27/02/2009

Vezi profilul utilizatorului http://crystal-float.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Libra la data de Vin Mai 22, 2009 4:22 pm

Oky sa vedem. Si aici se schimba, dar mai rar, anyway tot momentan XD

1. Death Note
Oky, asta nu e momentan pentru ca nu cred ca o sa gasesc vreun anime care sa-mi placa la fel de mult. Ce e drept am mai intalnit ideea si shinigami gasesti peste tot lol, dar nu am mai vazut toate lucrurile astea prezentate atat de bine ca si in Death Note. Pe urma urmeaza si personajele care sunt absolut geniale. Chiar daca unele sunt enervante, sunt conturate foarte bine si au locul lor in anime. Cred ca singurul lucru care m-a enervat au fost unele personaje, in rest mi-a placut prea mult sa nu suport ceva.
2. Nana
Auzisem de mult timp de anime-ul asta pentru ca peste tot se vorbea numai de el si nu am vrut sa ma uit prima data pentru ca nu prea imi plac anime-urile populare. Totusi abia in urma cu cateva luni am inceput sa ma uit si l-am terminat foarte repede. Am stat o noapte treaza si am vazut vreo 20 de episoade lol. De obicei nu imi plac anime-urile romance, dar Nana e mai mult de atat, e pur si simplu genial. Intr-o perioada imi placea la fel de mult ca si DN dar meh. Pur si simplu mi-a placut foarte mult, de la poveste la grafica, iar Nana si Shin au fost pentru mult timp in topul meu cu personaje preferate, nu ca acum nu ar fi XD.
3. ef - A tale of memories
Inainte era pe 2, dar cum mi-a placut Nana foarte mult XD. Ef e unul dintre cele mai bine facute anime-uri pe care le-am vazut. Mi-a placut mult grafica, uneori chiar aveam impresia ca cerul sau alte chestii sunt reale. Pe urma mi-a placut povestea lui Chihiro si pentru un timp a fost personajul meu preferat din anime-uri. Oricum anime-ul asta chiar merita si mi-ar fi placut sa fie mai lung.
4. Kuroshitsuji
Am inceput sa ma uit la anime-ul asta inca de cand a aparut primul episod. As fi vrut sa fie mai mult, sa stau in suspans pana apare urmatorul episod si lalala. Mi-a placut foarte mult. Personajele au fost interesante, la fel si povestea desi unele episoade parca nu aveau nici o legatura. Oricum anime-ul asta e foarte popular acum, dar nu ma deranjeaza chestia asta, e prea genial si amuzant, mereu imi imbunatatea ziua XD
5. Pandora Hearts
Dupa ce s-a terminat Kuroshitsuji asteptam ca disperata sa gasesc un anime asemanator. Pandora Hearts seamana la mai multe lucruri cu el, dar e original in felul lui. Imi plac mult personajele, motivul pentru care am inceput sa ma uit la el lol, dar si povestea e chiar interesanta. Anime-ul e inca on going, au aparut doar 7 episoade, dar nu cred ca nu o sa-mi placa la fel de mult pana se termina, poate doar sa-mi placa mai mult de atat XD.
Libra
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 94
Birthday : 06/11/1993
Job/hobbies : Daydreaming, GFX, J-rock, Manga, Anime, Blogs, Forums
Logo user : In the end, I wonder if you&#39;ll smile for me. When you see me, would you smile for me?

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 22/05/2009

Vezi profilul utilizatorului http://drop-a-veil.1talk.net/

Sus In jos

Mesaj Scris de Schwardix Marvally la data de Mier Iul 08, 2009 11:50 pm

1] Death Note - Animeul asta e de ceva timp pe locul 1 in topul celor care imi plac cel mai mult si o sa ramana asa mult timp, cel mai probabil nici nu o sa il schimb vreodata. Are poveste buna, personaje interesante, grafica bun si coloana sonora la fel. Oricum sunt destule motive pentru care este pe acest loc, il merita XD.

2] Code Geass - Hangyaku no Lelouch & Code Geass - Hangyaku no Lelouch R2 - Code Geass imi place cam la fel de mult ca Death Note, insa nu am sa il trec in locul lui XD Sincer nu ma asteptam sa imi placa foarte mult animeul asta chiar daca imi placea mult unul dintre personaje, adica Lelouch dinainte sa il incep. Oricum se pare ca m-am inselat rau de tot. Nu ma prea omor dupa animeurile mecha, in general le cam evit insa Code Geass e genial XD

3] D.Gray-man - Pe acesta l-am terminat azi. Vroiam sa il vad de mult timp insa numarul mare de episoade ma facea mereu sa bat in retragere si sa il las pe mai tarziu. Insa regret ca am facut asta pana acum. Nici macar nu imi dau seama cand am terminat atatea episoade, nu speram sa vad vreodata un anime asa lung si la sfarsit sa mi-se pare ca defapt, are putine episoade. As fi vrut sa fie mai multe, s-a terminat putin cam ciudat si cred ca ar fi nevoie de un sezon 2. Ma rog, eu cel putin mi-as dori mult unul XD. La animeul asta mi-au placut foarte mult luptele, in general imi plac mult animeurile cu lupte si chesti de genul asta asa ca D.Gray Man a fost foarte pe placul meu, a avut si multe faze la care am ras ca proasta si sa nu uitam si.. multi bishies <3. Am tot salivat la Kanda, Debitto, Lavi, Tyki si Allen XD Anyway, o sa ma apuc si de manga @_@ Kanda, Lavi, Debitto FTW <3

4] Pandora Hearts - Acesta este inca ongoing. Acum ceva timp onee a dat peste manga-ul Pandora Hearts si mi-a zis si mie sa ma apuc sa il citesc. Mi-au placut cum arata personajele asa ca m-am apuca si eu de el XD Apoi a aparut si animeul, lucru care m-a bucurat foarte mult. Nu am mai vazut vreun anime pana acum cu ideea pe care o are acesta, mi-se pare interesanta + ca are niste personaje kawaii XD

5] Kuroshitsuji - Am incercat sa ma uit la el cand era ongoing insa nu am reusit, nu prea eram in otaku mood atunci.. nu aveam asa mare chef de animeuri asa ca l-am lasat balta. Am inceput sa ma uit la el abia cand s-a terminat. Mi-se pare ca are un storyline bun, iar la capitolul personaje - idem Pandora Hearts XD
Schwardix Marvally
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Rac Maimuta
Number of posts : 59
Birthday : 18/07/1992

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 30/06/2009

Vezi profilul utilizatorului http://www.last.fm/user/RedFloridELIXIR

Sus In jos

Mesaj Scris de Akane-chan la data de Mier Aug 05, 2009 8:45 am

1.Shaman King
A fost, este si va fi pentru totdeauna animeul meu preferat love
2.Yu Yu Hakusho
Cand am vazut reclama despre acest anime, am zis ca nu ma voi uita niciodata pentru ca nu mi s-a parut interesant, dar dupa ce m-am uitat la un episod ca ma plictiseam, am inceput sa ma uit in fiecare seara. love
3.Crno Crusade
Imi place tare mult actiunea love , dar ma enerveaza la culme Aion ,
nu-mi place deloc rau
4.Vampire Knight.
M-am uitat la el pentru ca imi plac filmele cu vampiri, dupa ce m-am uitat la Twilight am inceput sa caut animeuri cu vampiri si asta a fost primul, pur si simplu ador animeul. rusinat
5.Spice and Wolf.
Tot din cauza filmului Twilight ma uit la el, ma rog, nu chiar din cauza filmului ci cartilor pe care le-am citit(seria de succes Amurg love )
Akane-chan
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Scorpion Cocos
Number of posts : 14
Birthday : 02/11/1993
Job/hobbies : desenatul, muzica si animeurile
Humor : mmie foame^^''
Logo user : Don&#39;t wory be happy:D

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/08/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Sedomy la data de Joi Aug 06, 2009 3:59 pm

1.Naruto - a fost,este si va ramane animeul meu favorit. Este de asemenea primul anime pe care l-am vazutin mod constient. Povestea pur si ismplu m-a captivat.Mereu cand crezi ca s-a terminat apare ceva nou.Personajele sunt si ele foarte bine realizate cu personalitati si puteri proprii. Animeul asta m-a facut sa am multe stari :bucurie,tristete cateodata chiar m-a plictisit. Incapatanare lui Naruto mi se pare un exeplmu forte bun si un mesaj prin care ne spune sa nu ne dam batuti si sa nu renuntam sa credem in visul nostru.
2.Nana- animeul este genial. Ce e drept la inceput mi s-a parut ceva de genul : " Doamne..zici ca e telenovela.De ce ma uit la asa ceva?" dar parerea mi s-a schimbat repede. Povestea e foarte frumoasa,originala. Apar multe obstacole in drumul celor doua fete dar m-am bucurat sa vad ca in final raman prietene. Ce e drept finalul e un pic cam confuz,dar pentru asta exista sezonul 2 *abia astept sa apara in love *. La acest anime m-au mai atras foarte mult personajele *mai ales baietii <3* pentru ca erau unici,muzica *ascult zilnic melodiile din Nana hohot * dar si prietenia dintre cele doua.
3.Higurashi no naku koro ni *kai* - Oh my fu**ing god!!! Cred ca asta e singura expresia care sa arate cat de uimita am ramas de acest anime. Este pur si simplu genial!Povestea este superba. Faptul ca sezonul 1 este atat de incurcat si ca nu explica mai nimic m-a facut sa vreau s ail vad pe 2.
Cand am vazut c personajele mor,iar in episodeul urmator erau nevatamate si din nou cei mai buni prieteni imi treceau tot felul de idei in cap . Ajunsasem sa cred ca sunt nemuritori sau chiar ca au inviat hohot
Personajele sunt foarte bine conturate.Soundul e super iar grafica foarte buna. Recomand cu drag animeul.
4.Shugo Chara- mda..de la blood si violenta am ajuns la transformari si oua magice hohot .
Ei bine shugo chara mi-a placut foarte mult.Este un anime original,plin de speranta. Nu am vazut decat sezonul 1 dar pot sa zic ca deabia astept sa il incep pe 2 . Povestea e plina de speranta. Personajele sunt bine conturate.Soundul e plin de speranta si ma inveseleste mereu.
Am ramas muta cand am auzit ca Ikuto si Utau sunt frate si sora.Dupa cum alerga Utau dupa el la asta nu m-as fi asteptat. De asemenea ador rasul lui Tadase cand isi schimba caracterul.Animeul asta m-a facut mereu sa rad.Dar si sa traiesc momente de tristete sau de suspans.
5.Special A- doamne iubesc acest anime. Povestea e superba.
Faptul ca *virgula* Kei s-a indragostit de "rivala" lui mi se pare foarte dragut. La fel si faptul ca Hikari e atat de preocupata sa il intreaca incat nu observa acest lucru. Animeul acesta a avut atatea momente amuzante incat credeam ca o sa cad de pe scaun *parca s-a si intamplat odata gandind*. Cand Kei a plecat la Londra am ramas :" O_O intoarce-te sau te bat!!" . Dar cand Hikari si ceilalti au plecat dupa el mi-am recapatat speranta zambet)
Finaul m-a facut sa plang O_O. Credeam ca dupa sarutul ala Hikari o sa renunte si cei doi or sa fie impreuna,sot si sotie hohot *sunt curioasa ce se intampla in manga..poate o citesc:>*.
Sincer toate animeurile de mai sus m-au impresionat mult si mi-a fost greu sa le pun intr-o ordine. Ari mai fi lmulte altele care mi-au placut mult si carenu au fost mentionate insa nu pot sa pun decat 5 zambet)

Sedomy
Moderator Global
Moderator Global

feminin
Sagetator Sobolan
Number of posts : 514
Birthday : 29/11/1996
Job/hobbies : usual stuff...

Activity :
30 / 10030 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 02/09/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Drama Queen la data de Mar Sept 15, 2009 8:08 pm

Ok my opinion:
1.Ikkitousen- (kIkitousen,Shihing Dragon,Great Guardians) este un anime despr elupte etc,unde se fac prietenii si lupte pentru ea,cum cei mai mari dusmani pin la urma sunt aliati etc,M-a impresionat luptele prin "realitatea" lor si hainele care "zboara" de pe ei in timplu luptei

2.Kuroshitsuji este un anime de tipul meu,mi-a placut devotamentul lui Sebastian fata de Ciel si desigur Sebatian este atit de dragut deci un anime bun dar finalul e cam trist ...nushtiu cum.....Pe Ciel il i-a Sebastian dar ce a ramas din Proprietatea funiciara Phantomhive deci trebuie sa-l mai privesc o data

3.Pandora Hearts- am dat de el intimplator si mi-a placut mult stilul anime-ului si subiectul la fel...Desigur anime-ula re vreo 25-26 serii si dupa mult timp au aparut si restul,deci innainte am vizionat doar 16 serii acum restul....Deci mi este foarte interesant ce v-a fi cu Alice si Oz-poate v-a ajunge la aspectul fizic de 24-25 ani dar GIl este preferatul meu e atit de kawaii

4.Hight School Oran Host Club ok am auzit multe despre acest anime si timp de 2 zile l-am vizonat,este foarte mauzant si personajele sunt minunate.Mi-a placut cum isi arata "dragostea de frati" Haoru si Hikaru sunt trsnet,imi pare rau ca Tamakid esi cred ca o iubeste pe Haruhi dar nu-si da seama de asta sau nu doreste sa accepte,eu cred ca fiecare din ei au ceva pentru Haruhi,Honey desigur un copil kawaii si atit de adorabil, si etc etc

5.Hell Girl cred ca acest anime mereu v-a ramine in top,nu prea am ce comenta pur si simple genial ^_^
Drama Queen
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Pesti Caine
Number of posts : 88
Job/hobbies : Street fighter
Humor : Nyappy

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 21/08/2009

Vezi profilul utilizatorului http://anzel.ogamewar.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de dark_angel la data de Joi Mai 27, 2010 6:46 am

Cam greu de ales,imi plac mai multe...poi sa vedem:
1.Kaleido star ~ Animeul de care m-am indragostit de prima data de la primul episod
2.Jigoku Shoujo ~ Foarte interesant si horror il ador pur si simplu
3.Ghost Stories ~ Imi plac personajele si fantomele
4.Death Note ~ Nu ma pot oprii din al adora
5.Inuyasha ~ Desii e pe ultimul loc in topul asta,imi place foarte mult mai ales personajele si povestea in sine
dark_angel
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Berbec Mistret
Number of posts : 16
Birthday : 18/04/1995

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 26/05/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SE7EN la data de Lun Oct 18, 2010 5:04 pm

NARUTO
SE7EN
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

masculin
Sagetator Tigru
Number of posts : 9
Birthday : 26/11/1998
Job/hobbies : Desen,Origami
Humor : Nush

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SE7EN la data de Lun Oct 18, 2010 5:05 pm

Naruto
Bleach
Yu yu Hakusho
Bakugan
Pokemon
SE7EN
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

masculin
Sagetator Tigru
Number of posts : 9
Birthday : 26/11/1998
Job/hobbies : Desen,Origami
Humor : Nush

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 15/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Nuski la data de Joi Mar 10, 2011 9:23 am

1.Death Note
2.Kuroshitsuji / Ouran High School Host Club ( Neah... nu ma pot decide ^_^ )
3.Gravitation
4.Claymore
5.Naruto & Naruto Shippuden

Nuski
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

feminin
Fecioara Bivol
Number of posts : 17
Birthday : 12/09/1997
Job/hobbies : Sweets si evident animeurile
Humor : Foarte mult :> :))
Logo user : :) !

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de KamiShini la data de Dum Mai 08, 2011 6:59 pm

Vai ce greu e sa aleg...
Cred ca astea sunt in ordine:
1) Baka to Test to Shoukanjuu - Am ras cu lacrimi la anime-ul asta este si va ramane unul din preferatele mele
2) Angel Beats - Un altime anime plin de momente amuzante dar si destul dramatic. E si singurul anime la care am plans vre-odata catelus
3) One Piece - Pentru mine One Piece este si va ramane un clasic
4) Suiri no Kizuna (Spirala ) - e unul din cele mai interesante anime-uri din cate am vazut. E pe locul 4 doar fiindca are putine episoade trist
5) Death Note/ D.N.Angel - Chiar nu pot sa aleg intre ele. Pe de o parte Death Note e un anime de care devii dependent foarte usor si te face sa te intrebi ce se va intampla in continuare tot timpul in timp ce D.N.Angel este unul dintre anime-urile mele preferate pentru complexitatea personajului principal si sentimentele emanate.

Nu stiu cati ati auzit de aceste anime-uri dar le recomand pe toate oricui iubitor de anime-uri in love

KamiShini
Otaku Scutecel
Otaku Scutecel

Number of posts : 11

Activity :
0 / 1000 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 08/05/2011

Sus In jos