Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Venus Versus Virus

In jos

Venus Versus Virus

Mesaj Scris de Naomi-chan la data de Mier Aug 13, 2008 3:42 pm

[prea obosita ca sa fac un review]

Atentie!!! IN postul asta se strecoara cateva spoilere ...Nu cititi decat adca ati vazut anime-ul

Acest anime mi se pare foarte asemanator cu murder princess , si de aia mi-a placut

Comedie nu prea a fost , intradevar au fost acteva momente cre cred ac vroiau sa fie de comedie insa nu prea bune . Ce mi s-a parut haios a fost episodul in care Lucia a inceput sa gateasca un tort! Lucia , tipa puternica cu un aer de lider , care le stie pe toate sa gateasca ! Desigur cand a venit Sumire si a vazut casa plina de fum a crezut ca s-a intamplat ceva , si cand a venit sumire si a vazut-o i-a spus ca trebuie sa aprinda hota cand gateste iar Lucia : 'asta nu scrie in carte !' 

Mi-au placut hainele lui Lucia foarte mult . Anime-ul ar trebui sa fie shoujo-ai insa nu prea sunt cine stie ce faze shoujo .

Povestea , nu a fost cine stie ce . Un pci cam multe coincidente ! Ziua lui Lucia e pe 7 iulie parca , aceasi zi in care i-a fost omorata mama si tot pe 7 iulie a fost nascuta si Sumire!?

Sumire nu a vazut din todeauan virusi , parca ...lui Lucia i-a cazut chestia aia in acre avea o poza cu ea si cu maicasa si Sumire a gasit-o si s-a taiat din greseala, de atunci a inceput sa ii vada . 

Chestia cu ' vurisii ii ataca pe cei care ii pot vedea ' e cat de cat buna in poveste . Adica nu e implicata toata lumea si daca oamenii normali ar fi aflat de virusi ar fi fost o nebunie asa ca ceilalti haba n-aveau de ei .

Cum am spus , anime-ul mi-a amintit mult de murder princess. Din nou o tipa puternica si dura si una mai blanda , grafica asemanatoare si multe alte asemanari ^^

Mie mi-a placut mult , desigur pentru poveste si actiune , nu sunt prea mare fana a aniem-urilor romantice si sunt fericita ca nu au fost cine stie ce romantism
Naomi-chan
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

Number of posts : 67

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/08/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Venus Versus Virus

Mesaj Scris de ayane la data de Vin Sept 05, 2008 9:03 pm

Hmmm pai dupa cum spune si Naomi-chan...da sunt de acord...a semanat oarecum cu Murder Princess insa intr'o varianta cu numar dublu de episoade si niste chestii un peek mai ciudatele...
Sa incep cu sound'ul care mie mi'a placut enrom...Openingul si endingul mi'au ramas in minte 3 saptamani in continuu dupa ce am terminat anime'ul...darsunt foarte bine alese.
Grafica e buna, personajele sunt okay..nu foarte complexe insa bine realizate...Sumire ma cam "deranja" cateodata. Lucia mi'a placut, cu toate ca si ea a avut cateva faze cam neplacute, insa un personaj care m'a impresionat.
POovestea...nu e originala intru totul insa, e cate o urma de originalitate pe acolo.
MErita vazut anime'ul, atat din punct de vedere al personajelor cat si al povestii^_^
ayane
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

feminin
Berbec Number of posts : 93
Job/hobbies : anime,rollerblading,bungee jumping and sleeping..

Activity :
6 / 1006 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 05/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum