Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Cat soup

In jos

Cat soup

Mesaj Scris de Naomi-chan la data de Mier Aug 13, 2008 3:31 pm

Title Nekojiru-Sou
Category OVA
Total Episodes 1 (1 x 35)
Genres Adventure, Comedy, Fantasy, Horror 
Year Published 2001

Grafica e foarte simpla , nu e detaliata , lucrurile au numai un contur si culoare fara sa aiba si alte lucruri pe ele .
Nu prea are multa vorbarie , e foarte calm , si prezinta o lume de pisici . O mama care face mancare si un tata care doarme , asa apare la incepul .
Mi-a placut , a inceput calm , o pisicuta care se joaca in apa cu o masina , desi din acte stiu eu pisicilor nu le place apa insa aici face o exceptie.
Cum am spus , e foarte calm . Primul sunet apare la 2,26 sau ceva de genul cand iese afara si intalneste pisicile acelea care vorbeau , de fapt care mieunau , de fapt care scartaiau sau ceva de genul . Si cam ciudat , la inceput nu prea am pricepul . Adica desumfla o pisica !? Si apoi celelalte doua isi continua discutia.Apoi cantinua sa mearga si intalneste un monstru care intr-un fel ii ia din informatii la o pisica !?si ea se "desumfla" ...Cam asta am priceput la inceput.
Nu e realist , nici nu trebuie sa fie . Adica o pisica moare si alta se duce dupa ea luand o parte din sufletul ei .
NU vorbesc delco , cateodata fiind in dialoguri gen manga . de exemplu daca vror ssa spuna ceva apare aceea casuta deasupra lor cu ceea ce vruiau sa spuna .
Apoi apare prezenta violentei si a sangelui . MAi intai incepe calm si apoi acnd se duce la acl circ tipul ala taie un om in bucatele , tasnind sangele .
Aopi "asambandu-l" la loc .
Foarte ciudat a fost si planeta inundata si eu cum stateau intr-o barca .
M-a amuzat felul in care isi facea "treburile" pe acea gaurica din barca si apoi veneau pestii acolo zambet).Apoi , femeia moarta care avea copii in burta si pe care a salvat-o aceea pasare imensa si dusa la puii ei si ei au manacat-o , apoi cand isi afceau treburile jos crestea un copac care afcea fructe cu copii in ele zambet),Si mancarea pe acre o amncau , porcusorul ala le-a adus pesti insa el la dezbracat , i-a ridicat "fermoarul " din piele si i-a luat o bucata din sunca pentru a o prajii.
Mi s-a parut violent , plin de ciudateni si foarte violent .
Inca o ciudatenie , de la o mare , o planeta plina de apa si apoi o planeta numai desert .
Mi-a parut foarte rau de acel porcusor , adica ei mananca bucati din el , apoi il pun sa ii care in desert , apoi pentru a avea ce manca ii iau niste chestii de pe cap si apoi incep sa il bata .
Ceva foarte ciudat , batrana sau ce o fi fost aia care culegea parti din oameni si ii cosea la loc.

A fost un aniem plin de ciudatenii , florile erau de fier , si fluturii . Multe ciudatenii . Totusi la sfarsit totul a revenit la normal , sora lui si-a revenit si nu ami erau in aceea lume.
Naomi-chan
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

Number of posts : 67

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/08/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus