Anime Online
Elfen Lied
Da Capo
Ultimele subiecte
» Heloo!!!
Dum Mar 04, 2012 4:25 pm Scris de DeeXD

» Un nou forum!
Vin Mar 02, 2012 6:27 am Scris de DeeXD

» Nickelback
Vin Sept 02, 2011 11:30 am Scris de sweet§candy§

» Daca ati putea schimba..finalul unui anime
Vin Sept 02, 2011 11:27 am Scris de sweet§candy§

» Konnichiwa !
Vin Sept 02, 2011 11:22 am Scris de sweet§candy§

» Gandeste repede,raspunde prompt:La ce anime te uiti acum?
Vin Sept 02, 2011 11:13 am Scris de sweet§candy§

» Povesti cu fantome
Vin Sept 02, 2011 11:08 am Scris de sweet§candy§

» Fantomele trecutului
Vin Sept 02, 2011 11:00 am Scris de sweet§candy§

» Bullet For My Valentine
Lun Mai 09, 2011 3:39 am Scris de KamiShini

ShoutBox2
Conectare

Mi-am uitat parola

Afiliati/Parteneri
Visit Us!

Image and video hosting by TinyPic

Le Portrait de Petite Cossette

In jos

Le Portrait de Petite Cossette

Mesaj Scris de Naomi-chan la data de Mier Aug 13, 2008 3:29 pm

Anul aparitiei:2004
Titlul original:Cossette no Shouzou
Numar de episoade:3 OVA
E vorba de un baiat pe nume Eiri care lucreaza intr-un magazin de antichitati . El primeste de la unchiul sau niste obiecte printre care gaseste un pahar in care vede o fata . El crede ca e doar imaginatia lui insa era o fantoma care nu isi putea gasii linistea. Ea a fost omorata de iubitul ei (care era pictor) si care vroia ca aceasta sa fie mereu tanara si frumoasa . Cossette incearca sa se foloseasca de acesta pentru a scapa de blestem . Ma rog , mai bina va uitati la el ca sa intelegeti ceva (ca nici eu nu prea am inteles pana nu am intrebat pe cineva )

Mie mi-a placut mult . Insa a fost cam multa abundenta de sange . 
Mi-a placut grafica , era destul de buna pt un anime asa scurt iar coloana sonora a fost foarte buna .

Vi-l recomand la toti , mai ales cellor carora le place genul horror
Naomi-chan
Otaku Prichindel
Otaku Prichindel

Number of posts : 67

Activity :
4 / 1004 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 10/08/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Le Portrait de Petite Cossette

Mesaj Scris de fumoffu la data de Mar Sept 16, 2008 5:26 pm

pff..One of my fav here..
Am vazut ova-urile acum ceva timp deci nu imi este foarte clar plot-ul dar un lucru il stiu sigur: este un anime de toate frumusetea pe care daca il vezi nu are cum sa nu-ti placa. :D
Trei ova-uri foarte scurte dar care au valuare si pe care le-am savurat pe deplin ^^ Animeul are un plot foarte bun, inca de la inceput conturandu-se o relatie stransa, la inceput imposibila, dintre Cossette si Eiri. Spun la inceput imposibila pentru ca Cossette apare intr-un pahar in prima faza.>^^ Ma rog relatia lor avanseaza si ajung din ce in ce mai apropiati, dar lucrurile o iau pe aratura deoarece in fata lor apare un alt obstacol. Eiri are impresia ca a omorat-o candva pe Cossette desi ea inca se arata in fata lui oarecum vie. Totul apoi se schimba apar multe faze horror, ,un mister nedeslusit in care Cossette este omorata de un tip pe care il iubea si tot felul de lucruri neasteptate..Ova-urile au calitate, au multe lucruri frumoase de aratat si daca le incelegi nu are cum sa nu iti placa..
Grafica e foarte buna, sound la fel, inca si acum ascult endingul "Houseki" by Marina Inoue. Personal cred ca sunt 3 ova-uri incredibil de bune si le recomand oricui de pe aici..

@Yume: Le portrait de petit Cosssette nu pune accent prea mult pe partea horror sau mai stiu eu ce...Ova-urile nu sunt numai horror sunt si drama, romance, magic, psychologic etc.etc. Cred ca merita mai ales ca este un anime mai mult decat scurt..:D
fumoffu
Otaku Bebelus
Otaku Bebelus

masculin
Rac Capra
Number of posts : 33
Birthday : 03/07/1991
Job/hobbies : animeuri/scoala/somn/counter
Humor : I\'m offline..Don\'t bother me...

Activity :
1 / 1001 / 100

Warn :
0 / 1000 / 100

Registration date : 13/09/2008

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum